środa, 08 styczeń 2020 13:22

Co na zmęczenie?

Solgar magnez Solgar magnez

Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

Najważniejszy jest sen

Nic nie tak nie wpływa na regenerację organizmu jak dobrze przespana noc. W przypadku obaw, iż mogą wystąpić kłopoty ze snem (co często towarzyszy przemęczeniu), zaleca się wypicie melisy albo chmielu. Usypiające działanie posiada również zjedzenie kilku biszkoptów i wypicie szklanki ciepłego mleka z łyżeczką miodu lub spożycie banana. Po takim posiłku w organizmie wzrasta poziom działającego nasennie tryptofanu i poprawiającej nastrój serotoniny.

Aromaterapia

Unoszący się w powietrzu zapach energetyzującego olejku cynamonowego, z geranium lub mandarynkowego poprawia nastrój oraz pobudza. Najskuteczniej działa olejek podgrzewany w kominku aromatycznym, ale można równie dobrze rozpylić w mieszkaniu wodę z dodatkiem kilku kropel olejku.

Niezwykłe napoje dodające sił

Takie napoje mają na celu dostarczenie mnóstwa minerałów, witamin i węglowodanów, a także poprawiają wydolność organizmu. Zaleca się wypicie rano na czczo szklankę wody z łyżką miodu i sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Napój należy przygotować wieczorem, aby przez noc uaktywniły się enzymy znajdujące się w miodzie.

Suplementacja witaminami i minerałami

Najłatwiejszą metodą na dostarczenie niezbędnych witamin i minerałów jest drożenie do swojej diety suplementów. Mają one na celu uzupełnienie braków, jakie występują w planie żywieniowym. Z racji, iż podczas walki ze zmęczeniem ogromna rolę pełni magnez, zaleca się stosowanie produktów takich jak na przykład solgar magnez.

Aktywność fizyczna

Rekomenduje się po męczącym dniu zamiast usiąść wygodnie w fotelu i nic nie robić, udać się na spacer. Brak ruchu i niedotlenienie mózgu przyczyniają się do powstania zmęczenia, ospałości i problemów z koncentracją. Odpowiednia dawka aktywności fizycznej pozwala zregenerować organizm, oderwać się od problemów i lepiej zasnąć.

Energetyczna dieta

Dieta o charakterze pobudzającym cechuje się dużą zawartością węglowodanów. Spożycie tych prostych warunkuje szybkie dostarczenie glukozy, którą krew transportuje do wszystkich mięśni i narządów. Powoduje to natychmiastowy przypływ sił i wigoru. Jednak w momencie spalenia cukru w komórkach ponownie powraca zmęczenie. Tak więc konieczne jest uwzględnienie węglowodanów we wszystkich posiłkach, nie tylko tych prostych, ale i złożonych. Te drugie wolniej dostarczają energie, tym samym dostarczają ją przez dłuższy czas.

Czytany 130 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.