Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 10:00

Przenośny detektor gazu — jaki wybrać?

Przenośny detektor gazu jest urządzeniem, które daje poczucie pełnego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wykrywa kilka różnych gazów i ma bardzo dużą wydajność działania, dlatego w trosce o bezpieczeństwo pracowników, warto w taki detektor zainwestować. Jaki będzie najlepszy?

 

Ulatniające się gazy stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Część z nich jest bardzo toksyczna, inne stanowią zagrożenie wybuchem, a zbyt duże stężenie tlenu w powietrzu może doprowadzić do rozpoczęcia gwałtownej reakcji spalania. Posługując się wyłącznie zmysłem węchu nie jesteśmy w stanie wykryć niebezpiecznie wysokiego stężenia gazów w powietrzu, dlatego przenośny detektor gazu to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym miejscu pracy, w którym pracownicy mogą mieć do czynienia z niebezpiecznymi gazami.

Wśród dostępnych na rynku modeli można znaleźć nawet taki przenośny detektor gazu, który wykrywa do siedmiu różnych gazów. To pierwszy czynnik, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas uwagę — liczba wykrywanych gazów. W miejscach takich jak hale produkcyjne czy nawet warsztaty samochodowe zdecydowanie przyda się detektor wielogazowy. Po drugie, zwróćmy uwagę na głośność alarmu dźwiękowego, jaki wszczyna urządzenie po wykryciu niebezpiecznego stężenia gazów w powietrzu. Im lepiej będzie słyszalny, tym większe szanse, że w głośnych miejscach pracy będzie on dobrze słyszalny. Dobrze również, jeśli przenośny detektor gazu ma funkcję wibracji, która daje dodatkowe ostrzeżenie.

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania obudowy przenośnego detektora gazu. Dobrze, żeby było to urządzenie proste w obsłudze i intuicyjne, zawierające tylko kilka przycisków. Przyjrzyjmy się także wyświetlaczowi. Niektóre modele maja funkcję alarmu wielokolorowego, dzięki którym będzie dobrzy widoczny w ciemnych pomieszczeniach. Wtedy przyda się także podświetlany wyświetlacz.

 

Czytany 157 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.