niedziela, 20 lipiec 2014 20:14

Lśniące i idealnie czyste zęby

Jordan- Flosser 3 w 1 Jordan- Flosser 3 w 1

Czyszczenie zębów to codzienny rytuał każdego z nas; o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej uczą się już przedszkolaki. Niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki jest przede wszystkim szczoteczka do zębów. Czy samo szczotkowanie zębów wystarczy, aby całkowicie usunąć nagromadzony osad i kamień. Znaczna część bakterii (ok. 40%) osadza się w przestrzeniach międzyzębowych, do których czyszczenia idealnie nadaje się nić dentystyczna. Niestety, jej użycie jest dla niektórych osób problematyczne. Co wtedy? Całkowicie zaniechać nitkowania zębów? A może oczyszczać je niedokładnie, czasem doprowadzając do krwawienia z dziąseł? 

 

Żadne z powyższych. Lekarz dentysta Paulina Wojas, współpracownik Fundacji Wiewiórki Julii, ekspert firmy Jordan, proponuje zastosowanie specjalistycznego przyrządu – flossera. Flosser to urządzenie, do którego wkładamy nić, zamiast owijać ją wokół palców. Lek. dent. Paulina Wojas przyrównuje jego używanie i skuteczność do działania elektrycznej i manualnej szczoteczki do zębów. Poziom oczyszczenia zębów w przypadku użycia szczoteczki elektrycznej i manualnej jest porównywalny; podobnie przy korzystaniu z flossera i tradycyjnej nitki. Jedyna różnica tkwi w wygodzie użytkowania. W związku z tym stomatolodzy polecają flosser zarówno tym, którzy nie do końca radzą sobie z nitkowaniem, jak i osobom, które po prostu chcą sobie tę czynność ułatwić.

Obecnie wprowadza się na rynek flossery (np. Jordan 3w1 Flosser), które spełniają więcej funkcji, niż prototypowe „chwytaki” do nitek.  Jordan 3w1 Flosser posiada wymienne główki, dozownik odcinania nici – który jednocześnie wyznacza jej odpowiednią długość, czyścik do języka i wykałaczkę, którą efektywnie usuniemy resztki pokarmu. Dodatkowo producent zapewnił praktyczną kosmetyczkę, aby móc mieć cały komplet zawsze pod ręką. Ten produkt firmy Jordan jest niezastąpiony w walce o zdrowe i lśniące zęby, w sposób tak łatwy, jak nigdy dotąd.

Czytany 1770 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.