Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:34

Problemy z wątrobą

Ludzkie ciało składa się z wielu organów, które czasem ulegają uszkodzeniu. Jednym z najczęściej spotykanych dolegliwości, to te związane z funkcjonowaniem wątroby. Ten ważny aparat filtrujący, odpowiada za stan naszego organizmu. Dlaczego o tym zapominamy?

 

W dzisiejszych czasach nietrudno nabawić się chociażby stanu zapalnego wątroby i poznać przynajmniej część dolegliwości. Wystarczy wszak element przedłużającego się stresu, do tego, w ramach rozluźnienia i odreagowania zażyjmy nieco alkoholu. Dodajmy pośpiech oraz niezdrową dietę. I oto mamy ból po prawej stronie brzucha, mdłości czy wzdęcia. Zaczynamy zatem przygodę z problemami wątrobowymi. Oczywiście szukamy jak najszybszego i skutecznego sposobu na pozbycie się dolegliwości. Zwłaszcza jeśli pojawiły się one w sytuacji spotkania rodzinnego przy stole. Co począć? Niewątpliwie należałoby wstrzymać się od spożywania posiłków, a także alkoholu. Zamiast tego polecane są napary z ziół takich jak mięta czy dziurawiec, wskazany jest również delikatny masaż.

Jeśli nasza wątroba wprowadziła nas już w meandry dolegliwości i dyskomfortu, to niewątpliwie i bezsprzecznie należy udać się do lekarza i wykonać wszelkie badania. Sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie są przyczyny bólu. Następnie należy zmienić sposób życia, a przynajmniej dietę. Warto też rozważyć zażywanie leków, które działają regenerująco na naszą bohaterkę. Do grupy tych leków należą między innymi, Hepatil, Hepatobon czy Essentiale Forte. Ten ostatni preparat zawiera fosfolipidy, które wstrzymują proces włóknienia i wspierają proces odbudowy komórek wątrobowych. Na szczęście wątroba to organ, który ulega odbudowie wystarczy tylko odpowiednio zatroszczyć się o jej stan, a wszystko powinno wrócić do normy.

Czytany 81 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.