Polecane artykuły

 • 1

sobota, 22 marzec 2014 06:16

Olivocap- dla czułych i wrażliwych uszu

Olivocap na uszy Olivocap na uszy

Czy miewasz problemy ze słuchem? Kiedy dziecko zaczyna płakać w pokoju na górze lub pies piszczy pod drzwiami zdarza się, że słyszysz to dopiero po chwili? To nie muszą być problemy ze słuchem! Na szumy uszne oraz niedosłuch pracujemy sobie sami każdego dnia. Może wystarczy tylko prawidłowo oczyścić uszy ze zbędnych zanieczyszczeń oraz woskowiny? 

Niestety, stosując patyczki higieniczne, które teoretycznie mają pomóc nam oczyszczać uszy, działają odwrotnie. Przy ich pomocy wpychamy woskowinę uszną wgłąb przewodu słuchowego. Skutkiem tego jest zaburzony mechanizm samoczyszczający uszy, co za tym idzie, woskowina zaczyna zalegać w uszach w dużych ilościach. Tworzą się korki woskowinowe, które mogą powodować ból, a nawet niedosłuch przewodzeniowy. 

Nasuwa się pytanie: jak prawidłowo dbać o higienę uszu? Pierwszym krokiem jest całkowite odrzucenie patyczków higienicznych. Zamiast tego wystarczy użyć chusteczki higienicznej lub specjalnej myjki, którą nakładamy na palec wskazujący Olivocap Paluszak. Myjka jest miękka oraz delikatna dla małżowiny usznej. Paluszak jest przeznaczony do wielokrotnego użycia. Można go prać w pralce z białymi rzeczami. Jest doskonały również po wizycie na basenie do oczyszczenia uszu. 

Jeśli woskowina nie wypływa samoistnie należy spróbować pobudzić jej wypływ po przez żucie gumy. W razie takich zaburzeń polecamy stosować 1-2 razy w tygodniu bezpieczny dla uszu preparat, który zmiękczy woskowinę i pomoże jej wydostać się z przewodów słuchowych. Olivocap Spray usunie delikatnie woskowinę poprzez jej zmiękczenie. Dodatkowo spray nawilży przewody słuchowe i zapobiegnie dalszemu odkładaniu się złogów woskowinowych. Działa także przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie, a co najważniejsze, nie zawiera wody która może uszkadzać przewody słuchowe. Spray będzie doskonały także przed basenem. Dzięki swoim właściwościom ochronnym zmniejsza ryzyko infekcji ucha zewnętrznego. 

Olivocap to spray usuwający woskowinę uszną. W 100% naturalny wyrób medyczny bez zawartości wody. Poza usuwaniem woskowiny dodatkowo nawilża kanał słuchowy zabezpieczając uszy przed infekcjami podczas kontaktu uszu z wodą, np. na basenie.

 

Czytany 3647 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media