Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 10:00

Przenośny detektor gazu — jaki wybrać?

Przenośny detektor gazu jest urządzeniem, które daje poczucie pełnego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wykrywa kilka różnych gazów i ma bardzo dużą wydajność działania, dlatego w trosce o bezpieczeństwo pracowników, warto w taki detektor zainwestować. Jaki będzie najlepszy?

 

Ulatniające się gazy stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Część z nich jest bardzo toksyczna, inne stanowią zagrożenie wybuchem, a zbyt duże stężenie tlenu w powietrzu może doprowadzić do rozpoczęcia gwałtownej reakcji spalania. Posługując się wyłącznie zmysłem węchu nie jesteśmy w stanie wykryć niebezpiecznie wysokiego stężenia gazów w powietrzu, dlatego przenośny detektor gazu to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym miejscu pracy, w którym pracownicy mogą mieć do czynienia z niebezpiecznymi gazami.

Wśród dostępnych na rynku modeli można znaleźć nawet taki przenośny detektor gazu, który wykrywa do siedmiu różnych gazów. To pierwszy czynnik, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas uwagę — liczba wykrywanych gazów. W miejscach takich jak hale produkcyjne czy nawet warsztaty samochodowe zdecydowanie przyda się detektor wielogazowy. Po drugie, zwróćmy uwagę na głośność alarmu dźwiękowego, jaki wszczyna urządzenie po wykryciu niebezpiecznego stężenia gazów w powietrzu. Im lepiej będzie słyszalny, tym większe szanse, że w głośnych miejscach pracy będzie on dobrze słyszalny. Dobrze również, jeśli przenośny detektor gazu ma funkcję wibracji, która daje dodatkowe ostrzeżenie.

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania obudowy przenośnego detektora gazu. Dobrze, żeby było to urządzenie proste w obsłudze i intuicyjne, zawierające tylko kilka przycisków. Przyjrzyjmy się także wyświetlaczowi. Niektóre modele maja funkcję alarmu wielokolorowego, dzięki którym będzie dobrzy widoczny w ciemnych pomieszczeniach. Wtedy przyda się także podświetlany wyświetlacz.

 

Czytany 132 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?