Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 04 październik 2018 14:21

Prowadzenie bloga dietetycznego - jak się wyróżnić?

Powszechność kontra jakość

Od kilku lat można zaobserwować rosnący trend na zdrowy tryb życia, a co za tym idzie zmianę sposobu odżywiania w społeczeństwie. Na sporym zainteresowaniu tą tematyką wiele osób postanowiło skorzystać. Modę początkowo zaczęli rozkręcać celebryci i osobowości ze świata fitnessu (w Polsce Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska).

Porady żywieniowe z kolorowych czasopism zastąpiły wskazówki zawarte w dietetycznym blog o zdrowiu. Blogi o zdrowym odżywianiu wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak większość z nich była prowadzona przez użytkowników nastawionych na zysk, którzy o dietetyce nie mają pojęcia. Ogromny wysyp artykułów o zdrowej diecie i byciu fit spowodował, że większość blogów przestała generować jakiekolwiek zyski. Czy jest szansa, aby w 2018 roku wybić się na dietetycznym blogu o zdrowiu, z tak oklepaną tematyką?

Merytoryczność zawsze w cenie

Treści o komponowaniu posiłków i planowaniu diety nie są niszowe. Dlatego przyciągnięcie czytelników jest bardzo trudne, lecz nie niemożliwe. Unikalna i fachowa zawartość zawsze wzbudzi zainteresowanie, ale żeby ją tworzyć, trzeba wcześniej posiadać rozległą wiedzę w danej dziedzinie. Dietetyczny blog o zdrowiu, który generuje zyski i gromadzi zaintrygowanych internautów musi być oparty na specjalistycznej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. A to przychodzi po długotrwałym i często żmudnym działaniu. Jeśli jednak zdrowa dieta jest prawdziwą pasją blogera, nie powinien on się zbyt wcześnie zniechęcać. Tematyka wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Trudno porównywać obliczanie mikroelementów i wartości kalorycznej do fizyki kwantowej, ale podstawowa literatura z zakresu odżywiania może oznaczać wielogodzinną lekturę. Jednak przemyślana i ciężka praca zaprocentuje.

Blogi odchodzą do lamusa?

Obecnie, wraz z rozwojem technologicznym zmienia się również zawartość internetowa. Dietetyczny blog o zdrowiu w dalszym ciągu jest popularną opcją wśród blogerów, ale coraz częściej zastępowaną nagraniami video i krótkimi relacjami w formie zdjęć. Taka forma jest zdecydowanie krótsza, a co za tym idzie, bardziej przyswajalna przez użytkowników. Nie jest jednak wcale łatwiejsza w przygotowaniu. Mimo powszechnej cyfryzacji, w dalszym ciągu stosunkowo niewielka liczba osób potrafi zrobić dobre jakościowo zdjęcie czy zmontować film. Ponieważ świadomość społeczna na temat odżywiania wciąż wzrasta, wydaje się, że o tradycyjnym, dietetycznym blogu o zdrowiu nikt nie zapomni. Nawet pochłonięci codziennymi obowiązkami sięgną do niego w chwili przerwy, przy kawie.

Czytany 223 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?