poniedziałek, 16 grudzień 2019 13:42

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to problem, który spędza sen z powiek wielu mężczyzn na całym świecie. Podłoża tego problemu są bardzo różne, dlatego jego zdiagnozowanie często jest bardzo trudne. Najczęściej nakłada się bardzo wiele czynników, które jako jedność skutecznie zakłócają naszą potencję. Jeżeli chcesz, aby Twój stan erekcji był jak najlepszy – poznaj podstawowe przyczyny zaburzeń erekcji.

Jakie są przyczyny takiego problemu?

Jak już wspominaliśmy, przyczyn jest bardzo wiele. Przede wszystkim, najczęstszym powodem jest niedrożny układ krwionośny. Powoduje on powstawanie blaszek miażdżycowych, co skutecznie blokuje przepływ krwi do prącia. Jeżeli chcesz zapobiegać temu problemowi to musisz postarać się o zdrową dietę. Spożywaj mniej posiłków wysoko tłuszczowych, przede wszystkim olej palmowy. Dlatego właśnie unikaj gotowego jedzenia, które jest bogate w szkodliwe składniki dla naszej potencji.

Innym problemem są zaburzenia hormonalne. Niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznych sprawia, że w organizmie mężczyzny pojawia się zbyt mało testosteronu – głównego hormonu płciowego mężczyzny. Właśnie dlatego powinieneś uprawiać aktywności fizyczne, które znacznie poprawią gospodarkę hormonalną Twojego ciała. Poza tym jedz produkty bogate w witaminę D i kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Spożywaj dużo owoców morskich i orzechów.

Niektóre choroby i urazy również skutecznie niszczą naszą erekcję. Jest to cukrzyca, SM lub urazy rdzenia kręgowego. Zdecydowanie ogranicz spożycie cukru, dlatego wyeliminuj ze swojej diety słodkie napoje, gotowe dania i inne produkty bogate w cukry. Jeżeli chodzi o choroby to bezpośredni wpływ na stan erekcji mogą mieć również leki. Leki przeciw nadciśnieniu, na chorobę wrzodową, przeciwdepresyjne, uspokajające czy chemioterapeutyki – one wszystkie na pewno będą miały wpływ na Twój popęd seksualny.

Jak się można tego spodziewać – ogromny wpływ na naszą erekcję mają wszelkie blokady psychiczne. Strach i lęk przed niepowodzeniem czy niesprawdzeniem na pewno ma wpływ na jakość stosunku. Jeżeli masz jakiekolwiek obawy to koniecznie porozmawiaj o tym ze swoją partnerką. Czasami zwykła, spokojna rozmowa może być bardzo pomocna. Ciekawe propozycje w tym temacie są na https://sexactive.pl/

Jak zapobiegać zaburzeniom erekcji?

Z powyższych przyczyn wynika, że ogólny niezdrowy tryb życia drastycznie wpływa na jakość erekcji. Jeżeli chcesz być jak najbardziej sprawny seksualnie to musisz zmienić swoje życie o 180 stopni. Zacznij regularnie uprawiać sporty, ćwiczyć na siłowni, bądź znajdź inne aktywne zajęcie. Zacznij zdrowo się odżywiać i całkowicie pozbądź się niezdrowego jedzenia ze swojego menu. Dbaj o swoje zdrowie i regularnie odwiedzaj lekarza, aby zdiagnozować wszelkie potencjalne choroby. Rzuć używki takie jak papierosy i alkohol, które są zabójcą potencji dla mężczyzny. Zadbaj również o swój stan psychiczny i jeżeli to potrzebne – porozmawiaj o tym z konkretnym specjalistą. Bardzo pomocny może być tu seksuolog, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Erekcja dla mężczyzny jest bardzo ważna, dlatego zacznij o to dbać już dziś!

Czytany 216 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.