poniedziałek, 28 kwiecień 2014 18:45

Prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne? Antykoncepcja prostsza niż kiedykolwiek - implant podskórny

Antykoncepcja - implant podskórny Antykoncepcja - implant podskórny

Prezerwatywy - niewygodne, psują nastrój i, jak mówią niektórzy "lizanie lizaka przez folie". Tabletki antykoncepcyjne - kiedy choć raz o jednej zapomnimy, całe życie staje nam przed oczami, a seks staje się mniej przyjemny. Wkładki wewnątrzmaciczne są w większości przeznaczone dla kobiet, które już rodziły. Jaka jest idealna antykoncepcja?

Co więc zrobić, kiedy prezerwatywy dostarczają tylko i wyłącznie dyskomfortu, tabletki i ich godziny spędzają nam sen z powiek, a wkładki są dla nas nieodpowiednie? Już niedługo do Polski wchodzi nowa metoda antykoncepcji - implant podskórny. Dla kogo jest on idealny? 

antykoncepcjaImplant podskórny jest znany w Europie od lat. Tylko w Polsce jest on nowością. Jesteśmy sporo spóźnieni, między innymi dlatego, że byłyśmy bardzo wierne pigułce, która jednak powoli zaczyna nam się nudzić. Ważnym aspektem jest to, że założyć implant może kobieta, która jeszcze nie rodziła. Implant podskórny przeznaczony jest dla kobiet, które z jakiś powodów nie mogą używać tabletek antykoncepcyjnych. Bezpieczny jest dla kobiet z cukrzycą, nadciśnieniem lub palących papierosy. Implant uwalnia małe dawki progestagenu, który hamuje jajeczkowanie i uniemożliwia dotarcie plemników do komórki jajowej. Kobiety już 4 miesiące po ciąży mogą stosować zupełnie bezpiecznie ten środek, jak i kobiety karmiące. Jak każda metoda, oczywiście i ta ma swoje wady. Są to nieregularne miesiączki, lub ich zupełny zanik. Kobiety, które cierpiały na bolesne i obfite miesiączkowanie, odczuwają w 99% sporą ulgę. Implant, wśród wszystkich metod dostępnych na rynku, ma najniższe ryzyko działań niepożądanych. Implant przypomina wykałaczkę, bardzo krótką wykałaczkę. Jest to niewielki, bardzo elastyczny pręcik, o długości 4cm i szerokości 2mm. Wszczepia się go pod skórę po zewnętrznej stronie ramienia. Jest zupełnie niewidoczny. Zakłada się go tak, jak daje zastrzyk. Trwa to około minuty, a zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Skuteczność to 99%, czyli jest bardzo zbliżona do tabletek antykoncepcyjnych. Tę metodę mogą stosować nawet kobiety, które są bardziej puszyste (pond 90kg). Nie wpływa to zupełnie na działanie środka antykoncepcyjnego. Jeśli chcemy zajść w ciąże, wystarczy wybrać się do lekarza, który zdejmie implant. W ciąży możemy być już po tygodniu od wyjęcia implantu podskórnego. Implant kosztuje około 400zł plus wizyta u ginekologa. Zakłada się go na trzy lata, więc jest to bardzo ekonomiczne. 

Antykoncepcja - implant podskórny

 

Czytany 1300 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.