Polecane artykuły

 • 1

sobota, 22 marzec 2014 06:16

Olivocap- dla czułych i wrażliwych uszu

Olivocap na uszy Olivocap na uszy

Czy miewasz problemy ze słuchem? Kiedy dziecko zaczyna płakać w pokoju na górze lub pies piszczy pod drzwiami zdarza się, że słyszysz to dopiero po chwili? To nie muszą być problemy ze słuchem! Na szumy uszne oraz niedosłuch pracujemy sobie sami każdego dnia. Może wystarczy tylko prawidłowo oczyścić uszy ze zbędnych zanieczyszczeń oraz woskowiny? 

Niestety, stosując patyczki higieniczne, które teoretycznie mają pomóc nam oczyszczać uszy, działają odwrotnie. Przy ich pomocy wpychamy woskowinę uszną wgłąb przewodu słuchowego. Skutkiem tego jest zaburzony mechanizm samoczyszczający uszy, co za tym idzie, woskowina zaczyna zalegać w uszach w dużych ilościach. Tworzą się korki woskowinowe, które mogą powodować ból, a nawet niedosłuch przewodzeniowy. 

Nasuwa się pytanie: jak prawidłowo dbać o higienę uszu? Pierwszym krokiem jest całkowite odrzucenie patyczków higienicznych. Zamiast tego wystarczy użyć chusteczki higienicznej lub specjalnej myjki, którą nakładamy na palec wskazujący Olivocap Paluszak. Myjka jest miękka oraz delikatna dla małżowiny usznej. Paluszak jest przeznaczony do wielokrotnego użycia. Można go prać w pralce z białymi rzeczami. Jest doskonały również po wizycie na basenie do oczyszczenia uszu. 

Jeśli woskowina nie wypływa samoistnie należy spróbować pobudzić jej wypływ po przez żucie gumy. W razie takich zaburzeń polecamy stosować 1-2 razy w tygodniu bezpieczny dla uszu preparat, który zmiękczy woskowinę i pomoże jej wydostać się z przewodów słuchowych. Olivocap Spray usunie delikatnie woskowinę poprzez jej zmiękczenie. Dodatkowo spray nawilży przewody słuchowe i zapobiegnie dalszemu odkładaniu się złogów woskowinowych. Działa także przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie, a co najważniejsze, nie zawiera wody która może uszkadzać przewody słuchowe. Spray będzie doskonały także przed basenem. Dzięki swoim właściwościom ochronnym zmniejsza ryzyko infekcji ucha zewnętrznego. 

Olivocap to spray usuwający woskowinę uszną. W 100% naturalny wyrób medyczny bez zawartości wody. Poza usuwaniem woskowiny dodatkowo nawilża kanał słuchowy zabezpieczając uszy przed infekcjami podczas kontaktu uszu z wodą, np. na basenie.

 

Czytany 3699 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media