Polecane artykuły

 • 1
środa, 02 kwiecień 2014 09:35

Kobieta w czasie menopauzy z Tantum Rosa

Menopauza - Tantum Rosa Menopauza - Tantum Rosa

      Szacuje się, że każda kobieta koło pięćdziesiątego roku życia zaczyna wchodzić w okres menopauzy, czemu towarzyszy wiele niemiłych oraz nieporządnych objawów. Napady gorąca, uczucie dyskomfortu, zaburzenia hormonalne. To najbardziej uciążliwe oznaki rozpoczynającego się przekwitania. Z pomocą w takich chwilach przychodzi Tantum Rosa

 

     Przekwitanie jest tak naprawdę ostatnim prawidłowym krwawieniem miesiączkowym. Nie należy się jednak martwić, ponieważ jest to całkiem normalny etap w życiu każdej kobiety. Właśnie w tedy powoli jajniki powoli przestają produkować hormony. W okres przekwitania statystyczna kobieta wchodzi około 50 roku życia. Zazwyczaj trwa on około 4 lat. W tym czasie drastycznie spada możliwość, choć już i tak znikoma, posiadania dziecka. Jednak nie jest to regułą! Znane są przypadki kobiet, które przekwitać zaczęły około 40 roku życia, lub takie które doświadczyły tego dopiero koło magicznej 60. Kiedy czujemy, że zbliża się ta chwila warto wybrać się na wizytę do dobrego ginekologa oraz o wiele bardziej zadbać o pielęgnację skóry i higienę intymną. Tak naprawdę pierwszymi oznakami są nieregularne i często dłuższe lub krótsze miesiączki. Napady gorąca, obniżona nie co odporność, bóle głowy. Czasami mogą przydarzyć się również zasłabnięcia oraz dosyć silne bóle w okolicy podbrzusza i lędźwi. Często pojawiają się też bardziej wstydliwe objawy, takie jak nietrzymanie moczu, suchość pochwy oraz ból podczas stosunków płciowych. 

W okresie menopauzy bardzo ważna jest wizyta u ginekologa oraz endokrynologa. Właśnie oni pomogą nam ustabilizować gospodarkę hormonalną, zalecą odpowiednią dietę oraz polecą zioła i leki, które zniwelują objawy przekwitania. Dbałość o higienę intymną jest w tym czasie nadzwyczaj ważna. W tym czasie zagrażają nam tak jak nigdy stany zapalne pochwy oraz różnego rodzaju infekcje. Tutaj z pomocą przychodzi Tantum Rosa

Tamtum Rosa menopauza

Jest to lek, który zawiera benzynamidy. Działa on odkażająco, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgrzybicznie. Preparat bardzo szybko się wchłania oraz łagodzi objawy infekcji. Bardzo szybko zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy oraz sromu. 

 

Czytany 1375 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce