Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 10 grudzień 2018 12:10

Szczoteczki soniczne – jak działają i którą kupić?

Szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane nie tylko przez osoby używające dotychczas tradycyjnych szczoteczek, ale też te, które czyściły zęby modelami elektrycznymi. Jak działają szczoteczki soniczne, jakie są ich zalety, a w końcu – jaką warto kupić?

 

Szczoteczka soniczna a elektryczna – różnice

W pierwszym odruchu można uznać, że szczoteczka soniczna wygląda niemal tak samo jak jej elektryczna odpowiedniczka, ale jak się przyjrzymy, zauważymy, że posiadają one różne głowice. Szczoteczka elektryczna może posiadać główkę tradycyjną lub okrągłą, natomiast końcówka szczoteczki sonicznej jest smukła i podłużna, dzięki czemu łatwiej można dotrzeć nią w trudno dostępne miejsca.

Jednak głowice szczoteczek różnią się nie tylko kształtem, ale także rodzajem wykonywanych ruchów. Szczoteczki elektryczne wykonują do 10 tysięcy ruchów oscylacyjnych i do 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty, zaś szczoteczka soniczna – ponad 31 tysięcy ruchów wymiatających. Co więcej, ruchy wymiatające przez wielu specjalistów są uznawane za najskuteczniejsze i pozwalające najefektywniej czyścić zęby.

Jak jednak działa tego rodzaju szczoteczka? Technologia soniczna wprawia główkę w ruch soniczny, umożliwiający dynamiczne, a przy tym dokładne czyszczenie zębów i przestrzeni między nimi oraz wymywanie nieczystości z miejsc trudno dostępnych czy niewidocznych.

Szczoteczka soniczna – czy warto ją kupić?

Wiemy już, czym różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej, ale czy to oznacza, że warto ją kupić? Otóż, na pewno dobrze wziąć to pod uwagę. Dlaczego? Efekty używania szczoteczki sonicznej są zauważalne już po kilku tygodniach – przebarwienia stają się jaśniejsze i mniej widoczne, ilość płytki nazębnej i kamienia się zmniejsza, a dziąsła są w lepszej kondycji. Szczoteczka soniczna będzie również doskonałą propozycją dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, mają implanty czy plomby – zarówno te starsze, jak i nowe.

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek sonicznych, dlatego chcąc wybrać jak najlepiej, na jej zakup warto poświęcić trochę czasu. Rozpoczynając poszukiwania można sprawdzić ranking najlepszych szczoteczek sonicznych, by poznać szczególnie polecane modele tych urządzeń. Jeśli nie możemy zdecydować się na jeden z prezentowanych modeli, weźmy pod uwagę kilka podstawowych parametrów cechujących szczoteczki soniczne.

Najważniejszym z nich jest szybkość szczotkowania, która określa z jaką prędkością pracuje głowica szczoteczki. Ten parametr determinuje efektywność działania szczoteczki oraz to, jak skutecznie będzie usuwać ona płytkę nazębną. Najczęściej szczoteczki soniczne wykonują około 30 tysięcy ruchów na minutę, choć w modelach z najwyższej półki może to być nawet 60 tysięcy.

Szczoteczki soniczne mogą posiadać również dodatkowe tryby pracy, takie jak wybielanie zębów, szczotkowanie delikatne czy masaż dziąseł. Ciekawą propozycją są też szczoteczki soniczne z irygatorem, która pozwala na dokładniejsze czyszczenie przestrzeni między zębami.

Czytany 207 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?