wtorek, 13 listopad 2018 17:40

Pływaj na zdrowie

Pływanie jest niezwykle korzystne i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzeń nie należy daleko szukać, dyscyplina ta bowiem świetnie relaksuje, pozytywnie oddziałuje na układ immunologiczny, odpręża ciało, tym samym zapobiegając schorzeniom kręgosłupa. Pozytywny skutek uboczny? Aktywność w wodzie pięknie kształtuje sylwetkę! Jeśli więc pragniesz poznać tę dyscyplinę sportową od podszewki, nauczyć się, jak wykorzystać jej wszystkie walory, to zapisz się do szkoły pływania!

 

Szkoła pływania – nie tylko dla dzieci!

Stereotypowo uważa się, iż zajęcia w szkole pływania przeznaczone są jedynie dla niemowląt i dzieci. To błąd! Dziś mit ten postanowiliśmy obalić. W wirtualnych i rzeczywistych przestworzach można natknąć się na wiele propozycji. Jak więc wybrać tę najlepszą? Zdać się na porady profesjonalistów! Szkoła pływania w Aqua Centrum Chełmiec przygotowała bogatą ofertę dla różnych grup wiekowych. Lekcje prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów oraz doświadczonych trenerów, dzięki czemu aktywność w wodzie okazuje się złotym środkiem odnalezionym pomiędzy zabawą a nauką. Co ciekawe, zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby poziomem dopasowywały się, zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły pływania?

Ćwiczenia na basenie to doskonałe rozwiązanie dla niemowląt i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia rozwijają zdolności motoryczne pociech, usprawniają koordynację ruchową, szybkość i siłę. Aktywność w wodzie pozytywnie oddziałuje także na układ odpornościowy dzieci, dzięki czemu maluchy tak często nie chorują. Ponadto szkoła pływania uczy systematyczności, samodzielności i dyscypliny.

Pływanie – jakie ma zalety?

Systematyczna aktywność w wodzie poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy, trawienny i ruchowy. Pływanie wzmacnia układ kostny oraz mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę ciała. Dyscyplina sportowa więc szczególnie polecana jest osobom wysokim, które mają tendencję do garbienia pleców. Aktywność w wodzie rekomendowana jest także osobom, którym towarzyszą stany bólowe – pływanie bowiem relaksuje i odpręża napięte mięśnie. Jak już wspominaliśmy, ćwiczenia na pływalni pozytywnie oddziałują na układ oddechowy i układ krążenia. Dzięki systematyczności w odbywaniu wodnych zajęć, płuca zwiększają swoją powierzchnię, a serce pracuje miarowo bez żadnych zaburzeń. Jak więc można słusznie zauważyć, korzyści z pływania są wręcz niczym nieograniczone!

Na zakończenie, zachęcamy do wodnych aktywności, ponieważ szkoła pływania Chełmiec melduje gotowość do działania!

Czytany 536 razy

Artykuły powiązane

 • Oleje CBD, czyli lekarstwo doskonałe

  Konopie znane są ludzkości od tysięcy lat. Już w starożytności zauważono, że posiadają bardzo wartościowe właściwości.

 • Apteki internetowe – kiedy warto z nich korzystać?

  Biznes w sieci kwitnie. Coraz więcej firm przestawia się częściowo lub całkowicie na sprzedaż online. Dzieje się tak również w przypadku aptek.

 • Sildenafil (Kamagra) na potencję 

  Sildenafil (https://euro-sterydy.pl/kamagra-w-zelu-na-potencje/ ) stanowi substancję czynną, która pozwala osiągnąć długotrwały i satysfakcjonujący wzwód. Jeszcze nie tak dawno, kupienie tabletek zawierających w składzie sildenafil wiązało się z koniecznością wcześniejszej wizyty u lekarza, ponieważ musiał on wystawić na ten środek receptę.

 • Chirurgia plastyczna - kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

  Tajemnicą poliszynela jest fakt, że chirurgiczne ingerencje w nasz naturalny wygląd, stają się coraz popularniejsze. Od lat nagminnie korzystają z nich celebryci, dla których ciało jest wizytówką i narzędziem pracy. Czy żyjąc z dala od szołbiznesu, warto w ogóle rozważać opcję skorzystania z usług chirurga plastycznego?

 • Co daje pakowanie próżniowe żywności?

  Nie jest tajemnicą, że żywność ulega procesom chemicznym, wskutek których psuje się i czasem ląduje w koszu na śmieci. Tymczasem istnieje bardzo prosty sposób, by przedłużyć trwałość produktów spożywczych! Pakowarka próżniowa pozwala na zapakowanie żywności w sposób znacznie wydłużający ich przydatność do spożycia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.