Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 sierpień 2019 13:28

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne, nazywana też leczeniem kanałowym, jest zabiegiem stomatologicznym, z którym spotyka się wielu z nas.

Obecnie endodoncja szybko się rozwija, a nowe metody i narzędzia pozwalają na przeprowadzenie zabiegu leczenia i szybko, skutecznie i bezboleśnie. Na czym dokładnie polega leczenie kanałowe? Jak wybrać dobrego specjalistę?

Co to jest leczenie endodontyczne?

Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się chorobami miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych, natomiast jej podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe (czy endodontyczne) przebiega przy wykorzystaniu niezwykle cienkich, bo posiadających zaledwie 0,06–0,40 mm średnicę, narzędzi, które penetrują trudno dostępne rejony korzenia zęba. Obecnie obserwujemy niezwykle szybki rozwój endodoncji i narzędzi, którymi ona dysponuje, dzięki czemu przeprowadzone leczenie może być bardzo dokładne i bezbolesne.

Kiedy stosuje się leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe przeprowadza się w sytuacji głęboko posuniętych i nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba i głębokich ubytków próchniczych. Wskazaniem jest również martwica miazgi, złamanie i zwichnięcie zęba czy starcie zębów. Leczenie endodontyczne wykonywane jest również profilaktycznie przed wykonaniem zabiegów protetycznych, takich jak założenie korony czy mostu.

Na co zwrócić uwagę w przypadku leczenia endodontycznego

Faktem jest, że leczenie kanałowe jest jednym z najbardziej nielubianych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Jednak ta zła sława jest często zupełnie niezasłużona. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu niezwykle dokładnie i bez niepotrzebnego bólu.

Kluczowym jest wybraniem zaufanego gabinetu stomatologicznego i odpowiedniego specjalisty. W gabinecie www.Fabdent.pl stomatolodzy korzystają z nowoczesnych narzędzi i metod, takich jak mikroskopy endodontyczne czy wypełnianie korzeni zębowych gutapetrką, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu z odpowiednim rozeznaniem i bez obawy o komplikacje.

Czytany 89 razy

Artykuły powiązane

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.

 • Blizna po cesarskim cięciu – przykra pamiątka po porodzie Blizna po cesarskim cięciu – przykra pamiątka po porodzie

  Poród to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Przyjście na świat długo wyczekiwanego maluszka zmienia życie bezpowrotnie. Zmiany zachodzą również w naszym ciele, ale większość tych „niemile widzianych” można całe szczęście odwrócić lub zminimalizować.