Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 18 grudzień 2018 11:53

Jesteś z Wrocławia? - Sprawdź, kiedy udać się do podologa

Podolog Podolog

Wrocław to jedno z miast, w którym podologia pojawiła się najwcześniej. Dzięki temu mieszkańcy wiedzą, że podolog wyleczy ich problemy z grzybicą stóp i paznokci, skoryguje wrastające paznokcie i zregeneruje popękane pięty. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej! Sprawdź, kiedy powinieneś udać się do podologa.

 

Podologia to wciąż bardzo młoda dziedzina. Zarówno we Wrocławiu, jak i całej Polsce pojawiła się kilka lat temu. Ogólnie mówiąc podolog zajmuje się stopami. Ale to tak, jakby powiedzieć, że kardiolog zajmuje się sercem. Tyle wie każdy, a różnych schorzeń są setki. Przyjrzyjmy się bliżej tym problemom, które pomoże nam rozwiązać podolog.

Mam grzybicę stóp

To częsta przypadłość, której bardzo się wstydzimy, co blokuje nas przed pójściem do specjalisty. We Wrocławiu znajdziemy wielu profesjonalnych podologów, dla których taki widok to codzienna praca. Co piąty Polak ma grzybice. Nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza, że ta choroba wymaga specjalistycznego leczenia.

Mam grzybicę paznokci

Schemat jest ten sam. Widoczne, bardzo nieestetyczne zmiany płytki paznokciowej powodują, że zakładamy grube skarpety i zamykamy się w domu. Lato jest koszmarem, a o wszelkich wizytach na basenie czy w saunie można zapomnieć. Po co się tak męczyć? Podolog pomoże Ci uporać się z przykrym problemem. Ciesz się naturalnymi, zdrowymi paznokciami.

Coś jest nie tak z moimi paznokciami, czy podolog we Wrocławiu mi pomoże?

Jeżeli twoje paznokcie zaczynają wrastać w palce, nie czekaj, aż sytuacja się pogorszy. Nawet jeśli początkowo po prostu źle to wygląda, po jakimś czasie może zacząć boleć. Paznokcie mogą być także nierówne lub zbyt grube. Podolog ma swoje sposoby na prawidłowego ukształtowanie całej płytki tak, by wyglądała estetycznie.

Wstydzę się swoich stóp

Stopy stanowią w naszym kraju temat tabu. Stanowią istotny element całego wyglądu, przez co często zwracamy na nie uwagę. Popękane pięty, przesuszona skóra, zrogowaciały i nawarstwiony naskórek, stany zapalne, opuchnięte wały paznokciowe… Wszelkie zmiany, które powodują, że ukrywasz swoje stopy przy każdej okazji, można wyleczyć. Czasem wystarczy jedna wizyta u podologa w twoim mieście, aby problem zniknął.

Choruję i lekarz zlecił mi wizytę u wrocławskiego podologa

Coraz częściej lekarze podczas leczenia proponują pacjentom wizytę u podologa. Szczególnie ważne jest to w przypadku cukrzycy. Stopa cukrzycowa wymaga uważnej opieki i intensywnej pielęgnacji. Nieleczona może prowadzić nawet do amputacji kończyny. Swoje stopy uważnie obserwować powinny także osoby przechodzące chemioterapię. Jeżeli zmagasz się z przewlekłą chorobą, zapytaj swojego specjalistę o konsultację podologiczną.

Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia Wrocławskich podologów. Wystarczy, że wybierzesz swojego specjalistę, a on być może już po jednej wizycie sprawi,  że twoje problemy ze stopami znikną na zawsze.

Czytany 155 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.