Polecane artykuły

 • 1

piątek, 28 wrzesień 2018 07:53

Kąpiemy malucha!

Kąpiel dziecka, szczególnie ta pierwsza, zaraz po opuszczeniu szpitala stanowi dla rodziców ogromne wyzwanie oraz mnóstwo obaw związanych z brakiem doświadczenia, czy niepewnością w sprostaniu temu zadaniu.

Pytań sa samym początku pojawia się bez liku, np:

 • w jaki sposób trzymać niemowlę, by nie wyrządzić mu krzywdy?
 • jaka temperatura wody jest najbardziej optymalna?
 • jaka wanienka jest najbezpieczniejsza?

Mamy nadzieję, że przygotowane odpowiedzi z pewnością ułatwią przystąpienie do akcji mycia malucha!

Optymalna temperatura w jakiej powinno się kąpać maluszka wynosi 37ºC, aby mieć pewność co do temperatury, dobrze jest się zaopatrzyć wcześniej w termometr, którym będzie się dokonywało pomiarów. Pamiętaj, by temperatura pokojowa wynosiła mniej więcej 25ºC. 37ºC.

Podczas kąpania maluszka należy być ostrożnym i nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, by nie stresować dziecka. Dla noworodka kąpiel to duże przeżycie, dlatego ruchy powinny być delikatne, by nie wystraszyć dziecka.

W czym najlepiej kąpać dziecko?

Na rynku znajdziemy trzy najpopularniejsze modele wanienek. Najczęściej kupowaną wanienką jest wanienka klasyczna, plastikowa. Drugim rodzajem wanienek, są te turystyczne, szczególnie polecane rodzicom, którzy często podróżują i zależy im na tym, by wanienka była kompaktowa i bez trudu mieściła się w bagażniku samochodu.

My polecamy wanienkę ze stojakiem. Taka wanienka sprawdzi się rodzicom, którym natura nie odmówiła wzrostu i ciągłe schylanie nie dość, że jest problematyczne, to i bolesne. Wanienka ze stojakiem w pełni eliminuje ten problem. Stojak pozwala obsługiwać kąpiel bez nadwyrężania kręgosłupa. Po złożeniu stojak zajmuje mniej miejsca niż komoda kąpielowa i jest kompromisem w mniejszych przestrzeniach. Należy jednak pamiętać, że każdorazowo wymaga złożenia i wymaga przestrzeni do przechowywania.

Niezależnie od tego jaką wanienkę wybierzecie dla malucha, pamiętajcie by się tego nie bać! Dla was, jak i dla Malucha to zupełnie nowa przygoda i wystarczy żebyście wzajemnie się słuchali, a reszta? Reszta pójdzie z płatka… czy też z bańki mydlanej.

Czytany 308 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?