Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 28 kwiecień 2014 18:45

Prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne? Antykoncepcja prostsza niż kiedykolwiek - implant podskórny

Antykoncepcja - implant podskórny Antykoncepcja - implant podskórny

Prezerwatywy - niewygodne, psują nastrój i, jak mówią niektórzy "lizanie lizaka przez folie". Tabletki antykoncepcyjne - kiedy choć raz o jednej zapomnimy, całe życie staje nam przed oczami, a seks staje się mniej przyjemny. Wkładki wewnątrzmaciczne są w większości przeznaczone dla kobiet, które już rodziły. Jaka jest idealna antykoncepcja?

Co więc zrobić, kiedy prezerwatywy dostarczają tylko i wyłącznie dyskomfortu, tabletki i ich godziny spędzają nam sen z powiek, a wkładki są dla nas nieodpowiednie? Już niedługo do Polski wchodzi nowa metoda antykoncepcji - implant podskórny. Dla kogo jest on idealny? 

antykoncepcjaImplant podskórny jest znany w Europie od lat. Tylko w Polsce jest on nowością. Jesteśmy sporo spóźnieni, między innymi dlatego, że byłyśmy bardzo wierne pigułce, która jednak powoli zaczyna nam się nudzić. Ważnym aspektem jest to, że założyć implant może kobieta, która jeszcze nie rodziła. Implant podskórny przeznaczony jest dla kobiet, które z jakiś powodów nie mogą używać tabletek antykoncepcyjnych. Bezpieczny jest dla kobiet z cukrzycą, nadciśnieniem lub palących papierosy. Implant uwalnia małe dawki progestagenu, który hamuje jajeczkowanie i uniemożliwia dotarcie plemników do komórki jajowej. Kobiety już 4 miesiące po ciąży mogą stosować zupełnie bezpiecznie ten środek, jak i kobiety karmiące. Jak każda metoda, oczywiście i ta ma swoje wady. Są to nieregularne miesiączki, lub ich zupełny zanik. Kobiety, które cierpiały na bolesne i obfite miesiączkowanie, odczuwają w 99% sporą ulgę. Implant, wśród wszystkich metod dostępnych na rynku, ma najniższe ryzyko działań niepożądanych. Implant przypomina wykałaczkę, bardzo krótką wykałaczkę. Jest to niewielki, bardzo elastyczny pręcik, o długości 4cm i szerokości 2mm. Wszczepia się go pod skórę po zewnętrznej stronie ramienia. Jest zupełnie niewidoczny. Zakłada się go tak, jak daje zastrzyk. Trwa to około minuty, a zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Skuteczność to 99%, czyli jest bardzo zbliżona do tabletek antykoncepcyjnych. Tę metodę mogą stosować nawet kobiety, które są bardziej puszyste (pond 90kg). Nie wpływa to zupełnie na działanie środka antykoncepcyjnego. Jeśli chcemy zajść w ciąże, wystarczy wybrać się do lekarza, który zdejmie implant. W ciąży możemy być już po tygodniu od wyjęcia implantu podskórnego. Implant kosztuje około 400zł plus wizyta u ginekologa. Zakłada się go na trzy lata, więc jest to bardzo ekonomiczne. 

Antykoncepcja - implant podskórny

 

Czytany 1242 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce