Polecane artykuły

 • 1
środa, 08 styczeń 2020 13:22

Co na zmęczenie?

Solgar magnez Solgar magnez

Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

Najważniejszy jest sen

Nic nie tak nie wpływa na regenerację organizmu jak dobrze przespana noc. W przypadku obaw, iż mogą wystąpić kłopoty ze snem (co często towarzyszy przemęczeniu), zaleca się wypicie melisy albo chmielu. Usypiające działanie posiada również zjedzenie kilku biszkoptów i wypicie szklanki ciepłego mleka z łyżeczką miodu lub spożycie banana. Po takim posiłku w organizmie wzrasta poziom działającego nasennie tryptofanu i poprawiającej nastrój serotoniny.

Aromaterapia

Unoszący się w powietrzu zapach energetyzującego olejku cynamonowego, z geranium lub mandarynkowego poprawia nastrój oraz pobudza. Najskuteczniej działa olejek podgrzewany w kominku aromatycznym, ale można równie dobrze rozpylić w mieszkaniu wodę z dodatkiem kilku kropel olejku.

Niezwykłe napoje dodające sił

Takie napoje mają na celu dostarczenie mnóstwa minerałów, witamin i węglowodanów, a także poprawiają wydolność organizmu. Zaleca się wypicie rano na czczo szklankę wody z łyżką miodu i sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Napój należy przygotować wieczorem, aby przez noc uaktywniły się enzymy znajdujące się w miodzie.

Suplementacja witaminami i minerałami

Najłatwiejszą metodą na dostarczenie niezbędnych witamin i minerałów jest drożenie do swojej diety suplementów. Mają one na celu uzupełnienie braków, jakie występują w planie żywieniowym. Z racji, iż podczas walki ze zmęczeniem ogromna rolę pełni magnez, zaleca się stosowanie produktów takich jak na przykład solgar magnez.

Aktywność fizyczna

Rekomenduje się po męczącym dniu zamiast usiąść wygodnie w fotelu i nic nie robić, udać się na spacer. Brak ruchu i niedotlenienie mózgu przyczyniają się do powstania zmęczenia, ospałości i problemów z koncentracją. Odpowiednia dawka aktywności fizycznej pozwala zregenerować organizm, oderwać się od problemów i lepiej zasnąć.

Energetyczna dieta

Dieta o charakterze pobudzającym cechuje się dużą zawartością węglowodanów. Spożycie tych prostych warunkuje szybkie dostarczenie glukozy, którą krew transportuje do wszystkich mięśni i narządów. Powoduje to natychmiastowy przypływ sił i wigoru. Jednak w momencie spalenia cukru w komórkach ponownie powraca zmęczenie. Tak więc konieczne jest uwzględnienie węglowodanów we wszystkich posiłkach, nie tylko tych prostych, ale i złożonych. Te drugie wolniej dostarczają energie, tym samym dostarczają ją przez dłuższy czas.

Czytany 12 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • O co kobiety dbają najbardziej? O co kobiety dbają najbardziej?

  Uważa się, iż panowie nie poświęcają zbyt wiele uwagi na swój własny wygląd, jednak tak naprawdę kobiety nie są od nich lepsze w tej kwestii. Jednak wśród tych dbających o siebie można wyszczególnić pewne rzeczy, o które dbają najbardziej. Oczywiście są w tym gronie kosmetyki niezbędne do makijażu (np. 4 lashes), preparaty do włosów, a także buty. Co jeszcze?

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Jak facet powinien dbać o siebie? Jak facet powinien dbać o siebie?

  Zadbany mężczyzna to taki, który nie tylko jest dobrze ubrany, ale i ładnie pachnie, widać po nim, iż dba o swoją fryzurę i zarost, a także cechuje się nienaganną sylwetką. Przekonania, iż facet powinien pachnieć jak facet, a stylizacja jest tylko dla kobiet już dawno przestały mieć miejsce bytu. Jakie są najlepsze kosmetyki dla mężczyzn? Jak powinni oni dbać o swój wygląd?