Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 23 styczeń 2020 10:58

Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

Szczoteczka do zębów Szczoteczka do zębów

Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

Niektórzy twierdzą jednak, że szczoteczki manualne nie są tak dobre, jak ich automatyczne wersje. Czy jest to prawda? A może jednak to, co tradycyjne jest jednak najlepsze? Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule.

Szczoteczki manualne kontra automatyczne

Z pewnością największą zaletą użytkowania szczoteczek automatycznych jest komfort i wygoda, jakie zapewniają. Jednak wiele z dostępnych na rynku modeli takich szczoteczek nie jest zbyt delikatnych, dlatego niektóre osoby posiadające wrażliwe dziąsła i jamę ustną nie mogą korzystać z nich na co dzień. Szczotkowanie zębów za ich pomocą wywołuje bowiem pewne podrażnienia. Z kolei w przypadku szczoteczek manualnych takich, jak choćby curaprox 5460 wykonanych jest z bardzo miękkiego włosia, co zapewnia delikatność i ochronę wrażliwych miejsc. Szczotkowanie manualne pozwala samodzielnie ustanowić nacisk i siłę, z którą myjemy zęby. A to z kolei gwarantuje pełną kontrolę nad całym procesem. Mycie zębów powinno być przyjemne, skuteczne i sprawne. Zarówno szczoteczki elektryczne, jak i soniczne czy też manualne są w stanie zagwarantować wszystkie te aspekty. Jednak wielu dentystów twierdzi zgodnie, że nie ma to, jak tradycja. Stąd też szczoteczki tradycyjne curaprox 5460 cieszą się wciąż ogromną popularnością.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru szczoteczki manualnej?

Niezwykle ważnym aspektem podczas wyboru szczoteczki manualnej jest stawianie na właściwe czynniki. Otóż nie każda szczoteczka tradycyjna jest godna uwagi, a wynika to przede wszystkim z jej budowy oraz właściwości. Przykładowa szczoteczka curaprox 5460 wykonana jest ze specjalnego włosia, które zapewnia skuteczne czyszczenie zębów i jamy ustnej. Jednocześnie nie podrażnia ono żadnych powierzchni. Delikatne i cienkie włoski, których dodatkowo jest bardzo dużo, gwarantują przyjemne i skuteczne szczotkowanie. A to przekłada się na zdrową jamę ustną i doskonałe samopoczucie. Szczoteczka do zębów powinna być wygodna, komfortowa w użytkowaniu, a także odpowiednio zbudowana. Dostępna na rynku szczoteczka curaprox 5460, a także wiele innych modeli manualnych szczoteczek z pewnością zasługują na uwagę, gdyż są po prostu znakomite.

Czytany 178 razy

Artykuły powiązane

 • Jak walczyć z nadpotliwością? Jak walczyć z nadpotliwością?

  Pocenie się to sposób, w jaki ciało reguluje swoją temperaturę. Mimo to niektórzy mogą doświadczać niepożądanego nadmiernego pocenia się w pewnych sytuacjach. Istnieje kilka strategii do walki z nadpotliwością.

 • Czym jest badanie USG jamy brzusznej? Czym jest badanie USG jamy brzusznej?

  Obrazowanie ultradźwiękowe brzucha wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur w górnej części brzucha. Służy do diagnozowania bólu lub wzdęć (powiększenia) i oceny nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, przewodów żółciowych, trzustki, śledziony i aorty brzusznej. Ultradźwięki są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wykorzystują promieniowania jonizującego.

 • Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej

  Osoby, u których zdiagnozowana została choroba serca, powinny regularnie odwiedzać kardiologa. Jednak bywa, że spotkanie z tego typu specjalistą, zostaje zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, ze względu na charakter dolegliwości odczuwanych przez pacjenta.

 • Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca? Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca?

  Bywa, że podczas wizyty u kardiologa okazuje się, że wskazane jest zrobienie dodatkowych badań, aby stwierdzić co dokładnie dolega pacjentowi. Zwykle lekarz zleca wówczas m.in. echokardiografię, która wykorzystując fale ultradźwiękowe, umożliwia uzyskanie obrazu serca i ocenę jego stanu.

 • Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze suplementy i odżywki. Ich liczba sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować. Kierujemy się reklamą, ceną i opiniami znajomych. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać sięgając po popularne specyfiki...