Polecane artykuły

 • 1
sobota, 03 styczeń 2015 15:11

Jak zachować zdrowe stawy?

Alter Medica- Kolagen morski Alter Medica- Kolagen morski

Znane porzekadło mówi, że „narząd nieużywany zanika”. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji w przypadku naszych stawów, należy ich używać tak często, jak to tylko możliwe. Niestety, wraz z upływem czasu, stawy powoli zaczynają odmawiać współpracy, sztywnieją i pobolewają.

Żeby jak najdłużej cieszyć się sprawnością dwudziestolatków, o stawy należy zadbać także w inny sposób, a mianowicie dostarczać im regenerującego kolagenu np. w postaci Kolagenu Morskiego Marine Collagen firmy Alter Medica.

Podstawowym i najważniejszym budulcem stawów (a także ważnym składnikiem struktur łącznych czy ścięgien) jest kolagen, czyli białko odpowiadające za ich odporność na rozciąganie. W ludzkim organizmie odpowiada również za jędrność skóry, zdrowy wygląd włosów i paznokci.

Zdając sobie sprawę, jak wiele istotnych funkcji pełni kolagen w ludzkim organizmie, aż strach pomyśleć, jakie mogą być konsekwencje jego niedoboru. Najlepiej więc zadbać o profilaktykę ewentualnych zwyrodnień i zaopatrzyć się w suplement diety uzupełniający niedostatki kolagenu w organizmie. Suplementacja kolagenu z wiekiem staje się koniecznością, ponieważ substancja ta ma naturalną skłonność do degradacji.

Oferowany przez Alter Medicę Kolagen Morski Marine Collagen ma postać enzymatycznego hydrolizatu pozyskiwanego ze skóry ryb morskich. Liczne badania wykazują, że pozyskiwane w ten sposób białko kolagenowe przewyższa swoją przyswajalnością i efektywnością kolagen ze skóry ssaków hodowlanych. Cząsteczki kolagenu morskiego są mniejsze, a jego działanie – skuteczniejsze. Można zatem stosować go w mniejszych dawkach i otrzymać ten sam efekt.

Kolagen Morski Marine Collagen to suplement diety polecany dorosłym, którzy dbają o profilaktykę schorzeń stawów. Mogą sięgać po niego także osoby, których stawy narażone są na urazy i przeciążenia, chociażby ze względu na uprawiany sport czy rodzaj wykonywanej pracy. Kolagen Morski Marine Collagen jest wskazany również dla rekonwalescentów, wracających do pełni zdrowia po urazie stawu oraz dla tych, którzy cierpią na zwyrodnienia stawów. Suplement diety firmy Alter Medica uzupełnia codzienną dietę w łatwo przyswajalne białka kolagenowe, wspomagające regenerację tkanki kostnej, łącznej, stawowej oraz ścięgien.

Dla prawidłowego przebiegu procesu odbudowywania kolagenu ważna jest obecność witaminy C. W preparacie Kolagen Morski Marine Collagen zastosowano witaminę C pochodzenia naturalnego – pozyskiwaną z wyjątkowo bogatego w nią owocu, czyli aceroli. Unowocześniona formuła Kolagenu Morskiego Marine Collagen posiada zwiększoną dawkę witamy C, co wpływa dodatnio na skuteczność działania suplementu. Nowy Kolagen Morski Marine Collagen został wzbogacony także o mangan. Ten pierwiastek odgrywa niepoślednią rolę w procesie tworzenia tkanek łącznych kości i stawów. Pomaga także utrzymać zdrowe kości na co dzień.

Kolagen Morski Marine Collagen chroni naturalne funkcje kości, ale pomaga też ograniczyć łamliwość paznokci i poprawia kondycję włosów oraz skóry.
Opakowanie zawierające 90 kapsułek kosztuje ok. 65 zł Aby osiągnąć efekt terapeutyczny, należy zażywać 3 kapsułki dziennie preparatu Kolagen Morski Marine Collagen.

Suplement można zakupić w aptekach i sklepach zielarskich.

Czytany 8014 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce