Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 04 październik 2018 14:21

Prowadzenie bloga dietetycznego - jak się wyróżnić?

Powszechność kontra jakość

Od kilku lat można zaobserwować rosnący trend na zdrowy tryb życia, a co za tym idzie zmianę sposobu odżywiania w społeczeństwie. Na sporym zainteresowaniu tą tematyką wiele osób postanowiło skorzystać. Modę początkowo zaczęli rozkręcać celebryci i osobowości ze świata fitnessu (w Polsce Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska).

Porady żywieniowe z kolorowych czasopism zastąpiły wskazówki zawarte w dietetycznym blog o zdrowiu. Blogi o zdrowym odżywianiu wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak większość z nich była prowadzona przez użytkowników nastawionych na zysk, którzy o dietetyce nie mają pojęcia. Ogromny wysyp artykułów o zdrowej diecie i byciu fit spowodował, że większość blogów przestała generować jakiekolwiek zyski. Czy jest szansa, aby w 2018 roku wybić się na dietetycznym blogu o zdrowiu, z tak oklepaną tematyką?

Merytoryczność zawsze w cenie

Treści o komponowaniu posiłków i planowaniu diety nie są niszowe. Dlatego przyciągnięcie czytelników jest bardzo trudne, lecz nie niemożliwe. Unikalna i fachowa zawartość zawsze wzbudzi zainteresowanie, ale żeby ją tworzyć, trzeba wcześniej posiadać rozległą wiedzę w danej dziedzinie. Dietetyczny blog o zdrowiu, który generuje zyski i gromadzi zaintrygowanych internautów musi być oparty na specjalistycznej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. A to przychodzi po długotrwałym i często żmudnym działaniu. Jeśli jednak zdrowa dieta jest prawdziwą pasją blogera, nie powinien on się zbyt wcześnie zniechęcać. Tematyka wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Trudno porównywać obliczanie mikroelementów i wartości kalorycznej do fizyki kwantowej, ale podstawowa literatura z zakresu odżywiania może oznaczać wielogodzinną lekturę. Jednak przemyślana i ciężka praca zaprocentuje.

Blogi odchodzą do lamusa?

Obecnie, wraz z rozwojem technologicznym zmienia się również zawartość internetowa. Dietetyczny blog o zdrowiu w dalszym ciągu jest popularną opcją wśród blogerów, ale coraz częściej zastępowaną nagraniami video i krótkimi relacjami w formie zdjęć. Taka forma jest zdecydowanie krótsza, a co za tym idzie, bardziej przyswajalna przez użytkowników. Nie jest jednak wcale łatwiejsza w przygotowaniu. Mimo powszechnej cyfryzacji, w dalszym ciągu stosunkowo niewielka liczba osób potrafi zrobić dobre jakościowo zdjęcie czy zmontować film. Ponieważ świadomość społeczna na temat odżywiania wciąż wzrasta, wydaje się, że o tradycyjnym, dietetycznym blogu o zdrowiu nikt nie zapomni. Nawet pochłonięci codziennymi obowiązkami sięgną do niego w chwili przerwy, przy kawie.

Czytany 236 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.