czwartek, 19 kwiecień 2018 17:34

Problemy z wątrobą

Ludzkie ciało składa się z wielu organów, które czasem ulegają uszkodzeniu. Jednym z najczęściej spotykanych dolegliwości, to te związane z funkcjonowaniem wątroby. Ten ważny aparat filtrujący, odpowiada za stan naszego organizmu. Dlaczego o tym zapominamy?

 

W dzisiejszych czasach nietrudno nabawić się chociażby stanu zapalnego wątroby i poznać przynajmniej część dolegliwości. Wystarczy wszak element przedłużającego się stresu, do tego, w ramach rozluźnienia i odreagowania zażyjmy nieco alkoholu. Dodajmy pośpiech oraz niezdrową dietę. I oto mamy ból po prawej stronie brzucha, mdłości czy wzdęcia. Zaczynamy zatem przygodę z problemami wątrobowymi. Oczywiście szukamy jak najszybszego i skutecznego sposobu na pozbycie się dolegliwości. Zwłaszcza jeśli pojawiły się one w sytuacji spotkania rodzinnego przy stole. Co począć? Niewątpliwie należałoby wstrzymać się od spożywania posiłków, a także alkoholu. Zamiast tego polecane są napary z ziół takich jak mięta czy dziurawiec, wskazany jest również delikatny masaż.

Jeśli nasza wątroba wprowadziła nas już w meandry dolegliwości i dyskomfortu, to niewątpliwie i bezsprzecznie należy udać się do lekarza i wykonać wszelkie badania. Sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie są przyczyny bólu. Następnie należy zmienić sposób życia, a przynajmniej dietę. Warto też rozważyć zażywanie leków, które działają regenerująco na naszą bohaterkę. Do grupy tych leków należą między innymi, Hepatil, Hepatobon czy Essentiale Forte. Ten ostatni preparat zawiera fosfolipidy, które wstrzymują proces włóknienia i wspierają proces odbudowy komórek wątrobowych. Na szczęście wątroba to organ, który ulega odbudowie wystarczy tylko odpowiednio zatroszczyć się o jej stan, a wszystko powinno wrócić do normy.

Czytany 200 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.