Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:34

Problemy z wątrobą

Ludzkie ciało składa się z wielu organów, które czasem ulegają uszkodzeniu. Jednym z najczęściej spotykanych dolegliwości, to te związane z funkcjonowaniem wątroby. Ten ważny aparat filtrujący, odpowiada za stan naszego organizmu. Dlaczego o tym zapominamy?

 

W dzisiejszych czasach nietrudno nabawić się chociażby stanu zapalnego wątroby i poznać przynajmniej część dolegliwości. Wystarczy wszak element przedłużającego się stresu, do tego, w ramach rozluźnienia i odreagowania zażyjmy nieco alkoholu. Dodajmy pośpiech oraz niezdrową dietę. I oto mamy ból po prawej stronie brzucha, mdłości czy wzdęcia. Zaczynamy zatem przygodę z problemami wątrobowymi. Oczywiście szukamy jak najszybszego i skutecznego sposobu na pozbycie się dolegliwości. Zwłaszcza jeśli pojawiły się one w sytuacji spotkania rodzinnego przy stole. Co począć? Niewątpliwie należałoby wstrzymać się od spożywania posiłków, a także alkoholu. Zamiast tego polecane są napary z ziół takich jak mięta czy dziurawiec, wskazany jest również delikatny masaż.

Jeśli nasza wątroba wprowadziła nas już w meandry dolegliwości i dyskomfortu, to niewątpliwie i bezsprzecznie należy udać się do lekarza i wykonać wszelkie badania. Sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie są przyczyny bólu. Następnie należy zmienić sposób życia, a przynajmniej dietę. Warto też rozważyć zażywanie leków, które działają regenerująco na naszą bohaterkę. Do grupy tych leków należą między innymi, Hepatil, Hepatobon czy Essentiale Forte. Ten ostatni preparat zawiera fosfolipidy, które wstrzymują proces włóknienia i wspierają proces odbudowy komórek wątrobowych. Na szczęście wątroba to organ, który ulega odbudowie wystarczy tylko odpowiednio zatroszczyć się o jej stan, a wszystko powinno wrócić do normy.

Czytany 96 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.