Polecane artykuły

 • 1
piątek, 28 wrzesień 2018 09:53

Kąpiemy malucha!

Kąpiel dziecka, szczególnie ta pierwsza, zaraz po opuszczeniu szpitala stanowi dla rodziców ogromne wyzwanie oraz mnóstwo obaw związanych z brakiem doświadczenia, czy niepewnością w sprostaniu temu zadaniu.

Pytań sa samym początku pojawia się bez liku, np:

 • w jaki sposób trzymać niemowlę, by nie wyrządzić mu krzywdy?
 • jaka temperatura wody jest najbardziej optymalna?
 • jaka wanienka jest najbezpieczniejsza?

Mamy nadzieję, że przygotowane odpowiedzi z pewnością ułatwią przystąpienie do akcji mycia malucha!

Optymalna temperatura w jakiej powinno się kąpać maluszka wynosi 37ºC, aby mieć pewność co do temperatury, dobrze jest się zaopatrzyć wcześniej w termometr, którym będzie się dokonywało pomiarów. Pamiętaj, by temperatura pokojowa wynosiła mniej więcej 25ºC. 37ºC.

Podczas kąpania maluszka należy być ostrożnym i nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, by nie stresować dziecka. Dla noworodka kąpiel to duże przeżycie, dlatego ruchy powinny być delikatne, by nie wystraszyć dziecka.

W czym najlepiej kąpać dziecko?

Na rynku znajdziemy trzy najpopularniejsze modele wanienek. Najczęściej kupowaną wanienką jest wanienka klasyczna, plastikowa. Drugim rodzajem wanienek, są te turystyczne, szczególnie polecane rodzicom, którzy często podróżują i zależy im na tym, by wanienka była kompaktowa i bez trudu mieściła się w bagażniku samochodu.

My polecamy wanienkę ze stojakiem. Taka wanienka sprawdzi się rodzicom, którym natura nie odmówiła wzrostu i ciągłe schylanie nie dość, że jest problematyczne, to i bolesne. Wanienka ze stojakiem w pełni eliminuje ten problem. Stojak pozwala obsługiwać kąpiel bez nadwyrężania kręgosłupa. Po złożeniu stojak zajmuje mniej miejsca niż komoda kąpielowa i jest kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo wymaga złożenia i wymaga przestrzeni do przechowywania.

Niezależnie od tego jaką wanienkę wybierzecie dla malucha, pamiętajcie by się tego nie bać! Dla was, jak i dla Malucha to zupełnie nowa przygoda i wystarczy żebyście wzajemnie się słuchali, a reszta? Reszta pójdzie z płatka… czy też z bańki mydlanej.

Czytany 420 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.