piątek, 30 sierpień 2019 18:37

Higiena kontra problem nietrzymania moczu – pozwól jej wygrać!

Problemy z nietrzymaniem moczu Problemy z nietrzymaniem moczu

Problem nietrzymania moczu oraz objawy mu towarzyszące są nie tylko wyjątkowo uciążliwe dla chorych, ale też bardzo wstydliwe.

Lęk przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem w przypadku niektórych osób jest na tyle silny, że odbiera całą radość z życia, zmuszając do wycofania się z kontaktów społecznych i dotychczas podejmowanych aktywności. Choć trudno bagatelizować obawy chorych, poprzez stosowanie artykułów higienicznych opracowanych z myślą o pacjentach zmagających się z problemem nietrzymania moczu można w znacznym stopniu ograniczyć ich zakres. Należą do nich wkładki, majtki, pampersy dla dorosłych, czyli chłonne produkty, które pochłaniają wilgoć i nieprzyjemny zapach, zapewniając bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Nietrzymanie moczu i jego objawy

Zjawisko nietrzymania moczu jest dość powszechne. Choć bywa przypisywane wyłącznie osobom starszym, okazuje się, że na skutek działania różnorakich czynników do przejściowej lub długotrwałej utraty kontroli nad pęcherzem może dojść zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż za problem ze świadomym oddawaniem moczu uważa się każdorazowe mimowolne upuszczenie choćby kilku jego kropel np. podczas kichania lub kasłania. Zazwyczaj jednak objawy te, wskazujące na tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu, są bagatelizowane. Tymczasem brak odpowiednich działań, w tym ćwiczeń konkretnych partii mięśni, może sprawić, że problem ów będzie się pogłębiał. W przypadku wystąpienia pierwszych symptomów świadczących o ewentualnych zaburzeniach w zakresie świadomej kontroli nad pęcherzem należy jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza, który w oparciu o przeprowadzony wywiad środowiskowy oraz ewentualnie zlecone wyniki badań będzie w stanie określić jednoznaczną przyczynę problemów ze świadomym oddawaniem moczu. Wdrożenie adekwatnych do diagnozy działań pozwoli złagodzić uciążliwe objawy i przyspieszy powrót do pełnej sprawności.

Wkładki, majtki, pampersy – higiena intymna na najwyższym poziomie

Proces powrotu do zdrowia u osób borykających się z problemem nietrzymania moczu bywa długotrwały. Bez względu na jego przebieg, towarzyszące temu zjawisku objawy zawsze wiążą się z odczuwaniem przez pacjenta dużego dyskomfortu. Sprawdzonym sposobem na jego redukcję jest przestrzeganie zasad higieny intymnej, która w przypadku osób z problemem nietrzymania moczu powinna być szczególnie wzmożona. Poza standardowymi czynnościami higienicznymi, takimi jak częste mycie okolic intymnych przeznaczonymi do tego celu preparatami o odpowiednim poziomie pH, warto jej zakres rozszerzyć o stosowanie chłonnych artykułów higienicznych, nawet jeśli ilość oddawanego mimowolnie moczu ogranicza się zaledwie do kilku kropel.

Wkładki, majtki, pampersy dla dorosłych, to produkty, które zostały opracowane z myślą o szczególnych potrzebach osób zmagających się z utratą kontroli nad pęcherzem. Każdy z nich pomaga zachować wysoki poziom higieny bez względu na stopień zaawansowania schorzenia. Wkładki doskonale sprawdzają się w przypadku tzw. kropelkowego nietrzymania moczu, majtki, pampersy zaś wówczas, gdy poza kontrolą pacjenta dochodzi do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Poza wysokim stopniem chłonności artykuły te absorbują również nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości i suchości. Wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających powietrze tkanin, doskonale dopasowują się do ciała, chroniąc skórę przed odparzeniami i podrażnieniami. Wszystkie produkty można przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek dostępnych na tena.pl.

Bibliografia:

1. Drabczyk R. Nietrzymanie moczu. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu. Data dostępu: 11.07.2019 r.

Czytany 254 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.