Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 13 listopad 2018 17:40

Pływaj na zdrowie

Pływanie jest niezwykle korzystne i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzeń nie należy daleko szukać, dyscyplina ta bowiem świetnie relaksuje, pozytywnie oddziałuje na układ immunologiczny, odpręża ciało, tym samym zapobiegając schorzeniom kręgosłupa. Pozytywny skutek uboczny? Aktywność w wodzie pięknie kształtuje sylwetkę! Jeśli więc pragniesz poznać tę dyscyplinę sportową od podszewki, nauczyć się, jak wykorzystać jej wszystkie walory, to zapisz się do szkoły pływania!

 

Szkoła pływania – nie tylko dla dzieci!

Stereotypowo uważa się, iż zajęcia w szkole pływania przeznaczone są jedynie dla niemowląt i dzieci. To błąd! Dziś mit ten postanowiliśmy obalić. W wirtualnych i rzeczywistych przestworzach można natknąć się na wiele propozycji. Jak więc wybrać tę najlepszą? Zdać się na porady profesjonalistów! Szkoła pływania w Aqua Centrum Chełmiec przygotowała bogatą ofertę dla różnych grup wiekowych. Lekcje prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów oraz doświadczonych trenerów, dzięki czemu aktywność w wodzie okazuje się złotym środkiem odnalezionym pomiędzy zabawą a nauką. Co ciekawe, zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby poziomem dopasowywały się, zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły pływania?

Ćwiczenia na basenie to doskonałe rozwiązanie dla niemowląt i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia rozwijają zdolności motoryczne pociech, usprawniają koordynację ruchową, szybkość i siłę. Aktywność w wodzie pozytywnie oddziałuje także na układ odpornościowy dzieci, dzięki czemu maluchy tak często nie chorują. Ponadto szkoła pływania uczy systematyczności, samodzielności i dyscypliny.

Pływanie – jakie ma zalety?

Systematyczna aktywność w wodzie poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy, trawienny i ruchowy. Pływanie wzmacnia układ kostny oraz mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę ciała. Dyscyplina sportowa więc szczególnie polecana jest osobom wysokim, które mają tendencję do garbienia pleców. Aktywność w wodzie rekomendowana jest także osobom, którym towarzyszą stany bólowe – pływanie bowiem relaksuje i odpręża napięte mięśnie. Jak już wspominaliśmy, ćwiczenia na pływalni pozytywnie oddziałują na układ oddechowy i układ krążenia. Dzięki systematyczności w odbywaniu wodnych zajęć, płuca zwiększają swoją powierzchnię, a serce pracuje miarowo bez żadnych zaburzeń. Jak więc można słusznie zauważyć, korzyści z pływania są wręcz niczym nieograniczone!

Na zakończenie, zachęcamy do wodnych aktywności, ponieważ szkoła pływania Chełmiec melduje gotowość do działania!

Czytany 229 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.