Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 13 listopad 2018 16:40

Pływaj na zdrowie

Pływanie jest niezwykle korzystne i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzeń nie należy daleko szukać, dyscyplina ta bowiem świetnie relaksuje, pozytywnie oddziałuje na układ immunologiczny, odpręża ciało, tym samym zapobiegając schorzeniom kręgosłupa. Pozytywny skutek uboczny? Aktywność w wodzie pięknie kształtuje sylwetkę! Jeśli więc pragniesz poznać tę dyscyplinę sportową od podszewki, nauczyć się, jak wykorzystać jej wszystkie walory, to zapisz się do szkoły pływania!

 

Szkoła pływania – nie tylko dla dzieci!

Stereotypowo uważa się, iż zajęcia w szkole pływania przeznaczone są jedynie dla niemowląt i dzieci. To błąd! Dziś mit ten postanowiliśmy obalić. W wirtualnych i rzeczywistych przestworzach można natknąć się na wiele propozycji. Jak więc wybrać tę najlepszą? Zdać się na porady profesjonalistów! Szkoła pływania w Aqua Centrum Chełmiec przygotowała bogatą ofertę dla różnych grup wiekowych. Lekcje prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów oraz doświadczonych trenerów, dzięki czemu aktywność w wodzie okazuje się złotym środkiem odnalezionym pomiędzy zabawą a nauką. Co ciekawe, zajęcia skonstruowane są w taki sposób, aby poziomem dopasowywały się, zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły pływania?

Ćwiczenia na basenie to doskonałe rozwiązanie dla niemowląt i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia rozwijają zdolności motoryczne pociech, usprawniają koordynację ruchową, szybkość i siłę. Aktywność w wodzie pozytywnie oddziałuje także na układ odpornościowy dzieci, dzięki czemu maluchy tak często nie chorują. Ponadto szkoła pływania uczy systematyczności, samodzielności i dyscypliny.

Pływanie – jakie ma zalety?

Systematyczna aktywność w wodzie poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ponadto, pozytywnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny, nerwowy, trawienny i ruchowy. Pływanie wzmacnia układ kostny oraz mięśnie, które odpowiedzialne są za prawidłową postawę ciała. Dyscyplina sportowa więc szczególnie polecana jest osobom wysokim, które mają tendencję do garbienia pleców. Aktywność w wodzie rekomendowana jest także osobom, którym towarzyszą stany bólowe – pływanie bowiem relaksuje i odpręża napięte mięśnie. Jak już wspominaliśmy, ćwiczenia na pływalni pozytywnie oddziałują na układ oddechowy i układ krążenia. Dzięki systematyczności w odbywaniu wodnych zajęć, płuca zwiększają swoją powierzchnię, a serce pracuje miarowo bez żadnych zaburzeń. Jak więc można słusznie zauważyć, korzyści z pływania są wręcz niczym nieograniczone!

Na zakończenie, zachęcamy do wodnych aktywności, ponieważ szkoła pływania Chełmiec melduje gotowość do działania!

Czytany 139 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?