Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 27 kwiecień 2014 08:04

Nietrzymanie moczu? Wylecz swój pęcherz moczowy z zabiegiem MonaLisa

Nietrzymanie moczu Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to temat, który powoduje wstyd i skrępowanie. Bardzo często nie potrafimy powiedzieć nawet lekarzowi o swoim problemie. Kłopoty z pęcherzem moczowym przede wszystkim dotyczą kobiet, ponieważ to one mają bardziej wrażliwe na zmiany hormonalne narządy. Szacuje się, że zmaga się z nim lub będzie miała ten problem w przyszłości, 1 na 4 kobiety.

Zabieg MonaLisaNajczęściej na tą przypadłość zapadają kobiety w czasie i po ciąży oraz podczas menopauzy. Tylko 25% tych kobiet decyduje się na rozmowę o swoim problemie z lekarzem. Prawie połowa kobiet decyduje się na poradę lekarza w tej sprawie dopiero po pięciu latach trwania choroby. Pamiętajmy, że nietrzymanie moczu samo się nie wyleczy. 

Wyróżnia się trzy typu nietrzymania moczu: wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu oraz mieszane nietrzymanie moczu. 

Pierwszy wymieniony typ wynika z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego. 

Drugi z typów wynika ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcharza moczowego lub zmniejszonej podatności na rozciąganie ściany pęcherza. 

Ostatni typ to połączenie obu poprzednich opisanych przypadków. Każdy rodzaj nietrzymania moczu utrudnia życie codzienne. 

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu błony śluzowej pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność - opisuje dr Michał Barwijuk. MonaLisa Touch to bardzo innowacyjna metoda, która eliminuje nietrzymanie moczu. Przy zabiegu używany jest laser, który obkurcza i rewitalizuje ściany pochwy. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która jest także praktycznie bezbolesna. Do zabiegu kwalifukuje się pacjentkę po uprzednim badaniu cytologicznym. Zabieg jest najczęściej wykonywany przez ginekologa, który zajmuje się plastyką narządów płciowych. Specjalna głowica jest wprowadzana do pochwy, a wiązki lasera działają na jej ścianki. Zabieg powoduje mikrourazy, co pobudza śluzówkę do odnowy. 

MonaLisa Touch daje obkurczenie pochwy, co pozwala zredukować problem nietrzymania moczu. Dodatkowym atutem jest powrót do życia seksualnego już po trzech dniach. Zabieg jest dostępny w ELITE Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki. Cena wynosi 3000zł. 

Nietrzymanie moczu to już nie problem

ELITE - Centrum Laseroterapii

Czytany 1239 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce