czwartek, 22 sierpień 2019 13:28

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne, nazywana też leczeniem kanałowym, jest zabiegiem stomatologicznym, z którym spotyka się wielu z nas.

Obecnie endodoncja szybko się rozwija, a nowe metody i narzędzia pozwalają na przeprowadzenie zabiegu leczenia i szybko, skutecznie i bezboleśnie. Na czym dokładnie polega leczenie kanałowe? Jak wybrać dobrego specjalistę?

Co to jest leczenie endodontyczne?

Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się chorobami miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych, natomiast jej podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe (czy endodontyczne) przebiega przy wykorzystaniu niezwykle cienkich, bo posiadających zaledwie 0,06–0,40 mm średnicę, narzędzi, które penetrują trudno dostępne rejony korzenia zęba. Obecnie obserwujemy niezwykle szybki rozwój endodoncji i narzędzi, którymi ona dysponuje, dzięki czemu przeprowadzone leczenie może być bardzo dokładne i bezbolesne.

Kiedy stosuje się leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe przeprowadza się w sytuacji głęboko posuniętych i nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba i głębokich ubytków próchniczych. Wskazaniem jest również martwica miazgi, złamanie i zwichnięcie zęba czy starcie zębów. Leczenie endodontyczne wykonywane jest również profilaktycznie przed wykonaniem zabiegów protetycznych, takich jak założenie korony czy mostu.

Na co zwrócić uwagę w przypadku leczenia endodontycznego

Faktem jest, że leczenie kanałowe jest jednym z najbardziej nielubianych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Jednak ta zła sława jest często zupełnie niezasłużona. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu niezwykle dokładnie i bez niepotrzebnego bólu.

Kluczowym jest wybraniem zaufanego gabinetu stomatologicznego i odpowiedniego specjalisty. W gabinecie www.Fabdent.pl stomatolodzy korzystają z nowoczesnych narzędzi i metod, takich jak mikroskopy endodontyczne czy wypełnianie korzeni zębowych gutapetrką, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu z odpowiednim rozeznaniem i bez obawy o komplikacje.

Czytany 214 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.