Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 18 grudzień 2018 11:53

Jesteś z Wrocławia? - Sprawdź, kiedy udać się do podologa

Podolog Podolog

Wrocław to jedno z miast, w którym podologia pojawiła się najwcześniej. Dzięki temu mieszkańcy wiedzą, że podolog wyleczy ich problemy z grzybicą stóp i paznokci, skoryguje wrastające paznokcie i zregeneruje popękane pięty. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej! Sprawdź, kiedy powinieneś udać się do podologa.

 

Podologia to wciąż bardzo młoda dziedzina. Zarówno we Wrocławiu, jak i całej Polsce pojawiła się kilka lat temu. Ogólnie mówiąc podolog zajmuje się stopami. Ale to tak, jakby powiedzieć, że kardiolog zajmuje się sercem. Tyle wie każdy, a różnych schorzeń są setki. Przyjrzyjmy się bliżej tym problemom, które pomoże nam rozwiązać podolog.

Mam grzybicę stóp

To częsta przypadłość, której bardzo się wstydzimy, co blokuje nas przed pójściem do specjalisty. We Wrocławiu znajdziemy wielu profesjonalnych podologów, dla których taki widok to codzienna praca. Co piąty Polak ma grzybice. Nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza, że ta choroba wymaga specjalistycznego leczenia.

Mam grzybicę paznokci

Schemat jest ten sam. Widoczne, bardzo nieestetyczne zmiany płytki paznokciowej powodują, że zakładamy grube skarpety i zamykamy się w domu. Lato jest koszmarem, a o wszelkich wizytach na basenie czy w saunie można zapomnieć. Po co się tak męczyć? Podolog pomoże Ci uporać się z przykrym problemem. Ciesz się naturalnymi, zdrowymi paznokciami.

Coś jest nie tak z moimi paznokciami, czy podolog we Wrocławiu mi pomoże?

Jeżeli twoje paznokcie zaczynają wrastać w palce, nie czekaj, aż sytuacja się pogorszy. Nawet jeśli początkowo po prostu źle to wygląda, po jakimś czasie może zacząć boleć. Paznokcie mogą być także nierówne lub zbyt grube. Podolog ma swoje sposoby na prawidłowego ukształtowanie całej płytki tak, by wyglądała estetycznie.

Wstydzę się swoich stóp

Stopy stanowią w naszym kraju temat tabu. Stanowią istotny element całego wyglądu, przez co często zwracamy na nie uwagę. Popękane pięty, przesuszona skóra, zrogowaciały i nawarstwiony naskórek, stany zapalne, opuchnięte wały paznokciowe… Wszelkie zmiany, które powodują, że ukrywasz swoje stopy przy każdej okazji, można wyleczyć. Czasem wystarczy jedna wizyta u podologa w twoim mieście, aby problem zniknął.

Choruję i lekarz zlecił mi wizytę u wrocławskiego podologa

Coraz częściej lekarze podczas leczenia proponują pacjentom wizytę u podologa. Szczególnie ważne jest to w przypadku cukrzycy. Stopa cukrzycowa wymaga uważnej opieki i intensywnej pielęgnacji. Nieleczona może prowadzić nawet do amputacji kończyny. Swoje stopy uważnie obserwować powinny także osoby przechodzące chemioterapię. Jeżeli zmagasz się z przewlekłą chorobą, zapytaj swojego specjalistę o konsultację podologiczną.

Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia Wrocławskich podologów. Wystarczy, że wybierzesz swojego specjalistę, a on być może już po jednej wizycie sprawi,  że twoje problemy ze stopami znikną na zawsze.

Czytany 124 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?