poniedziałek, 30 marzec 2020 14:50

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną Oclean One?

Oclean One Oclean One

Można wymienić wiele powodów, dla których szczoteczka soniczna jest wyjątkowa. Przy jej pomocy można zachować zdrowie zębów i piękny uśmiech. Profilaktyka schorzeń jamy ustnej staje się łatwa i przyjemna, a białe zęby to dodatkowa korzyść. Nie można też zapomnieć o wygodzie i nowoczesności szczoteczek sonicznych. Czy są jednak całkowicie warte swojej ceny?

 

Trzy rodzaje szczoteczek – manualna, elektryczna czy soniczna?

Wybór pomiędzy wszechobecnymi szczoteczkami manualnymi a automatycznymi nie jest oczywisty. Jeśli stosujemy się do zaleceń specjalistów i myjemy zęby przez 2 minuty, a następnie nitkujemy przestrzenie pomiędzy nimi, tradycyjna szczoteczka może wystarczyć. Automatyczna natomiast pomoże efektywniej usuwać płytkę nazębną i wyczyści trudno dostępne miejsca na tyle dobrze, że można zrezygnować z nici dentystycznej. Szczególnie, jeśli wybierzemy szczoteczkę soniczną, możemy zachować wzorową higienę. Jest jeszcze lepsza niż szczoteczka elektryczna, choć ta ostatnia może być nieco tańszym rozwiązaniem.

Czy szczoteczka soniczna jest ekologiczna?

Jeśli zależy nam na redukcji ilości odpadów, szczoteczka soniczna wypada gorzej niż bambusowe szczoteczki manualne. Warto jednak pamiętać, że wymieniamy jedynie końcówkę szczoteczki elektrycznej (najlepiej raz na 3 miesiące), a więc generujemy mniej śmieci niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek z tworzywa sztucznego.

Szczoteczka soniczna Xiaomi Oclean One – zalety

Na rynku dostępne są szczoteczki soniczne o bardzo różnych parametrach technicznych. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy każda z nich jest warta zakupu. Przyjrzyjmy się więc konkretnemu przykładowi – szczoteczce Oclean One od Xiaomi.

Długi czas pracy

Szczoteczka ta jest bardzo ekonomiczna, jeśli chodzi o ładowanie. Pojemny akumulator wystarcza na 60 dni użytkowania, jeśli myjemy zęby przez 2 minuty rano i wieczorem. Aby naładować ją do pełna, wystarczą 3,5 godziny. Nie trzeba zabierać ze sobą ładowarki nawet na bardzo długie wakacje, chociaż i tak nie zajmuje ona dużo miejsca.

Doskonała higiena

Skuteczność działania szczoteczki Oclean One nie ulega wątpliwości. Osiąga 42000 drgań na minutę. Są to ruchy pulsacyjne i wymiatające, które sprawnie usuwają osad z powierzchni zębów. Wibracje o wysokiej częstotliwości spieniają pastę do zębów. Drobne bąbelki dynamicznie czyszczą szczeliny pomiędzy zębami i inne niewidoczne miejsca w jamie ustnej. Płytka bakteryjna jest więc skutecznie usunięta, co zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Trzy tryby szczotkowania

Większość szczoteczek sonicznych posiada różne tryby szczotkowania. W tym wypadku można skorzystać z trzech: wybielającego, czyszczącego i masującego. Dzięki temu szczoteczka spełnia potrzeby różnych osób – tych, którym zależy na bielszym uśmiechu, jak i cierpiących na schorzenia dziąseł. Można także zmienić samą częstotliwość drgań, jeśli domyślna jest za mało delikatna. W przełączaniu trybów pomaga mobilna aplikacja dedykowana szczoteczkom Oclean.

Szczoteczka soniczna sprawdzi się u każdego

Na przykładzie modelu Oclean One można stwierdzić, że szczoteczka soniczna to świetny zakup. Jest nie tylko bardziej komfortowa od manualnej, ale też zapewnia doskonałą czystość. Pomaga w walce z nieświeżym oddechem, jest odpowiednia dla osób z nadwrażliwością i działa dokładnie tak, jak potrzebujemy. Cena szczoteczki sonicznej okaże się dość niska, jeśli będzie z niej korzystać kilka osób – wystarczy zmieniać końcówki! Sczoteczkę najlepiej kupić w oficjalnym sklepie, bezpośrednio od Oclean pod adresem: https://oclean.pl/

Czytany 102 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.