Polecane artykuły

 • 1

sobota, 03 styczeń 2015 14:11

Jak zachować zdrowe stawy?

Alter Medica- Kolagen morski Alter Medica- Kolagen morski

Znane porzekadło mówi, że „narząd nieużywany zanika”. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji w przypadku naszych stawów, należy ich używać tak często, jak to tylko możliwe. Niestety, wraz z upływem czasu, stawy powoli zaczynają odmawiać współpracy, sztywnieją i pobolewają.

Żeby jak najdłużej cieszyć się sprawnością dwudziestolatków, o stawy należy zadbać także w inny sposób, a mianowicie dostarczać im regenerującego kolagenu np. w postaci Kolagenu Morskiego Marine Collagen firmy Alter Medica.

Podstawowym i najważniejszym budulcem stawów (a także ważnym składnikiem struktur łącznych czy ścięgien) jest kolagen, czyli białko odpowiadające za ich odporność na rozciąganie. W ludzkim organizmie odpowiada również za jędrność skóry, zdrowy wygląd włosów i paznokci.

Zdając sobie sprawę, jak wiele istotnych funkcji pełni kolagen w ludzkim organizmie, aż strach pomyśleć, jakie mogą być konsekwencje jego niedoboru. Najlepiej więc zadbać o profilaktykę ewentualnych zwyrodnień i zaopatrzyć się w suplement diety uzupełniający niedostatki kolagenu w organizmie. Suplementacja kolagenu z wiekiem staje się koniecznością, ponieważ substancja ta ma naturalną skłonność do degradacji.

Oferowany przez Alter Medicę Kolagen Morski Marine Collagen ma postać enzymatycznego hydrolizatu pozyskiwanego ze skóry ryb morskich. Liczne badania wykazują, że pozyskiwane w ten sposób białko kolagenowe przewyższa swoją przyswajalnością i efektywnością kolagen ze skóry ssaków hodowlanych. Cząsteczki kolagenu morskiego są mniejsze, a jego działanie – skuteczniejsze. Można zatem stosować go w mniejszych dawkach i otrzymać ten sam efekt.

Kolagen Morski Marine Collagen to suplement diety polecany dorosłym, którzy dbają o profilaktykę schorzeń stawów. Mogą sięgać po niego także osoby, których stawy narażone są na urazy i przeciążenia, chociażby ze względu na uprawiany sport czy rodzaj wykonywanej pracy. Kolagen Morski Marine Collagen jest wskazany również dla rekonwalescentów, wracających do pełni zdrowia po urazie stawu oraz dla tych, którzy cierpią na zwyrodnienia stawów. Suplement diety firmy Alter Medica uzupełnia codzienną dietę w łatwo przyswajalne białka kolagenowe, wspomagające regenerację tkanki kostnej, łącznej, stawowej oraz ścięgien.

Dla prawidłowego przebiegu procesu odbudowywania kolagenu ważna jest obecność witaminy C. W preparacie Kolagen Morski Marine Collagen zastosowano witaminę C pochodzenia naturalnego – pozyskiwaną z wyjątkowo bogatego w nią owocu, czyli aceroli. Unowocześniona formuła Kolagenu Morskiego Marine Collagen posiada zwiększoną dawkę witamy C, co wpływa dodatnio na skuteczność działania suplementu. Nowy Kolagen Morski Marine Collagen został wzbogacony także o mangan. Ten pierwiastek odgrywa niepoślednią rolę w procesie tworzenia tkanek łącznych kości i stawów. Pomaga także utrzymać zdrowe kości na co dzień.

Kolagen Morski Marine Collagen chroni naturalne funkcje kości, ale pomaga też ograniczyć łamliwość paznokci i poprawia kondycję włosów oraz skóry.
Opakowanie zawierające 90 kapsułek kosztuje ok. 65 zł Aby osiągnąć efekt terapeutyczny, należy zażywać 3 kapsułki dziennie preparatu Kolagen Morski Marine Collagen.

Suplement można zakupić w aptekach i sklepach zielarskich.

Czytany 7953 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce