Polecane artykuły

 • 1
środa, 17 lipiec 2019 17:15

Rehabilitacja miejsc po złamaniach

Uraz ręki Uraz ręki

Złamanie jest najpoważniejszym urazem kończyn i może spotkać każdego – przytrafia się w pewnym momencie kariery najbardziej nawet wytrenowanym zawodnikom.

A co dopiero zwykli zjadacze chleba, którzy mieli to nieszczęście stanąć na śliskim chodniku, wybrać zbyt stromy stok narciarski albo chybotliwą drabinę, wieszając firanki we własnym, bezpiecznym – zdawać by się mogło – domu. Jeżeli złamanie już nam się przytrafiło, nie obędzie się bez gipsu i przymusowego unieruchomienia na jakiś czas. Ale możemy przyspieszyć dochodzenie do pełnej formy już po zdjęciu gipsu, sięgając po nowy krem Urazo TERAPIA polskiej firmy Nes Pharma. To kolejny preparat z serii TERAPIA w jej portfolio. Pomoże nie tylko przy złamaniach, ale też odmrożeniach i oparzeniach.

 

Krem Urazo TERAPIA z ekstraktem z żywokostu jest przeznaczony do pielęgnacji i masażu miejsc po złamaniach kości. Można go stosować w przypadku mniejszych złamań niewymagajacych zakładania opatrunku gipsowego, świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji skóry po jego usunięciu (po większych złamaniach) – regeneruje ją i pozwala szybciej wrócić do pełni formy. Pomocny w trakcie rehabilitacji pourazowej i podczas rekonwalescencji nie tylko po złamaniach kości, ale również po oparzeniach i odmrożeniach.

Zawarte w wyciągu z żywokostu składniki przyspieszają regenerację tkanek i ich gojenie. Nazwa „żywokost” wywodzi się z medycyny tradycyjnej, ponieważ kiedyś uważano, że „żywi kość”. Dosadniej nazywano również tę roślinę... „żywym gnatem”. Aleksander Ożarowski, nestor polskiego ziołolecznictwa, podaje, że: „Pod wpływem wyciągów z żywokostu następuje zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, wyrażających się m.in. przyspieszonym wypełnianiem ubytków kostnych po złamaniach”.

Zewnętrzne stosowanie żywokostu przyspiesza wytwarzanie kostniny („młodej” tkanki kostnej pojawiającej się w miejscu złamania), co sprawia, że pozytywnie wpływa na gojenie złamań. Leczy także stany zapalne ścięgien, łagodzi bóle reumatyczne i bóle kręgosłupa, a także trudno gojące się rany oraz zwichnięcia i kontuzje sportowe.

Co kryje się w korzeniu żywokostu? To około 10-15% śluzu oraz inne polisacharydy, do 1,5% alantoiny, do 6,5% garbników, skrobia, fruktany, asparagina, ß-sitosterol, aminokwasy, ślady olejku eterycznego i sole mineralne z dużą ilością krzemu. Oprócz tego: witaminy B1, B2, B12, C i P oraz wapń, żelazo, fosfor, kobalt i mangan. Obecna w składzie alantoina (znana z kremów łagodzących oparzenia i podrażnienia skóry) działa zmiękczająco, wygładzająco i nawilżająco. Przyspiesza regenerację tkanek i ma właściwości przeciwzapalne. Działanie alantoiny wspierają pozostałe substancje zawarte w korzeniu żywokostu, które także pozytywnie wpływają pośrednio lub bezpośrednio na te procesy.

Krem Urazo TERAPIA optymalnie wchłania się z powierzchni skóry, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia. Dzięki swojej konsystencji i bogatemu składowi zapewnia korzystne i długotrwałe działanie.

Jak stosować krem Urazo TERAPIA? Aby osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne, należy go 3 razy dziennie wcierać, do pierwszych oznak wchłonięcia, jednocześnie wykonując masaż. Nakładamy na dłoń za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Po masażu trzeba chronić wrażliwe miejsca przed zimnem – na przykład okryć je ciepłym ubraniem. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, trzeba zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga! Nie stosujemy kremu na uszkodzoną skórę i chronimy go przed dziećmi. Nie należy go stosować u dzieci poniżej 3. roku życia.

Urazoterapia krem z żywokostem

Urazoterapia krem z żywokostem

Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 17 zł.

Krem Urazo TERAPIA jest produktem kosmetycznym.

Czytany 422 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.