piątek, 28 wrzesień 2018 09:53

Kąpiemy malucha!

Kąpiel dziecka, szczególnie ta pierwsza, zaraz po opuszczeniu szpitala stanowi dla rodziców ogromne wyzwanie oraz mnóstwo obaw związanych z brakiem doświadczenia, czy niepewnością w sprostaniu temu zadaniu.

Pytań sa samym początku pojawia się bez liku, np:

  • w jaki sposób trzymać niemowlę, by nie wyrządzić mu krzywdy?
  • jaka temperatura wody jest najbardziej optymalna?
  • jaka wanienka jest najbezpieczniejsza?

Mamy nadzieję, że przygotowane odpowiedzi z pewnością ułatwią przystąpienie do akcji mycia malucha!

Optymalna temperatura w jakiej powinno się kąpać maluszka wynosi 37ºC, aby mieć pewność co do temperatury, dobrze jest się zaopatrzyć wcześniej w termometr, którym będzie się dokonywało pomiarów. Pamiętaj, by temperatura pokojowa wynosiła mniej więcej 25ºC. 37ºC.

Podczas kąpania maluszka należy być ostrożnym i nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, by nie stresować dziecka. Dla noworodka kąpiel to duże przeżycie, dlatego ruchy powinny być delikatne, by nie wystraszyć dziecka.

W czym najlepiej kąpać dziecko?

Na rynku znajdziemy trzy najpopularniejsze modele wanienek. Najczęściej kupowaną wanienką jest wanienka klasyczna, plastikowa. Drugim rodzajem wanienek, są te turystyczne, szczególnie polecane rodzicom, którzy często podróżują i zależy im na tym, by wanienka była kompaktowa i bez trudu mieściła się w bagażniku samochodu.

My polecamy wanienkę ze stojakiem. Taka wanienka sprawdzi się rodzicom, którym natura nie odmówiła wzrostu i ciągłe schylanie nie dość, że jest problematyczne, to i bolesne. Wanienka ze stojakiem w pełni eliminuje ten problem. Stojak pozwala obsługiwać kąpiel bez nadwyrężania kręgosłupa. Po złożeniu stojak zajmuje mniej miejsca niż komoda kąpielowa i jest kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo wymaga złożenia i wymaga przestrzeni do przechowywania.

Niezależnie od tego jaką wanienkę wybierzecie dla malucha, pamiętajcie by się tego nie bać! Dla was, jak i dla Malucha to zupełnie nowa przygoda i wystarczy żebyście wzajemnie się słuchali, a reszta? Reszta pójdzie z płatka… czy też z bańki mydlanej.

Czytany 539 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.