Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 20 lipiec 2014 18:14

Lśniące i idealnie czyste zęby

Jordan- Flosser 3 w 1 Jordan- Flosser 3 w 1

Czyszczenie zębów to codzienny rytuał każdego z nas; o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej uczą się już przedszkolaki. Niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki jest przede wszystkim szczoteczka do zębów. Czy samo szczotkowanie zębów wystarczy, aby całkowicie usunąć nagromadzony osad i kamień. Znaczna część bakterii (ok. 40%) osadza się w przestrzeniach międzyzębowych, do których czyszczenia idealnie nadaje się nić dentystyczna. Niestety, jej użycie jest dla niektórych osób problematyczne. Co wtedy? Całkowicie zaniechać nitkowania zębów? A może oczyszczać je niedokładnie, czasem doprowadzając do krwawienia z dziąseł? 

 

Żadne z powyższych. Lekarz dentysta Paulina Wojas, współpracownik Fundacji Wiewiórki Julii, ekspert firmy Jordan, proponuje zastosowanie specjalistycznego przyrządu – flossera. Flosser to urządzenie, do którego wkładamy nić, zamiast owijać ją wokół palców. Lek. dent. Paulina Wojas przyrównuje jego używanie i skuteczność do działania elektrycznej i manualnej szczoteczki do zębów. Poziom oczyszczenia zębów w przypadku użycia szczoteczki elektrycznej i manualnej jest porównywalny; podobnie przy korzystaniu z flossera i tradycyjnej nitki. Jedyna różnica tkwi w wygodzie użytkowania. W związku z tym stomatolodzy polecają flosser zarówno tym, którzy nie do końca radzą sobie z nitkowaniem, jak i osobom, które po prostu chcą sobie tę czynność ułatwić.

Obecnie wprowadza się na rynek flossery (np. Jordan 3w1 Flosser), które spełniają więcej funkcji, niż prototypowe „chwytaki” do nitek.  Jordan 3w1 Flosser posiada wymienne główki, dozownik odcinania nici – który jednocześnie wyznacza jej odpowiednią długość, czyścik do języka i wykałaczkę, którą efektywnie usuniemy resztki pokarmu. Dodatkowo producent zapewnił praktyczną kosmetyczkę, aby móc mieć cały komplet zawsze pod ręką. Ten produkt firmy Jordan jest niezastąpiony w walce o zdrowe i lśniące zęby, w sposób tak łatwy, jak nigdy dotąd.

Czytany 1592 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce