Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 27 kwiecień 2014 08:04

Nietrzymanie moczu? Wylecz swój pęcherz moczowy z zabiegiem MonaLisa

Nietrzymanie moczu Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to temat, który powoduje wstyd i skrępowanie. Bardzo często nie potrafimy powiedzieć nawet lekarzowi o swoim problemie. Kłopoty z pęcherzem moczowym przede wszystkim dotyczą kobiet, ponieważ to one mają bardziej wrażliwe na zmiany hormonalne narządy. Szacuje się, że zmaga się z nim lub będzie miała ten problem w przyszłości, 1 na 4 kobiety.

Zabieg MonaLisaNajczęściej na tą przypadłość zapadają kobiety w czasie i po ciąży oraz podczas menopauzy. Tylko 25% tych kobiet decyduje się na rozmowę o swoim problemie z lekarzem. Prawie połowa kobiet decyduje się na poradę lekarza w tej sprawie dopiero po pięciu latach trwania choroby. Pamiętajmy, że nietrzymanie moczu samo się nie wyleczy. 

Wyróżnia się trzy typu nietrzymania moczu: wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu oraz mieszane nietrzymanie moczu. 

Pierwszy wymieniony typ wynika z niewydolności aparatu zamykającego cewkę moczową lub z nadmiernej ruchomości szyi pęcherza moczowego. 

Drugi z typów wynika ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcharza moczowego lub zmniejszonej podatności na rozciąganie ściany pęcherza. 

Ostatni typ to połączenie obu poprzednich opisanych przypadków. Każdy rodzaj nietrzymania moczu utrudnia życie codzienne. 

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu błony śluzowej pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność - opisuje dr Michał Barwijuk. MonaLisa Touch to bardzo innowacyjna metoda, która eliminuje nietrzymanie moczu. Przy zabiegu używany jest laser, który obkurcza i rewitalizuje ściany pochwy. Jest to bardzo bezpieczna metoda, która jest także praktycznie bezbolesna. Do zabiegu kwalifukuje się pacjentkę po uprzednim badaniu cytologicznym. Zabieg jest najczęściej wykonywany przez ginekologa, który zajmuje się plastyką narządów płciowych. Specjalna głowica jest wprowadzana do pochwy, a wiązki lasera działają na jej ścianki. Zabieg powoduje mikrourazy, co pobudza śluzówkę do odnowy. 

MonaLisa Touch daje obkurczenie pochwy, co pozwala zredukować problem nietrzymania moczu. Dodatkowym atutem jest powrót do życia seksualnego już po trzech dniach. Zabieg jest dostępny w ELITE Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki. Cena wynosi 3000zł. 

Nietrzymanie moczu to już nie problem

ELITE - Centrum Laseroterapii

Czytany 1248 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce