Polecane artykuły

 • 1
środa, 07 sierpień 2019 14:11

Jakie operacje plastyczne są najczęściej wykonywane przez Polki ?

Operacja plastyczna Operacja plastyczna

Jeszcze jakiś czas temu operacje plastyczne były uważane za fanaberię. Dzisiaj spojrzenie na te zabiegi jest nieco inne.

Polki coraz świadomiej sięgają po możliwości, jakie daje medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Niektóre z zabiegów cieszą się szczególną popularnością. Na które z nich Polki decydują się najchętniej? Gdzie wykonać tego typu zabiegi?

Jakie operacje plastyczne wykonywane są najczęściej?

Jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych jest powiększanie piersi. Trzeba tutaj też zwrócić uwagę na to, że taka operacja pozwala nie tylko na zwiększenie rozmiaru biustu, ale także na wyrównanie rozmiarów piersi, jeżeli znacznie różnią się od siebie. Na operacje związane z biustem często decydują się też kobiety, które zakończyły karmienie piersią i ich biust przestał być tak jędrny jak kiedyś. Kobiety po ciąży często decydują się często na operację, jaką jest plastyka brzucha. Pozwala ona usunąć nadmiar skóry, który zostaje po ciąży, a także na odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Coraz częściej kobiety decydują się również na operacje plastyczne twarzy. Najczęściej wybierana jest plastyka powiek, która pozwala na odmłodzenie okolic oczu. Inną operacją plastyczną twarzy, która budzi coraz większe zainteresowanie, jest korekcja nosa, np. prostowanie przegrody nosowej czy też podniesienie opadającego czubka nosa.

Polanica – najlepsi specjaliści chirurgii plastycznej w Polsce

W wielu miastach znajdują się ośrodki, które oferują zabiegi i operacje z dziedziny medycyny, jaką jest chirurgia plastyczna. Polanica-Zdrój to miasto, w którym znajduje się klinika specjalizująca się właśnie w operacjach plastycznych. Zatrudnieni są tutaj najlepsi specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej. Jednym z nich jest dr Rychlik. Wystarczy wpisać hasło „chirurgia plastyczna Polanica – dr Dariusz Rychlik”, by dowiedzieć się, że jest to lekarz z wieloletnim doświadczeniem, który ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest to założyciel Kliniki Chirurgii Plastycznej w Szczytnej.

Polanica – z dala od dużych miast, cisza i spokój

Nie bez znaczenia jest też położenie kliniki chirurgii plastycznej. Polanica jest miastem uzdrowiskowym o malowniczym położeniu. Możliwość odetchnięcia od miejskiego zgiełku pozytywnie wpływa na rekonwalescencję po zabiegu. Pacjenci mogą się zrelaksować i czerpać korzyści z zalet czystego, górskiego powietrza, a także właściwości miejscowych wód mineralnych.

Czytany 206 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.