Polecane artykuły

 • 1
niedziela, 20 lipiec 2014 20:14

Lśniące i idealnie czyste zęby

Jordan- Flosser 3 w 1 Jordan- Flosser 3 w 1

Czyszczenie zębów to codzienny rytuał każdego z nas; o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej uczą się już przedszkolaki. Niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki jest przede wszystkim szczoteczka do zębów. Czy samo szczotkowanie zębów wystarczy, aby całkowicie usunąć nagromadzony osad i kamień. Znaczna część bakterii (ok. 40%) osadza się w przestrzeniach międzyzębowych, do których czyszczenia idealnie nadaje się nić dentystyczna. Niestety, jej użycie jest dla niektórych osób problematyczne. Co wtedy? Całkowicie zaniechać nitkowania zębów? A może oczyszczać je niedokładnie, czasem doprowadzając do krwawienia z dziąseł? 

 

Żadne z powyższych. Lekarz dentysta Paulina Wojas, współpracownik Fundacji Wiewiórki Julii, ekspert firmy Jordan, proponuje zastosowanie specjalistycznego przyrządu – flossera. Flosser to urządzenie, do którego wkładamy nić, zamiast owijać ją wokół palców. Lek. dent. Paulina Wojas przyrównuje jego używanie i skuteczność do działania elektrycznej i manualnej szczoteczki do zębów. Poziom oczyszczenia zębów w przypadku użycia szczoteczki elektrycznej i manualnej jest porównywalny; podobnie przy korzystaniu z flossera i tradycyjnej nitki. Jedyna różnica tkwi w wygodzie użytkowania. W związku z tym stomatolodzy polecają flosser zarówno tym, którzy nie do końca radzą sobie z nitkowaniem, jak i osobom, które po prostu chcą sobie tę czynność ułatwić.

Obecnie wprowadza się na rynek flossery (np. Jordan 3w1 Flosser), które spełniają więcej funkcji, niż prototypowe „chwytaki” do nitek.  Jordan 3w1 Flosser posiada wymienne główki, dozownik odcinania nici – który jednocześnie wyznacza jej odpowiednią długość, czyścik do języka i wykałaczkę, którą efektywnie usuniemy resztki pokarmu. Dodatkowo producent zapewnił praktyczną kosmetyczkę, aby móc mieć cały komplet zawsze pod ręką. Ten produkt firmy Jordan jest niezastąpiony w walce o zdrowe i lśniące zęby, w sposób tak łatwy, jak nigdy dotąd.

Czytany 1690 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce