Polecane artykuły

 • 1
niedziela, 27 kwiecień 2014 10:04

Nietrzymanie moczu? Wylecz swój pęcherz moczowy z zabiegiem MonaLisa

Nietrzymanie moczu Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to temat, który powoduje wstyd i skrępowanie. Bardzo często nie potrafimy powiedzieć nawet lekarzowi o swoim problemie. Kłopoty z pęcherzem moczowym przede wszystkim dotyczą kobiet, ponieważ to one mają bardziej wrażliwe na zmiany hormonalne narządy. Szacuje się, że zmaga się z nim lub będzie miała ten problem w przyszłości, 1 na 4 kobiety.

Zabieg MonaLisaNajczęściej na tą przypadłość zapadają kobiety w czasie i po ciąży oraz podczas menopauzy. Tylko 25% tych kobiet decyduje się na rozmowę o swoim problemie z lekarzem. Prawie połowa kobiet decyduje się na poradę lekarza w tej sprawie dopiero po pięciu latach trwania choroby. Pamiętajmy, że nietrzymanie moczu samo się nie wyleczy. 

Wyróżnia się trzy typu nietrzymania moczu: wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu oraz mieszane nietrzymanie moczu. 

Pierwszy wymieniony typ wynika z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego. 

Drugi z typów wynika ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcharza moczowego lub zmniejszonej podatności na rozciąganie ściany pęcherza. 

Ostatni typ to połączenie obu poprzednich opisanych przypadków. Każdy rodzaj nietrzymania moczu utrudnia życie codzienne. 

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu błony śluzowej pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność - opisuje dr Michał Barwijuk. MonaLisa Touch to bardzo innowacyjna metoda, która eliminuje nietrzymanie moczu. Przy zabiegu używany jest laser, który obkurcza i rewitalizuje ściany pochwy. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która jest także praktycznie bezbolesna. Do zabiegu kwalifukuje się pacjentkę po uprzednim badaniu cytologicznym. Zabieg jest najczęściej wykonywany przez ginekologa, który zajmuje się plastyką narządów płciowych. Specjalna głowica jest wprowadzana do pochwy, a wiązki lasera działają na jej ścianki. Zabieg powoduje mikrourazy, co pobudza śluzówkę do odnowy. 

MonaLisa Touch daje obkurczenie pochwy, co pozwala zredukować problem nietrzymania moczu. Dodatkowym atutem jest powrót do życia seksualnego już po trzech dniach. Zabieg jest dostępny w ELITE Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki. Cena wynosi 3000zł. 

Nietrzymanie moczu to już nie problem

ELITE - Centrum Laseroterapii

Czytany 1291 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce