Polecane artykuły

 • 1
sobota, 22 marzec 2014 07:16

Olivocap- dla czułych i wrażliwych uszu

Olivocap na uszy Olivocap na uszy

Czy miewasz problemy ze słuchem? Kiedy dziecko zaczyna płakać w pokoju na górze lub pies piszczy pod drzwiami zdarza się, że słyszysz to dopiero po chwili? To nie muszą być problemy ze słuchem! Na szumy uszne oraz niedosłuch pracujemy sobie sami każdego dnia. Może wystarczy tylko prawidłowo oczyścić uszy ze zbędnych zanieczyszczeń oraz woskowiny? 

Niestety, stosując patyczki higieniczne, które teoretycznie mają pomóc nam oczyszczać uszy, działają odwrotnie. Przy ich pomocy wpychamy woskowinę uszną wgłąb przewodu słuchowego. Skutkiem tego jest zaburzony mechanizm samoczyszczający uszy, co za tym idzie, woskowina zaczyna zalegać w uszach w dużych ilościach. Tworzą się korki woskowinowe, które mogą powodować ból, a nawet niedosłuch przewodzeniowy. 

Nasuwa się pytanie: jak prawidłowo dbać o higienę uszu? Pierwszym krokiem jest całkowite odrzucenie patyczków higienicznych. Zamiast tego wystarczy użyć chusteczki higienicznej lub specjalnej myjki, którą nakładamy na palec wskazujący Olivocap Paluszak. Myjka jest miękka oraz delikatna dla małżowiny usznej. Paluszak jest przeznaczony do wielokrotnego użycia. Można go prać w pralce z białymi rzeczami. Jest doskonały również po wizycie na basenie do oczyszczenia uszu. 

Jeśli woskowina nie wypływa samoistnie należy spróbować pobudzić jej wypływ po przez żucie gumy. W razie takich zaburzeń polecamy stosować 1-2 razy w tygodniu bezpieczny dla uszu preparat, który zmiękczy woskowinę i pomoże jej wydostać się z przewodów słuchowych. Olivocap Spray usunie delikatnie woskowinę poprzez jej zmiękczenie. Dodatkowo spray nawilży przewody słuchowe i zapobiegnie dalszemu odkładaniu się złogów woskowinowych. Działa także przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie, a co najważniejsze, nie zawiera wody która może uszkadzać przewody słuchowe. Spray będzie doskonały także przed basenem. Dzięki swoim właściwościom ochronnym zmniejsza ryzyko infekcji ucha zewnętrznego. 

Olivocap to spray usuwający woskowinę uszną. W 100% naturalny wyrób medyczny bez zawartości wody. Poza usuwaniem woskowiny dodatkowo nawilża kanał słuchowy zabezpieczając uszy przed infekcjami podczas kontaktu uszu z wodą, np. na basenie.

 

Czytany 3841 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

Media