Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 10 grudzień 2018 12:10

Szczoteczki soniczne – jak działają i którą kupić?

Szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby używające dotychczas tradycyjnych szczoteczek, ale też te, które czyściły zęby modelami elektrycznymi. Jak działają szczoteczki soniczne, jakie są ich zalety, a w końcu – jaką warto kupić?

 

Szczoteczka soniczna a elektryczna – różnice

W pierwszym odruchu można uznać, że szczoteczka soniczna wygląda niemal tak samo jak jej elektryczna odpowiedniczka, ale jak się przyjrzymy, zauważymy, że posiadają one różne głowice. Szczoteczka elektryczna może posiadać główkę tradycyjną lub okrągłą, natomiast końcówka szczoteczki sonicznej jest smukła i podłużna, dzięki czemu łatwiej można dotrzeć nią w trudno dostępne miejsca.

Jednak głowice szczoteczek różnią się nie tylko kształtem, ale także rodzajem wykonywanych ruchów. Szczoteczki elektryczne wykonują do 10 tysięcy ruchów oscylacyjnych i do 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty, zaś szczoteczka soniczna – ponad 31 tysięcy ruchów wymiatających. Co więcej, ruchy wymiatające przez wielu specjalistów są uznawane za najskuteczniejsze i pozwalające najefektywniej czyścić zęby.

Jak jednak działa tego rodzaju szczoteczka? Technologia soniczna wprawia główkę w ruch soniczny, umożliwiający dynamiczne, a przy tym dokładne czyszczenie zębów i przestrzeni między nimi oraz wymywanie nieczystości z miejsc trudno dostępnych czy niewidocznych.

Szczoteczka soniczna – czy warto ją kupić?

Wiemy już, czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej, ale czy to oznacza, że warto ją kupić? Otóż, na pewno dobrze wziąć to pod uwagę. Dlaczego? Efekty używania szczoteczki sonicznej są zauważalne już po kilku tygodniach – przebarwienia stają się jaśniejsze i mniej widoczne, ilość płytki nazębnej i kamienia się zmniejsza, a dziąsła są w lepszej kondycji. Szczoteczka soniczna będzie również doskonałą propozycją dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, mają implanty czy plomby – zarówno te starsze, jak i nowe.

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek sonicznych, dlatego chcąc wybrać jak najlepiej, na jej zakup warto poświęcić trochę czasu. Rozpoczynając poszukiwania można sprawdzić ranking najlepszych szczoteczek sonicznych, by poznać szczególnie polecane modele tych urządzeń. Jeśli nie możemy zdecydować się na jeden z prezentowanych modeli, weźmy pod uwagę kilka podstawowych parametrów cechujących szczoteczki soniczne.

Najważniejszym z nich jest szybkość szczotkowania, która określa z jaką prędkością pracuje głowica szczoteczki. Ten parametr determinuje efektywność działania szczoteczki oraz to, jak skutecznie będzie usuwać ona płytkę nazębną. Najczęściej szczoteczki soniczne wykonują około 30 tysięcy ruchów na minutę, choć w modelach z najwyższej półki może to być nawet 60 tysięcy.

Szczoteczki soniczne mogą posiadać również dodatkowe tryby pracy, takie jak wybielanie zębów, szczotkowanie delikatne czy masaż dziąseł. Ciekawą propozycją są też szczoteczki soniczne z irygatorem, która pozwala na dokładniejsze czyszczenie przestrzeni między zębami.

Czytany 252 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.