Polecane artykuły

 • 1
środa, 30 październik 2019 12:15

Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

Korekcja wad postawy Korekcja wad postawy

Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

Nie jest to jednak regułą, niektóre dzieci zaczynają chodzić już około ósmego miesiąca życia, inne w okolicy piętnastego, każdy z tych przypadków jest prawidłowością. Niepokojące na tym etapie może być jednak nieprawidłowe ustawianie stóp, ukształtowane przez wady wrodzone lub skłonności nabyte w wyniku stosowania urządzeń typu chodzik, jeździk. Zabawki są odpowiednie dla dzieci, jednak nieprawidłowości ortopedyczne mogą pojawić się w wyniku zbyt częstego użytkowania lub skłonności, warunkowanych budową. Od pierwszych kroków dziecko powinno nosić wysokiej jakości obuwie, które znakomicie wpływa na ukształtowanie stopy, łącznie z częścią, zwaną podeszwą stopy.

Czy obuwie ortopedyczne będzie konieczne?

Obuwie ortopedyczne stosowane jest w przypadku stwierdzenia wady, jednak u małych dzieci oraz tych, które nie mają jeszcze ukształtowanej do końca postawy stosuje się często wkładki do butów ortopedycznych. Doskonale działające wkładki do obuwia ortopedycznego zleca lekarz również w sytuacji, gdy nie ma już konieczności stosowania butów ortopedycznych, a efekt ich użycia powinien zostać utrwalony. Obuwie dziecięce znanych, renomowanych marek, gwarantujące najwyższą jakość produktów oferuje w swoich kolekcjach buty o profilowanej wkładce oraz właściwościach podobnych do założeń butów ortopedycznych. Dbając o zdrowy rozwój dziecka warto wybierać odpowiednie produkty, spełniające normy bezpieczeństwa.

Wkładki ortopedyczne i obuwie, odpowiednie dla najmłodszych

Wybierając artykuły obuwnicze dla dzieci koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość obuwia oraz certyfikaty, jakie uzyskał produkt. Obuwie doskonałej jakości powinno przede wszystkim zapewnić dziecku stabilność podstawy oraz mieć odpowiednio dobrany rozmiar, gwarantujący komfort, swobodę ruchu oraz zapobiegający niebezpieczeństwu, związanemu z użytkowaniem obuwia zbyt obszernego. Buty powinny być wykonane z oddychającego, naturalnego materiału oraz posiadać wygodną podeszwę, współpracującą z aktywnym trybem funkcjonowania dzieci. Dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki warto wybierać buty za kostkę, stabilizujące nogę w tym miejscu. 

Czytany 237 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest badanie USG jamy brzusznej? Czym jest badanie USG jamy brzusznej?

  Obrazowanie ultradźwiękowe brzucha wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur w górnej części brzucha. Służy do diagnozowania bólu lub wzdęć (powiększenia) i oceny nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, przewodów żółciowych, trzustki, śledziony i aorty brzusznej. Ultradźwięki są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wykorzystują promieniowania jonizującego.

 • Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej

  Osoby, u których zdiagnozowana została choroba serca, powinny regularnie odwiedzać kardiologa. Jednak bywa, że spotkanie z tego typu specjalistą, zostaje zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, ze względu na charakter dolegliwości odczuwanych przez pacjenta.

 • Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca? Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca?

  Bywa, że podczas wizyty u kardiologa okazuje się, że wskazane jest zrobienie dodatkowych badań, aby stwierdzić co dokładnie dolega pacjentowi. Zwykle lekarz zleca wówczas m.in. echokardiografię, która wykorzystując fale ultradźwiękowe, umożliwia uzyskanie obrazu serca i ocenę jego stanu.

 • Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze suplementy i odżywki. Ich liczba sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować. Kierujemy się reklamą, ceną i opiniami znajomych. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać sięgając po popularne specyfiki... 

 • Czym wyróżnia się dobry stomatolog? Czym wyróżnia się dobry stomatolog?

  Dla wielu osób wizyta u stomatologa to stresujące przeżycie. Obawa związana z bólem podczas zabiegu jest tak wielka, że często odkładamy wizytę na ostatnią chwilę. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie. Wystarczy znaleźć dobrego stomatologa, aby przekonać się, że wizyta u dentysty wcale nie jest taka zła, jak się wydaje.