Polecane artykuły

 • 1

środa, 17 lipiec 2019 17:15

Rehabilitacja miejsc po złamaniach

Uraz ręki Uraz ręki

Złamanie jest najpoważniejszym urazem kończyn i może spotkać każdego – przytrafia się w pewnym momencie kariery najbardziej nawet wytrenowanym zawodnikom.

A co dopiero zwykli zjadacze chleba, którzy mieli to nieszczęście stanąć na śliskim chodniku, wybrać zbyt stromy stok narciarski albo chybotliwą drabinę, wieszając firanki we własnym, bezpiecznym – zdawać by się mogło – domu. Jeżeli złamanie już nam się przytrafiło, nie obędzie się bez gipsu i przymusowego unieruchomienia na jakiś czas. Ale możemy przyspieszyć dochodzenie do pełnej formy już po zdjęciu gipsu, sięgając po nowy krem Urazo TERAPIA polskiej firmy Nes Pharma. To kolejny preparat z serii TERAPIA w jej portfolio. Pomoże nie tylko przy złamaniach, ale też odmrożeniach i oparzeniach.

 

Krem Urazo TERAPIA z ekstraktem z żywokostu jest przeznaczony do pielęgnacji i masażu miejsc po złamaniach kości. Można go stosować w przypadku mniejszych złamań niewymagajacych zakładania opatrunku gipsowego, świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji skóry po jego usunięciu (po większych złamaniach) – regeneruje ją i pozwala szybciej wrócić do pełni formy. Pomocny w trakcie rehabilitacji pourazowej i podczas rekonwalescencji nie tylko po złamaniach kości, ale również po oparzeniach i odmrożeniach.

Zawarte w wyciągu z żywokostu składniki przyspieszają regenerację tkanek i ich gojenie. Nazwa „żywokost” wywodzi się z medycyny tradycyjnej, ponieważ kiedyś uważano, że „żywi kość”. Dosadniej nazywano również tę roślinę... „żywym gnatem”. Aleksander Ożarowski, nestor polskiego ziołolecznictwa, podaje, że: „Pod wpływem wyciągów z żywokostu następuje zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, wyrażających się m.in. przyspieszonym wypełnianiem ubytków kostnych po złamaniach”.

Zewnętrzne stosowanie żywokostu przyspiesza wytwarzanie kostniny („młodej” tkanki kostnej pojawiającej się w miejscu złamania), co sprawia, że pozytywnie wpływa na gojenie złamań. Leczy także stany zapalne ścięgien, łagodzi bóle reumatyczne i bóle kręgosłupa, a także trudno gojące się rany oraz zwichnięcia i kontuzje sportowe.

Co kryje się w korzeniu żywokostu? To około 10-15% śluzu oraz inne polisacharydy, do 1,5% alantoiny, do 6,5% garbników, skrobia, fruktany, asparagina, ß-sitosterol, aminokwasy, ślady olejku eterycznego i sole mineralne z dużą ilością krzemu. Oprócz tego: witaminy B1, B2, B12, C i P oraz wapń, żelazo, fosfor, kobalt i mangan. Obecna w składzie alantoina (znana z kremów łagodzących oparzenia i podrażnienia skóry) działa zmiękczająco, wygładzająco i nawilżająco. Przyspiesza regenerację tkanek i ma właściwości przeciwzapalne. Działanie alantoiny wspierają pozostałe substancje zawarte w korzeniu żywokostu, które także pozytywnie wpływają pośrednio lub bezpośrednio na te procesy.

Krem Urazo TERAPIA optymalnie wchłania się z powierzchni skóry, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia. Dzięki swojej konsystencji i bogatemu składowi zapewnia korzystne i długotrwałe działanie.

Jak stosować krem Urazo TERAPIA? Aby osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne, należy go 3 razy dziennie wcierać, do pierwszych oznak wchłonięcia, jednocześnie wykonując masaż. Nakładamy na dłoń za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Po masażu trzeba chronić wrażliwe miejsca przed zimnem – na przykład okryć je ciepłym ubraniem. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, trzeba zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga! Nie stosujemy kremu na uszkodzoną skórę i chronimy go przed dziećmi. Nie należy go stosować u dzieci poniżej 3. roku życia.

Urazoterapia krem z żywokostem

Urazoterapia krem z żywokostem

Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 17 zł.

Krem Urazo TERAPIA jest produktem kosmetycznym.

Czytany 385 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.