Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 20 lipiec 2014 18:14

Lśniące i idealnie czyste zęby

Jordan- Flosser 3 w 1 Jordan- Flosser 3 w 1

Czyszczenie zębów to codzienny rytuał każdego z nas; o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej uczą się już przedszkolaki. Niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki jest przede wszystkim szczoteczka do zębów. Czy samo szczotkowanie zębów wystarczy, aby całkowicie usunąć nagromadzony osad i kamień. Znaczna część bakterii (ok. 40%) osadza się w przestrzeniach międzyzębowych, do których czyszczenia idealnie nadaje się nić dentystyczna. Niestety, jej użycie jest dla niektórych osób problematyczne. Co wtedy? Całkowicie zaniechać nitkowania zębów? A może oczyszczać je niedokładnie, czasem doprowadzając do krwawienia z dziąseł? 

 

Żadne z powyższych. Lekarz dentysta Paulina Wojas, współpracownik Fundacji Wiewiórki Julii, ekspert firmy Jordan, proponuje zastosowanie specjalistycznego przyrządu – flossera. Flosser to urządzenie, do którego wkładamy nić, zamiast owijać ją wokół palców. Lek. dent. Paulina Wojas przyrównuje jego używanie i skuteczność do działania elektrycznej i manualnej szczoteczki do zębów. Poziom oczyszczenia zębów w przypadku użycia szczoteczki elektrycznej i manualnej jest porównywalny; podobnie przy korzystaniu z flossera i tradycyjnej nitki. Jedyna różnica tkwi w wygodzie użytkowania. W związku z tym stomatolodzy polecają flosser zarówno tym, którzy nie do końca radzą sobie z nitkowaniem, jak i osobom, które po prostu chcą sobie tę czynność ułatwić.

Obecnie wprowadza się na rynek flossery (np. Jordan 3w1 Flosser), które spełniają więcej funkcji, niż prototypowe „chwytaki” do nitek.  Jordan 3w1 Flosser posiada wymienne główki, dozownik odcinania nici – który jednocześnie wyznacza jej odpowiednią długość, czyścik do języka i wykałaczkę, którą efektywnie usuniemy resztki pokarmu. Dodatkowo producent zapewnił praktyczną kosmetyczkę, aby móc mieć cały komplet zawsze pod ręką. Ten produkt firmy Jordan jest niezastąpiony w walce o zdrowe i lśniące zęby, w sposób tak łatwy, jak nigdy dotąd.

Czytany 1614 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce