Polecane artykuły

 • 1

piątek, 28 wrzesień 2018 07:53

Kąpiemy malucha!

Kąpiel dziecka, szczególnie ta pierwsza, zaraz po opuszczeniu szpitala stanowi dla rodziców ogromne wyzwanie oraz mnóstwo obaw związanych z brakiem doświadczenia, czy niepewnością w sprostaniu temu zadaniu.

Pytań sa samym początku pojawia się bez liku, np:

 • w jaki sposób trzymać niemowlę, by nie wyrządzić mu krzywdy?
 • jaka temperatura wody jest najbardziej optymalna?
 • jaka wanienka jest najbezpieczniejsza?

Mamy nadzieję, że przygotowane odpowiedzi z pewnością ułatwią przystąpienie do akcji mycia malucha!

Optymalna temperatura w jakiej powinno się kąpać maluszka wynosi 37ºC, aby mieć pewność co do temperatury, dobrze jest się zaopatrzyć wcześniej w termometr, którym będzie się dokonywało pomiarów. Pamiętaj, by temperatura pokojowa wynosiła mniej więcej 25ºC. 37ºC.

Podczas kąpania maluszka należy być ostrożnym i nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, by nie stresować dziecka. Dla noworodka kąpiel to duże przeżycie, dlatego ruchy powinny być delikatne, by nie wystraszyć dziecka.

W czym najlepiej kąpać dziecko?

Na rynku znajdziemy trzy najpopularniejsze modele wanienek. Najczęściej kupowaną wanienką jest wanienka klasyczna, plastikowa. Drugim rodzajem wanienek, są te turystyczne, szczególnie polecane rodzicom, którzy często podróżują i zależy im na tym, by wanienka była kompaktowa i bez trudu mieściła się w bagażniku samochodu.

My polecamy wanienkę ze stojakiem. Taka wanienka sprawdzi się rodzicom, którym natura nie odmówiła wzrostu i ciągłe schylanie nie dość, że jest problematyczne, to i bolesne. Wanienka ze stojakiem w pełni eliminuje ten problem. Stojak pozwala obsługiwać kąpiel bez nadwyrężania kręgosłupa. Po złożeniu stojak zajmuje mniej miejsca niż komoda kąpielowa i jest kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo wymaga złożenia i wymaga przestrzeni do przechowywania.

Niezależnie od tego jaką wanienkę wybierzecie dla malucha, pamiętajcie by się tego nie bać! Dla was, jak i dla Malucha to zupełnie nowa przygoda i wystarczy żebyście wzajemnie się słuchali, a reszta? Reszta pójdzie z płatka… czy też z bańki mydlanej.

Czytany 337 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.