poniedziałek, 24 luty 2020 20:03

Jak walczyć z nadpotliwością?

Leczenie nadpotliwości Leczenie nadpotliwości

Pocenie się to sposób, w jaki ciało reguluje swoją temperaturę. Mimo to niektórzy mogą doświadczać niepożądanego nadmiernego pocenia się w pewnych sytuacjach. Istnieje kilka strategii do walki z nadpotliwością.

 

Stosuj antyperspirant przed snem

Antyperspiranty działają poprzez blokowanie kanałów potowych tak, że pot nie może dotrzeć do powierzchni naszej skóry. Aby uzyskać najlepsze efekty działania kosmetyku, upewnij się, że pachy są czyste i suche, a następnie zastosuj go w nocy przed pójściem spać.

Noś oddychające tkaniny

Najlepszym sposobem na ograniczenie pocenia się jest noszenie lekkich, oddychających tkanin z dobrą wentylacją. Jaśniejsze kolory również pomagają odbijać światło słoneczne, a nie je pochłaniać, więc noszenie tego rodzaju odzieży może pomóc utrzymać chłód i zmniejszyć potliwość.

Unikaj niektórych pokarmów

Zdecydowanie unikaj pikantnego jedzenia. Nasze ciało reaguje na ostre pokarmy w taki sam sposób, jak na upał - stara się ochłodzić poprzez proces pocenia się. Kofeina też nie jest wskazana, ponieważ pobudza nasze nadnercza i powoduje pocenie się dłoni, stóp i pach.

Skorzystaj usług gabinetu dermatologicznego

W przypadku braku efektów zastosowanie tradycyjnych metod warto skorzystać z usług oferowanych przez gabinet kosmetyczny. Więcej informacji na temat konkretnych zabiegów uzyskasz na stronie www.Dermedicus.eu.

Pocenie się jest całkowicie naturalne i potrzebne naszemu organizmowi. Istnieją sposoby, aby ograniczyć ten proces, lub ukryć jego skutki w przypadku nadpotliwości. Jeżeli czujesz, że pocisz się wyjątkowo dużo, skonsultuj się z lekarzem. Porada specjalisty może pomóc.

Czytany 155 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.