Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 wrzesień 2018 07:58

Aparat Ortodontyczny w każdym wieku?

Proste zęby mają wpływ nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie człowieka. Krzywy zgryz może być przyczyną rozchwiania oraz wysuwania się zębów, chorób przyzębia czy zaburzeń funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych, objawiających się bólami głowy. Co więcej, nieprawidłowo ustawione zęby trudno jest dokładnie wyczyścić, przez co odkłada się na nich kamień nazębny i płytka bakteryjna.

Z tego właśnie względu warto zastanowić się nad korekcją krzywego zgryzu.

Kiedy można stosować aparat stały?

Korekcję krzywego zgryzu najlepiej zacząć po wymianie zębów mlecznych. Dla dzieci młodszych polecane są aparaty zdejmowane, które zakłada się głównie na noc oraz na kilka godzin w trakcie dnia. Oczywiście dziecko musi być pod stałą kontrolą ortodonty.

Młodzieży powyżej 13. roku życia oraz osobom dorosłym polecane są aparaty stałe. Składają się z pierścieni i zamków, przyklejanych do szkliwa za pomocą specjalnego kleju. Mocuje się do nich sprężysty drut, którego zadaniem jest oddziaływanie na zęby. Na leczenie ortodontyczne warto zdecydować się w każdym wieku. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, zwłaszcza że obecnie można stosować estetyczne aparaty, których praktycznie nie widać. Bez względu na stosowaną technikę leczenia, wady zgryzu korygowane są skutecznie, a korzyści są nie do przecenienia. W gabinecie ortodontycznym, np. www.centrum-ortodontyczne.pl, aparat jest indywidualnie dopasowywany w zależności od rodzaju wady i oczekiwań pacjenta.

Jak wygląda diagnostyka?

Przed założeniem aparatu stałego niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i opracowanie planu leczenia. Za pomocą nowoczesnej aparatury diagnostycznej przeprowadzane są testy, ułatwiające dobranie odpowiedniego aparatu. Zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne pozwalają ocenić zarówno stan zębów, jak i otaczających je struktur, np. kości, zatok czy stawów skroniowo-żuchwowych.

Nowoczesne oprogramowanie ułatwia lekarzowi ocenę wyników i postawienie diagnozy. Bardzo ważna jest także rozmowa z lekarzem, ponieważ to w jej trakcie pacjent może wyrazić swoje oczekiwania wobec planowanego leczenia.

Czytany 358 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?