Polecane artykuły

 • 1
piątek, 14 luty 2020 12:37

Czym wyróżnia się dobry stomatolog?

Dobry stomatolog Dobry stomatolog

Dla wielu osób wizyta u stomatologa to stresujące przeżycie. Obawa związana z bólem podczas zabiegu jest tak wielka, że często odkładamy wizytę na ostatnią chwilę. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie. Wystarczy znaleźć dobrego stomatologa, aby przekonać się, że wizyta u dentysty wcale nie jest taka zła, jak się wydaje.

Zaufany lekarz dentysta sprawi, że będziemy go odwiedzać częściej i to z uśmiechem na twarzy. Czym zatem wyróżnia się dobry stomatolog i gdzie go szukać?

 

Fachowa wiedza i umiejętności

Wiedza, umiejętności i doświadczenie to podstawowe cechy, jakie powinien posiadać dobry stomatolog. Wszystkie zabiegi z zakresu szeroko pojętych usług dentystycznych powinny być wykonywane profesjonalnie, starannie i przy pomocy wysokiej jakości specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i operacyjnego. W ten sposób będziemy mieć pewność, że usługa została wykonana kompleksowo.

Czy nabyta wiedza i biegłe wykonywanie zabiegów wystarczą, by powierzyć swoje uzębienie takiej osobie? Większość osób stwierdzi, że tak i nie będzie w tym nic dziwnego. Niemniej jednak warto mieć na uwadze to, czy stomatolog, do którego udajemy się na wizyty, cały czas się dokształca i rozwija swoje umiejętności. Pamiętajmy, że medycyna to dziedzina wiedzy, która bardzo szybko się rozwija i postęp ten powinien być zagłębiany przez wszystkich lekarzy, także przez stomatologów. Jeśli więc nasz dentysta cały czas się szkoli i poszerza swoją wiedzę, którą wykorzystuje później podczas zabiegów, to z pewnością jego praca to także jego pasja i chce być najlepszy w tym, co robi.

Odpowiednie podejście do pacjenta

W tym momencie pojawia się pytanie, czy dobry stomatolog to taki, który posiada jedynie ogromną wiedzę medyczną? Czy na jego pracę wpływają także inne czynniki, np. odpowiednie podejście do pacjenta? Oczywiście, że tak. Co z tego, że stomatolog będzie najlepszym specjalistą w mieście, jeśli nie będzie potrafił dotrzeć do pacjentów, zwłaszcza tych najmniejszych? Nie da się ukryć, że dentyści uchodzą za groźnych, dlatego przed każdym wejście do gabinetu pacjentom towarzyszy strach. Dobry stomatolog powinien więc być wyrozumiały i empatyczny, a także powinien stworzyć w gabinecie miłą atmosferę. W ten sposób zdobędzie przychylność pacjentów, którzy chętnie będą go odwiedzać i polecać jego usługi innym.

Odpowiednie podejście dentysty do pacjenta dotyczy głównie małych dzieci, które po raz pierwszy wybierają się na wizytę kontrolną. Maluchom należy poświęcić dużo więcej uwagi i troski, to znacznie zminimalizuje lęk przed kolejną wizytą, podczas której będzie wykonywany zabieg. Dzieci są ciekawe wszystkiego. W związku z tym podczas tzw. wizyty adaptacyjnej dobry stomatolog powinien poświęcić czas, by pokazać maluchowi gabinet, sprzęt, a także wyjaśnić dziecku, na czym polega jego praca. W ten sposób zyska jego zaufanie.

Dobry stomatolog? Gdzie go znaleźć?

Dobrego stomatologa znajdziemy w każdym mieście. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Nieoceniona pod tym względem jest siła Internetu. To tam, po wpisaniu odpowiednich fraz, znajdziemy całą listę stron internetowych, na których dentyści reklamują swoje usługi. Usług dentystycznych można szukać także w lokalnej prasie. Tam także stomatolodzy reklamują swoje usługi. Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o poczcie pantoflowej, czyli polecaniu dentystów przez znajomych, którzy już mieli okazję skorzystać z usług i są zadowoleni. Jeśli wybierzemy się do zaufanego stomatologa, strach przed wizytą będzie dużo mniejszy, zwłaszcza gdy pacjentem okazuje się małe dziecko.

Czytany 121 razy

Artykuły powiązane

 • Jak walczyć z nadpotliwością? Jak walczyć z nadpotliwością?

  Pocenie się to sposób, w jaki ciało reguluje swoją temperaturę. Mimo to niektórzy mogą doświadczać niepożądanego nadmiernego pocenia się w pewnych sytuacjach. Istnieje kilka strategii do walki z nadpotliwością.

 • Czym jest badanie USG jamy brzusznej? Czym jest badanie USG jamy brzusznej?

  Obrazowanie ultradźwiękowe brzucha wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur w górnej części brzucha. Służy do diagnozowania bólu lub wzdęć (powiększenia) i oceny nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, przewodów żółciowych, trzustki, śledziony i aorty brzusznej. Ultradźwięki są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wykorzystują promieniowania jonizującego.

 • Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej

  Osoby, u których zdiagnozowana została choroba serca, powinny regularnie odwiedzać kardiologa. Jednak bywa, że spotkanie z tego typu specjalistą, zostaje zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, ze względu na charakter dolegliwości odczuwanych przez pacjenta.

 • Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca? Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca?

  Bywa, że podczas wizyty u kardiologa okazuje się, że wskazane jest zrobienie dodatkowych badań, aby stwierdzić co dokładnie dolega pacjentowi. Zwykle lekarz zleca wówczas m.in. echokardiografię, która wykorzystując fale ultradźwiękowe, umożliwia uzyskanie obrazu serca i ocenę jego stanu.

 • Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze suplementy i odżywki. Ich liczba sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować. Kierujemy się reklamą, ceną i opiniami znajomych. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać sięgając po popularne specyfiki...