Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 wrzesień 2018 07:58

Aparat Ortodontyczny w każdym wieku?

Proste zęby mają wpływ nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie człowieka. Krzywy zgryz może być przyczyną rozchwiania oraz wysuwania się zębów, chorób przyzębia czy zaburzeń funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych, objawiających się bólami głowy. Co więcej, nieprawidłowo ustawione zęby trudno jest dokładnie wyczyścić, przez co odkłada się na nich kamień nazębny i płytka bakteryjna.

Z tego właśnie względu warto zastanowić się nad korekcją krzywego zgryzu.

Kiedy można stosować aparat stały?

Korekcję krzywego zgryzu najlepiej zacząć po wymianie zębów mlecznych. Dla dzieci młodszych polecane są aparaty zdejmowane, które zakłada się głównie na noc oraz na kilka godzin w trakcie dnia. Oczywiście dziecko musi być pod stałą kontrolą ortodonty.

Młodzieży powyżej 13. roku życia oraz osobom dorosłym polecane są aparaty stałe. Składają się z pierścieni i zamków, przyklejanych do szkliwa za pomocą specjalnego kleju. Mocuje się do nich sprężysty drut, którego zadaniem jest oddziaływanie na zęby. Na leczenie ortodontyczne warto zdecydować się w każdym wieku. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, zwłaszcza że obecnie można stosować estetyczne aparaty, których praktycznie nie widać. Bez względu na stosowaną technikę leczenia, wady zgryzu korygowane są skutecznie, a korzyści są nie do przecenienia. W gabinecie ortodontycznym, np. www.centrum-ortodontyczne.pl, aparat jest indywidualnie dopasowywany w zależności od rodzaju wady i oczekiwań pacjenta.

Jak wygląda diagnostyka?

Przed założeniem aparatu stałego niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i opracowanie planu leczenia. Za pomocą nowoczesnej aparatury diagnostycznej przeprowadzane są testy, ułatwiające dobranie odpowiedniego aparatu. Zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne pozwalają ocenić zarówno stan zębów, jak i otaczających je struktur, np. kości, zatok czy stawów skroniowo-żuchwowych.

Nowoczesne oprogramowanie ułatwia lekarzowi ocenę wyników i postawienie diagnozy. Bardzo ważna jest także rozmowa z lekarzem, ponieważ to w jej trakcie pacjent może wyrazić swoje oczekiwania wobec planowanego leczenia.

Czytany 377 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.