czwartek, 27 luty 2020 15:04

Jak radzić sobie ze stresem? Wyróżniony

We współczesnym świecie ludzie są coraz częściej narażeni na sytuacje stresujące. Oblany egzamin, problemy w pracy, konflikty w rodzinie. Chociaż umiarkowany poziom stresu działa mobilizująco – napędza do działania, pomaga szybciej znaleźć rozwiązanie problemu lub wyjście z trudnej sytuacji, to już stres długotrwały wpływa negatywnie na organizm.

Odbija się to na samopoczuciu. Stres działa wtedy demotywująco, sprzyja pojawianiu się frustracji i innych negatywnych emocji, a także dezorganizuje życie. Sprawdź, jak sobie z nim poradzić.

 

1. Odpowiednie odżywianie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieprawidłowa dieta może być przyczyną odczuwania niepokoju. Osoby podatne na stres powinny przede wszystkim pamiętać o zjedzeniu odpowiednio zbilansowanego śniadania. Tak rozpoczęty dzień nie tylko zapewni dawkę energii na kilka godzin, ale także zahamuje chęć sięgnięcia po niezdrowe przekąski, która często pojawia się w sytuacjach stresujących.

2. Aktywność fizyczna w ciągu dnia

Codzienny ruch obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, oraz sprzyja wydzielaniu endorfin, nie bez przyczyny nazywanych hormonami szczęścia. Nie trzeba od razu katować się ciężkimi ćwiczeniami siłowymi – wystarczy półgodzinny spacer, marsz lub trucht. Dobrą umiarkowaną aktywnością są też joga i stretching.

3. Odpoczynek i czas dla siebie

Odpoczynek jest niezwykle ważny dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego. W ciągu dnia warto poświęcić choćby godzinę na relaks. Może to być przeczytanie rozdziału książki, joga, medytacja, malowanie, słuchanie muzyki czy spacer.

Ważne, aby nauczyć się dawania sobie czasu na odpoczynek – nikt w końcu nie jest w stanie pracować przez całą dobę na pełnych obrotach. Osoby dorosłe wystawione na działanie stresu mogą również przyjmować suplementy diety, np. Miralo. Pozytywny wpływ kapsułek Miralo na stres i uspokojenie nerwów wynika z zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych – szafranu oraz ashwagandhy, które wspierają utrzymanie równowagi umysłu oraz wspomagają odprężenie organizmu.

4. Zdrowy sen

Długotrwałe odczuwanie stresu może przyczyniać się do trudności ze snem. Jakość snu może też pogarszać nadmierne myślenie o sytuacjach, które miały miejsce w ciągu dnia – niepowodzeniu w pracy czy sprzeczce z bliską osobą. Może to wpłynąć na wydłużenie czasu zasypiania. W takim wypadku warto rozważyć przyjmowanie suplementu diety, jak np. Miralo Sen, który zawiera zarówno wyciąg z ashwagandhy, jak i melatoninę.

Melatonina przyjmowana w ilości 1 mg krótko przed pójściem spać pomaga w skróceniu czasu zasypiania. Działanie melatoniny w preparacie Miralo Sen uzupełnia wysokoskoncentrowany ekstrakt z ashwagandhy, standaryzowany na zawartość witanoidów, który pomaga otrząsnąć się z sytuacji stresowych i ułatwia nadejście snu.

Czytany 1425 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.