Polecane artykuły

  • 1

wtorek, 13 listopad 2018 17:40

Pływaj na zdrowie

Pływanie jest niezwykle korzystne i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzeń nie należy daleko szukać, dyscyplina ta bowiem świetnie relaksuje, pozytywnie oddziałuje na układ immunologiczny, odpręża ciało, tym samym zapobiegając schorzeniom kręgosłupa. Pozytywny skutek uboczny? Aktywność w wodzie pięknie kształtuje sylwetkę! Jeśli więc pragniesz poznać tę dyscyplinę sportową od podszewki, nauczyć się, jak wykorzystać jej wszystkie walory, to zapisz się do szkoły pływania!

 

Szkoła pływania – nie tylko dla dzieci!

Stereotypowo uważa się, iż zajęcia w szkole pływania przeznaczone są jedynie dla niemowląt i dzieci. To błąd! Dziś mit ten postanowiliśmy obalić. W wirtualnych i rzeczywistych przestworzach można natknąć się na wiele propozycji. Jak więc wybrać tę najlepszą? Zdać się na porady profesjonalistów! Szkoła pływania w Aqua Centrum Chełmiec przygotowała bogatą ofertę dla różnych grup wiekowych. Lekcje prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów oraz doświadczonych trenerów, dzięki czemu aktywność w wodzie okazuje się złotym środkiem odnalezionym pomiędzy zabawą a nauką. Co ciekawe, zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby poziomem dopasowywały się, zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły pływania?

Ćwiczenia na basenie to doskonałe rozwiązanie dla niemowląt i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia rozwijają zdolności motoryczne pociech, usprawniają koordynację ruchową, szybkość i siłę. Aktywność w wodzie pozytywnie oddziałuje także na układ odpornościowy dzieci, dzięki czemu maluchy tak często nie chorują. Ponadto szkoła pływania uczy systematyczności, samodzielności i dyscypliny.

Pływanie – jakie ma zalety?

Systematyczna aktywność w wodzie poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy, trawienny i ruchowy. Pływanie wzmacnia układ kostny oraz mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę ciała. Dyscyplina sportowa więc szczególnie polecana jest osobom wysokim, które mają tendencję do garbienia pleców. Aktywność w wodzie rekomendowana jest także osobom, którym towarzyszą stany bólowe – pływanie bowiem relaksuje i odpręża napięte mięśnie. Jak już wspominaliśmy, ćwiczenia na pływalni pozytywnie oddziałują na układ oddechowy i układ krążenia. Dzięki systematyczności w odbywaniu wodnych zajęć, płuca zwiększają swoją powierzchnię, a serce pracuje miarowo bez żadnych zaburzeń. Jak więc można słusznie zauważyć, korzyści z pływania są wręcz niczym nieograniczone!

Na zakończenie, zachęcamy do wodnych aktywności, ponieważ szkoła pływania Chełmiec melduje gotowość do działania!

Czytany 195 razy

Artykuły powiązane