poniedziałek, 16 grudzień 2019 13:06

Przeszczep włosów – czy gra jest warta świeczki?

Przeszczep włosów Nanogen Przeszczep włosów Nanogen

Masz problem z przerzedzonymi włosami i zastanawiasz się nad przeszczepem włosów? W naszym poradniku przedstawiamy najważniejsze zalety oraz wady tego rozwiązania, byś mógł podjąć tę decyzję w pełni świadomie. Jeśli Twoim marzeniem jest bujna i gęsta fryzura, zachęcamy do lektury!

Skuteczna metoda walki z łysieniem – przeszczep włosów

Przeszczep włosów z roku na rok staje się coraz popularniejszym sposobem walki z łysieniem. Ale czy skutecznym? Zabieg ten wykonywany jest tylko w najlepszych klinikach chirurgii plastycznej oraz estetycznej. Za jego największą zaletę uważa się trwałość efektów. W przeciwieństwie do licznych suplementów oraz kosmetyków, transplantacja włosów zawsze zapewnia długotrwały wynik. Niemniej jednak warto pamiętać, że liczba zabiegów, jaką trzeba przeprowadzić jest bardzo indywidualna i ustalana w inny sposób dla każdego pacjenta. Najczęściej cztery zabiegi są w stanie zapewnić zadowalający efekt. Najdroższy będzie oczywiście przeszczep włosów na całej głowie. Dużo tańsze są zakola czy czubek głowy. Warto więc przygotować się na poniesienie niemałych kosztów, ponieważ jeden taki zabieg kosztuje nawet około 8 tysięcy złotych.

Przeszczep włosów u kobiet i mężczyzn

Na samym początku warto wspomnieć, że zabieg transplantacji włosów zazwyczaj nie jest wykonywany u kobiet, chyba że wystąpiło u nich mechaniczne uszkodzenie włosów, np. w wyniku wypadku. Specjaliści unikają zagęszczania rzadkich włosów u kobiet ze względu na fakt, że chirurg wszczepiając włos po włosie musi bardzo uważać, by nie uszkodzić tych istniejących, ale nie może ich również wszczepić zbyt blisko, ponieważ po prostu się nie przyjmą. Co więcej, w trakcie wszczepiania korzenia włosa wyciągniętego z innej części głowy, powstaje niewielka rana, do której nie można już wszczepić kolejnego włosa. Z tego powodu aż 90% przeszczepów wykonuje się u mężczyzn, a tylko 10% u kobiet.

Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą przeszczep włosów?

Warto zauważyć, że efekty przeszczepu włosów nie zawsze są zadowalające. Niekiedy zdarza się tak, że niektóre partie są bardziej zagęszczone, ale inne pozostają w podobnym stanie, jak przed zabiegiem. Niestety, jeśli transplantacja nie jest wykonywana przez doświadczonego specjalistę, szczególnie w przypadku przeszczepu metodą STRIP, z tyłu głowy może powstać wypukła, dosyć widoczna blizna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przeszczepach włosów i alternatywnych metodach walki z przerzedzeniami na głowie, zapoznaj się z tym artykułem: https://www.nanogen.pl/przeszczep-wlosow.html.

Czytany 175 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.