Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 13 listopad 2018 16:40

Pływaj na zdrowie

Pływanie jest niezwykle korzystne i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzeń nie należy daleko szukać, dyscyplina ta bowiem świetnie relaksuje, pozytywnie oddziałuje na układ immunologiczny, odpręża ciało, tym samym zapobiegając schorzeniom kręgosłupa. Pozytywny skutek uboczny? Aktywność w wodzie pięknie kształtuje sylwetkę! Jeśli więc pragniesz poznać tę dyscyplinę sportową od podszewki, nauczyć się, jak wykorzystać jej wszystkie walory, to zapisz się do szkoły pływania!

 

Szkoła pływania – nie tylko dla dzieci!

Stereotypowo uważa się, iż zajęcia w szkole pływania przeznaczone są jedynie dla niemowląt i dzieci. To błąd! Dziś mit ten postanowiliśmy obalić. W wirtualnych i rzeczywistych przestworzach można natknąć się na wiele propozycji. Jak więc wybrać tę najlepszą? Zdać się na porady profesjonalistów! Szkoła pływania w Aqua Centrum Chełmiec przygotowała bogatą ofertę dla różnych grup wiekowych. Lekcje prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów oraz doświadczonych trenerów, dzięki czemu aktywność w wodzie okazuje się złotym środkiem odnalezionym pomiędzy zabawą a nauką. Co ciekawe, zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby poziomem dopasowywały się, zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły pływania?

Ćwiczenia na basenie to doskonałe rozwiązanie dla niemowląt i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia rozwijają zdolności motoryczne pociech, usprawniają koordynację ruchową, szybkość i siłę. Aktywność w wodzie pozytywnie oddziałuje także na układ odpornościowy dzieci, dzięki czemu maluchy tak często nie chorują. Ponadto szkoła pływania uczy systematyczności, samodzielności i dyscypliny.

Pływanie – jakie ma zalety?

Systematyczna aktywność w wodzie poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy, trawienny i ruchowy. Pływanie wzmacnia układ kostny oraz mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę ciała. Dyscyplina sportowa więc szczególnie polecana jest osobom wysokim, które mają tendencję do garbienia pleców. Aktywność w wodzie rekomendowana jest także osobom, którym towarzyszą stany bólowe – pływanie bowiem relaksuje i odpręża napięte mięśnie. Jak już wspominaliśmy, ćwiczenia na pływalni pozytywnie oddziałują na układ oddechowy i układ krążenia. Dzięki systematyczności w odbywaniu wodnych zajęć, płuca zwiększają swoją powierzchnię, a serce pracuje miarowo bez żadnych zaburzeń. Jak więc można słusznie zauważyć, korzyści z pływania są wręcz niczym nieograniczone!

Na zakończenie, zachęcamy do wodnych aktywności, ponieważ szkoła pływania Chełmiec melduje gotowość do działania!

Czytany 158 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.