Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 sierpień 2019 12:10

Refleksologia stóp - o masażu słów kilka

Refleksologia stóp Refleksologia stóp

Od dawna wiadomo, że masaż ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie.

Jednak co powiedzieć o masażu samych stóp? Czy refleksologia stóp może być wykonywana poprzez elektroniczny masażer? Ten artykuł przybliży każdą z tych kwestii.

Czym jest refleksologia?

Termin określa leczniczy masaż, który poprzez uciskanie stymuluje konkretne punkty na ciele. Ma on również zastosowanie w zakresie samych stóp. Co ciekawe na podeszwach stóp znajduje się ponad 7 000 zakończeń nerwowych, łączących się ze wszystkimi częściami ciała. Dlatego umiejętny masaż jest w stanie wpłynąć na działanie praktycznie każdego organu.

Refleksologia stóp potrafi przynieść bardzo pozytywne efekty w najróżniejszych stanach chorobowych, a także przynieść ulgę przy problemach psychicznych np. depresji, stresie czy stanach lękowych. Bardzo szerokie spektrum oddziaływania sprawia, że coraz więcej osób jest gotowych wypróbować ten typ masażu. Jednak nie każdy jest w stanie wybrać się do specjalisty i poświęcić około godziny czasu na masaż. Z kolei podczas samego spaceru nie zostaną pobudzone odpowiednie punkty. Czy są jakieś alternatywy?

Urządzenie do masażu - czy skuteczne?

W sklepach są dostępne najróżniejsze urządzenia do masażu. Jednak jeśli chcemy sprawdzić oddziaływanie refleksologii stóp na nasz własny organizm, to nie każdy masażer się sprawdzi. Uciskanie powinno odbywać się w odpowiedni sposób, żeby wywołać impulsy w zakończeniach nerwowych. Dlatego też specjalistyczny masażer refleksologiczny do stóp to urządzenie wyposażone w elementy wywołujące właściwą stymulację. Jak jest to możliwe?

Odpowiedni masażer stóp powinien wykonywać masaż uciskając punkty akupresury. Urządzenia takie jak marki Cascada są w stanie posługiwać się kilkoma różnymi technikami. W tym celu najpierw przygotowują stopę do masażu poprzez ogrzewanie. Następnie używają kompresji oraz wałkowania stóp. W ten sposób są w stanie skutecznie pobudzić nerwy znajdujące się na podeszwach stóp w podobny sposób co profesjonalny terapeuta.

Refleksologia stóp dla każdego

Profesjonalny masażer nóg to doskonałe rozwiązanie pobudzające cały organizm. Głęboka stymulacja zapewni szerokie spektrum działania, dzięki czemu szybko można poczuć się lepiej. Nawet jeśli nie zależy ci na działaniu poprawiającym zdrowie, zdecydowanie watro spróbować dla samego uczucia rozluźnienia oraz odprężenia. Nie musisz wychodzić z domu, żeby zaznać tej przyjemność oraz efektywności działania. Dzięki temu z zalet refleksologii stóp może skorzystać każdy.

Na stronie Casada.pl dobierzesz odpowiedni dla siebie masażer stóp.

Czytany 36 razy

Artykuły powiązane

 • 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka

  Infekcje u dziecka to ogromne wyzwanie dla małego organizmu, ale też duży stres dla rodziców, bo nawet niepozorne przeziębienie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone może nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia powikłania. Właśnie dlatego już od pierwszych lat życia warto zadbać o to, aby nasz przedszkolak był zdrowy, niezależnie choćby od pogody za oknem.

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.