Polecane artykuły

 • 1

piątek, 30 sierpień 2019 18:37

Higiena kontra problem nietrzymania moczu – pozwól jej wygrać!

Problemy z nietrzymaniem moczu Problemy z nietrzymaniem moczu

Problem nietrzymania moczu oraz objawy mu towarzyszące są nie tylko wyjątkowo uciążliwe dla chorych, ale też bardzo wstydliwe.

Lęk przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem w przypadku niektórych osób jest na tyle silny, że odbiera całą radość z życia, zmuszając do wycofania się z kontaktów społecznych i dotychczas podejmowanych aktywności. Choć trudno bagatelizować obawy chorych, poprzez stosowanie artykułów higienicznych opracowanych z myślą o pacjentach zmagających się z problemem nietrzymania moczu można w znacznym stopniu ograniczyć ich zakres. Należą do nich wkładki, majtki, pampersy dla dorosłych, czyli chłonne produkty, które pochłaniają wilgoć i nieprzyjemny zapach, zapewniając bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Nietrzymanie moczu i jego objawy

Zjawisko nietrzymania moczu jest dość powszechne. Choć bywa przypisywane wyłącznie osobom starszym, okazuje się, że na skutek działania różnorakich czynników do przejściowej lub długotrwałej utraty kontroli nad pęcherzem może dojść zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż za problem ze świadomym oddawaniem moczu uważa się każdorazowe mimowolne upuszczenie choćby kilku jego kropel np. podczas kichania lub kasłania. Zazwyczaj jednak objawy te, wskazujące na tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu, są bagatelizowane. Tymczasem brak odpowiednich działań, w tym ćwiczeń konkretnych partii mięśni, może sprawić, że problem ów będzie się pogłębiał. W przypadku wystąpienia pierwszych symptomów świadczących o ewentualnych zaburzeniach w zakresie świadomej kontroli nad pęcherzem należy jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza, który w oparciu o przeprowadzony wywiad środowiskowy oraz ewentualnie zlecone wyniki badań będzie w stanie określić jednoznaczną przyczynę problemów ze świadomym oddawaniem moczu. Wdrożenie adekwatnych do diagnozy działań pozwoli złagodzić uciążliwe objawy i przyspieszy powrót do pełnej sprawności.

Wkładki, majtki, pampersy – higiena intymna na najwyższym poziomie

Proces powrotu do zdrowia u osób borykających się z problemem nietrzymania moczu bywa długotrwały. Bez względu na jego przebieg, towarzyszące temu zjawisku objawy zawsze wiążą się z odczuwaniem przez pacjenta dużego dyskomfortu. Sprawdzonym sposobem na jego redukcję jest przestrzeganie zasad higieny intymnej, która w przypadku osób z problemem nietrzymania moczu powinna być szczególnie wzmożona. Poza standardowymi czynnościami higienicznymi, takimi jak częste mycie okolic intymnych przeznaczonymi do tego celu preparatami o odpowiednim poziomie pH, warto jej zakres rozszerzyć o stosowanie chłonnych artykułów higienicznych, nawet jeśli ilość oddawanego mimowolnie moczu ogranicza się zaledwie do kilku kropel.

Wkładki, majtki, pampersy dla dorosłych, to produkty, które zostały opracowane z myślą o szczególnych potrzebach osób zmagających się z utratą kontroli nad pęcherzem. Każdy z nich pomaga zachować wysoki poziom higieny bez względu na stopień zaawansowania schorzenia. Wkładki doskonale sprawdzają się w przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu, majtki, pampersy zaś wówczas, gdy poza kontrolą pacjenta dochodzi do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Poza wysokim stopniem chłonności artykuły te absorbują również nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości i suchości. Wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających powietrze tkanin, doskonale dopasowują się do ciała, chroniąc skórę przed odparzeniami i podrażnieniami. Wszystkie produkty można przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek dostępnych na tena.pl.

Bibliografia:

1. Drabczyk R. Nietrzymanie moczu. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu. Data dostępu: 11.07.2019 r.

Czytany 152 razy

Artykuły powiązane

 • 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka

  Infekcje u dziecka to ogromne wyzwanie dla małego organizmu, ale też duży stres dla rodziców, bo nawet niepozorne przeziębienie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone może nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia powikłania. Właśnie dlatego już od pierwszych lat życia warto zadbać o to, aby nasz przedszkolak był zdrowy, niezależnie choćby od pogody za oknem.

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.