Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 10 grudzień 2018 13:10

Szczoteczki soniczne – jak działają i którą kupić?

Szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby używające dotychczas tradycyjnych szczoteczek, ale też te, które czyściły zęby modelami elektrycznymi. Jak działają szczoteczki soniczne, jakie są ich zalety, a w końcu – jaką warto kupić?

 

Szczoteczka soniczna a elektryczna – różnice

W pierwszym odruchu można uznać, że szczoteczka soniczna wygląda niemal tak samo jak jej elektryczna odpowiedniczka, ale jak się przyjrzymy, zauważymy, że posiadają one różne głowice. Szczoteczka elektryczna może posiadać główkę tradycyjną lub okrągłą, natomiast końcówka szczoteczki sonicznej jest smukła i podłużna, dzięki czemu łatwiej można dotrzeć nią w trudno dostępne miejsca.

Jednak głowice szczoteczek różnią się nie tylko kształtem, ale także rodzajem wykonywanych ruchów. Szczoteczki elektryczne wykonują do 10 tysięcy ruchów oscylacyjnych i do 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty, zaś szczoteczka soniczna – ponad 31 tysięcy ruchów wymiatających. Co więcej, ruchy wymiatające przez wielu specjalistów są uznawane za najskuteczniejsze i pozwalające najefektywniej czyścić zęby.

Jak jednak działa tego rodzaju szczoteczka? Technologia soniczna wprawia główkę w ruch soniczny, umożliwiający dynamiczne, a przy tym dokładne czyszczenie zębów i przestrzeni między nimi oraz wymywanie nieczystości z miejsc trudno dostępnych czy niewidocznych.

Szczoteczka soniczna – czy warto ją kupić?

Wiemy już, czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej, ale czy to oznacza, że warto ją kupić? Otóż, na pewno dobrze wziąć to pod uwagę. Dlaczego? Efekty używania szczoteczki sonicznej są zauważalne już po kilku tygodniach – przebarwienia stają się jaśniejsze i mniej widoczne, ilość płytki nazębnej i kamienia się zmniejsza, a dziąsła są w lepszej kondycji. Szczoteczka soniczna będzie również doskonałą propozycją dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, mają implanty czy plomby – zarówno te starsze, jak i nowe.

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek sonicznych, dlatego chcąc wybrać jak najlepiej, na jej zakup warto poświęcić trochę czasu. Rozpoczynając poszukiwania można sprawdzić ranking najlepszych szczoteczek sonicznych, by poznać szczególnie polecane modele tych urządzeń. Jeśli nie możemy zdecydować się na jeden z prezentowanych modeli, weźmy pod uwagę kilka podstawowych parametrów cechujących szczoteczki soniczne.

Najważniejszym z nich jest szybkość szczotkowania, która określa z jaką prędkością pracuje głowica szczoteczki. Ten parametr determinuje efektywność działania szczoteczki oraz to, jak skutecznie będzie usuwać ona płytkę nazębną. Najczęściej szczoteczki soniczne wykonują około 30 tysięcy ruchów na minutę, choć w modelach z najwyższej półki może to być nawet 60 tysięcy.

Szczoteczki soniczne mogą posiadać również dodatkowe tryby pracy, takie jak wybielanie zębów, szczotkowanie delikatne czy masaż dziąseł. Ciekawą propozycją są też szczoteczki soniczne z irygatorem, która pozwala na dokładniejsze czyszczenie przestrzeni między zębami.

Czytany 327 razy

Artykuły powiązane

 • Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód? Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód?

  Jedną z przyczyn pojawienia się problemu ze sztywnością mięśni może być choroba tkanki łącznej o podłożu zapalnym. Polimialgia reumatyczna jest schorzeniem układowym na której obecność mogą wskazywać poranne bóle i sztywność mięśni, zapalenie stawów czy pojawienie się obrzęku stóp i rąk.

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?