Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 22 maj 2018 12:00

Przenośny detektor gazu — jaki wybrać?

Przenośny detektor gazu jest urządzeniem, które daje poczucie pełnego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wykrywa kilka różnych gazów i ma bardzo dużą wydajność działania, dlatego w trosce o bezpieczeństwo pracowników, warto w taki detektor zainwestować. Jaki będzie najlepszy?

 

Ulatniające się gazy stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Część z nich jest bardzo toksyczna, inne stanowią zagrożenie wybuchem, a zbyt duże stężenie tlenu w powietrzu może doprowadzić do rozpoczęcia gwałtownej reakcji spalania. Posługując się wyłącznie zmysłem węchu nie jesteśmy w stanie wykryć niebezpiecznie wysokiego stężenia gazów w powietrzu, dlatego przenośny detektor gazu to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym miejscu pracy, w którym pracownicy mogą mieć do czynienia z niebezpiecznymi gazami.

Wśród dostępnych na rynku modeli można znaleźć nawet taki przenośny detektor gazu, który wykrywa do siedmiu różnych gazów. To pierwszy czynnik, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas uwagę — liczba wykrywanych gazów. W miejscach takich jak hale produkcyjne czy nawet warsztaty samochodowe zdecydowanie przyda się detektor wielogazowy. Po drugie, zwróćmy uwagę na głośność alarmu dźwiękowego, jaki wszczyna urządzenie po wykryciu niebezpiecznego stężenia gazów w powietrzu. Im lepiej będzie słyszalny, tym większe szanse, że w głośnych miejscach pracy będzie on dobrze słyszalny. Dobrze również, jeśli przenośny detektor gazu ma funkcję wibracji, która daje dodatkowe ostrzeżenie.

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania obudowy przenośnego detektora gazu. Dobrze, żeby było to urządzenie proste w obsłudze i intuicyjne, zawierające tylko kilka przycisków. Przyjrzyjmy się także wyświetlaczowi. Niektóre modele maja funkcję alarmu wielokolorowego, dzięki którym będzie dobrzy widoczny w ciemnych pomieszczeniach. Wtedy przyda się także podświetlany wyświetlacz.

 

Czytany 264 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.