Polecane artykuły

 • 1

środa, 28 sierpień 2019 11:53

Ziołolecznictwo w medycynie chińskiej

Medycyna chińska Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska budzi coraz większe zainteresowanie w krajach zachodnich.

Dzieje się tak dlatego, że oparte na ziołach preparaty wykazują dużą skuteczność w walce z różnego rodzaju chorobami

Medycyna chińska wykorzystuje różne metody leczenia, które mają całościowo wspierać organizm i wzmacniać go. Jednak główną gałęzią jest tutaj ziołolecznictwo. To dzięki odpowiednim mieszankom ziołowym można uzyskać preparaty, które umożliwiają wsparcie w leczeniu nawet bardzo ciężkich chorób.

Co wykorzystuje się w tradycyjnym chińskim ziołolecznictwie?

Najczęściej medycyna chińska kojarzone jest właśnie z ziołolecznictwem. Trzeba jednak wiedzieć, że w tym zakresie najstarsze receptury bazują nie tylko na składnikach roślinnych – ziołach czy przyprawach, ale także na szeregu innych naturalnych produktów, w tym pochodzenia zwierzęcego. Przykładowo w niektórych miksturach składnikami są: skóra węża, sproszkowane perły, kości i zęby niektórych zwierząt. Wykorzystywane są również sproszkowane skały czy wyciągi z najróżniejszych grzybów. Przygotowanie ziół w odpowiednich proporcjach i ich zażywanie ma na celu przywrócenie w organizmie równowagi, co z kolei ma wpływ na szybsze wyjście z choroby oraz wzmocnienie ciała.

Jak korzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej?

Najlepiej postawić na produkty sprawdzonych marek, które tworzone są na bazie tradycyjnych receptur chińskich, które wykorzystują bezpieczne składniki. Przykładem może być tutaj chociażby Fohow Oral Liquid. Jest to eliksir, w którego składzie znajduje się między innymi wyciąg z maczużnika chińskiego, który uznawany jest za jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków. Oprócz tego w składzie tego preparatu znajdują się wyciągi z lakownicy lśniącej, twardziaka jadalnego czy pędów bambusa. Preparat ten działa wzmacniająco na organizm, przez co zalecany jest między innymi w stanach chronicznego przemęczenia oraz przy obniżonej odporności. Działa on także wspierająco przy infekcjach górnych dróg oddechowych, chorobach wątroby czy też problemach dermatologicznych.

Czytany 216 razy

Artykuły powiązane

 • 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka

  Infekcje u dziecka to ogromne wyzwanie dla małego organizmu, ale też duży stres dla rodziców, bo nawet niepozorne przeziębienie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone może nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia powikłania. Właśnie dlatego już od pierwszych lat życia warto zadbać o to, aby nasz przedszkolak był zdrowy, niezależnie choćby od pogody za oknem.

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.