Polecane artykuły

 • 1

środa, 30 październik 2019 12:15

Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

Korekcja wad postawy Korekcja wad postawy

Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

Nie jest to jednak regułą, niektóre dzieci zaczynają chodzić już około ósmego miesiąca życia, inne w okolicy piętnastego, każdy z tych przypadków jest prawidłowością. Niepokojące na tym etapie może być jednak nieprawidłowe ustawianie stóp, ukształtowane przez wady wrodzone lub skłonności nabyte w wyniku stosowania urządzeń typu chodzik, jeździk. Zabawki są odpowiednie dla dzieci, jednak nieprawidłowości ortopedyczne mogą pojawić się w wyniku zbyt częstego użytkowania lub skłonności, warunkowanych budową. Od pierwszych kroków dziecko powinno nosić wysokiej jakości obuwie, które znakomicie wpływa na ukształtowanie stopy, łącznie z częścią, zwaną podeszwą stopy.

Czy obuwie ortopedyczne będzie konieczne?

Obuwie ortopedyczne stosowane jest w przypadku stwierdzenia wady, jednak u małych dzieci oraz tych, które nie mają jeszcze ukształtowanej do końca postawy stosuje się często wkładki do butów ortopedycznych. Doskonale działające wkładki do obuwia ortopedycznego zleca lekarz również w sytuacji, gdy nie ma już konieczności stosowania butów ortopedycznych, a efekt ich użycia powinien zostać utrwalony. Obuwie dziecięce znanych, renomowanych marek, gwarantujące najwyższą jakość produktów oferuje w swoich kolekcjach buty o profilowanej wkładce oraz właściwościach podobnych do założeń butów ortopedycznych. Dbając o zdrowy rozwój dziecka warto wybierać odpowiednie produkty, spełniające normy bezpieczeństwa.

Wkładki ortopedyczne i obuwie, odpowiednie dla najmłodszych

Wybierając artykuły obuwnicze dla dzieci koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość obuwia oraz certyfikaty, jakie uzyskał produkt. Obuwie doskonałej jakości powinno przede wszystkim zapewnić dziecku stabilność podstawy oraz mieć odpowiednio dobrany rozmiar, gwarantujący komfort, swobodę ruchu oraz zapobiegający niebezpieczeństwu, związanemu z użytkowaniem obuwia zbyt obszernego. Buty powinny być wykonane z oddychającego, naturalnego materiału oraz posiadać wygodną podeszwę, współpracującą z aktywnym trybem funkcjonowania dzieci. Dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki warto wybierać buty za kostkę, stabilizujące nogę w tym miejscu. 

Czytany 181 razy

Artykuły powiązane

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?

 • Krzem w organizmie Krzem w organizmie

  Krzem jest pierwiastkiem stanowiącym absolutną podstawę suplementacji organizmu – szczególnie ze względu na jego udział w tkance łącznej. Jego rola w organizmie jest ciągle niedoceniana pomimo wiarygodnych wyników badan klinicznych.

 • 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka

  Infekcje u dziecka to ogromne wyzwanie dla małego organizmu, ale też duży stres dla rodziców, bo nawet niepozorne przeziębienie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone może nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia powikłania. Właśnie dlatego już od pierwszych lat życia warto zadbać o to, aby nasz przedszkolak był zdrowy, niezależnie choćby od pogody za oknem.

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.