sobota, kwiecień 27, 2024
środa, 28 sierpień 2019 11:53

Ziołolecznictwo w medycynie chińskiej

Medycyna chińska Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska budzi coraz większe zainteresowanie w krajach zachodnich.

Dzieje się tak dlatego, że oparte na ziołach preparaty wykazują dużą skuteczność w walce z różnego rodzaju chorobami

Medycyna chińska wykorzystuje różne metody leczenia, które mają całościowo wspierać organizm i wzmacniać go. Jednak główną gałęzią jest tutaj ziołolecznictwo. To dzięki odpowiednim mieszankom ziołowym można uzyskać preparaty, które umożliwiają wsparcie w leczeniu nawet bardzo ciężkich chorób.

Co wykorzystuje się w tradycyjnym chińskim ziołolecznictwie?

Najczęściej medycyna chińska kojarzone jest właśnie z ziołolecznictwem. Trzeba jednak wiedzieć, że w tym zakresie najstarsze receptury bazują nie tylko na składnikach roślinnych – ziołach czy przyprawach, ale także na szeregu innych naturalnych produktów, w tym pochodzenia zwierzęcego. Przykładowo w niektórych miksturach składnikami są: skóra węża, sproszkowane perły, kości i zęby niektórych zwierząt. Wykorzystywane są również sproszkowane skały czy wyciągi z najróżniejszych grzybów. Przygotowanie ziół w odpowiednich proporcjach i ich zażywanie ma na celu przywrócenie w organizmie równowagi, co z kolei ma wpływ na szybsze wyjście z choroby oraz wzmocnienie ciała.

Jak korzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej?

Najlepiej postawić na produkty sprawdzonych marek, które tworzone są na bazie tradycyjnych receptur chińskich, które wykorzystują bezpieczne składniki. Przykładem może być tutaj chociażby Fohow Oral Liquid. Jest to eliksir, w którego składzie znajduje się między innymi wyciąg z maczużnika chińskiego, który uznawany jest za jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków. Oprócz tego w składzie tego preparatu znajdują się wyciągi z lakownicy lśniącej, twardziaka jadalnego czy pędów bambusa. Preparat ten działa wzmacniająco na organizm, przez co zalecany jest między innymi w stanach chronicznego przemęczenia oraz przy obniżonej odporności. Działa on także wspierająco przy infekcjach górnych dróg oddechowych, chorobach wątroby czy też problemach dermatologicznych.