wtorek, 29 październik 2019 14:41

Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

Sposoby na mdłości w ciąży Sposoby na mdłości w ciąży

Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.

Mdłości w ciąży są zjawiskiem całkowicie normalnym. Pojawiają się zwykle pomiędzy 5-tym a 18-tym tygodniem ciąży, z zaznaczeniem, że od ok. 8-ego tygodnia zaczynają być bardziej uciążliwe. U wielu kobiet występują także w drugim trymestrze, a są także przypadki, gdy nudności towarzyszą całą ciążę.

Skąd się biorą nudności? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Prawdopodobnie mają związek z produkcją hormonu o nazwie ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG). To właśnie ten hormon wykrywają testy ciążowe, gdyż jego poziom gwałtownie wzrasta, kiedy dojdzie do zapłodnienia. Inne teorie wspominają o wpływie wzrostu poziomu estrogenów lub dostosowywaniem się wrażliwego żołądka do zmian w organizmie.

Mdłości i wymioty są nieprzyjemne, niekomfortowe i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu – osłabiają nas, powodują poczucie zmęczenia i znużenia. Zwykle uprzykrzają nam poranki, chociaż występują także w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że są zjawiskiem normalnym i nie szkodzą dziecku. Są wręcz dowodem na prawidłowo rozwijającą się ciążę.

Kalendarz szczepień dla kobiet w ciąży

Jest kilka domowych sposobów, które pomogą Ci zminimalizować ryzyko nudności:

- Staraj się, aby Twoja dieta była bogata w węglowodany złożone i białko, potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu

- Spróbuj nie pić w trakcie jedzenia. Jeśli potrzebujesz popić posiłek, zrób to małymi porcjami

- Zaplanuj posiłki w ten sposób, aby były regularne i w mniejszych porcjach. Nie przejadaj się na noc

- Pij dużo wody, unikaj napojów gazowanych

- Unikaj zapachów i widoku produktów, które powodują, że jest Ci niedobrze.

Czy wiesz, że na rynku pojawił się nowy produkt, który w bezpieczny i skuteczny sposób pomoże uporać się z nieprzyjemnymi mdłościami?

Pregna Vomi to pierwszy na rynku produkt w formie gumy do żucia z imbirem na mdłości związane z ciążą! Produkt łagodzi dyskomfort w postaci mdłości (wyciąg z kłącza imbiru), zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia (witamina B6), przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w zachowaniu równowagi elektrolitowej (magnez). A to wszystko w wygodnej postaci gumy do żucia, która możesz mieć zawsze przy sobie.

Starannie dobrany skład zawiera: wyciąg z kłącza imbiru, witamina B6 i magnez.

Imbir – pomaga łagodzić dyskomfort w postaci mdłości. Efekt przeciwwymiotny jest związany z jego oddziaływaniem na żołądek – działanie prokinetyczne, blokowanie receptorów serotoninergicznych w przewodzie pokarmowym, działanie żółciopędne.

Witamina B6 – przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Gonadotropina i progesteron mogą powodować podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Magnez – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Składnik czynny

3 gumy

% referencyjnej

wartości spożycia

Ekstrakt z kłącza imbiru

120 mg

 

Witamina B6

1,5 mg

107 %

Magnez

57 mg

15 %

Pregna Vomi

 

Opakowanie: 20 gum

Zalecana dzienna porcja: 3 gumy

Cena: ok. 19 zł

Verco S.A. www.pregna.com.pl

 
Czytany 256 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.