Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 16 sierpień 2018 13:26

Pięć powodów, dla których warto korzystać z porad dietetyka

Pomoc dietetyka jest nieoceniona nie tylko wtedy, gdy chodzi o redukcję masy ciała. Oto pięć powodów, dla których warto korzystać z jego porad!

Pomoc nie tylko w razie odchudzania

Dietetyk to specjalista wspierający swoich pacjentom w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Najczęściej konsultacja dietetyczna kojarzona jest z odchudzaniem się, ale warto wskazać, że jego porady są pomocne również w wielu innych przypadkach.

Z usług dietetycznych korzystają między innymi sportowcy, osoby mające określone choroby wymagające utrzymania właściwej diety, na przykład takie jak cukrzyca, choroby serca, choroby tarczycy. Ze wsparcia dietetyków mogą korzystać również inne osoby, którym zależy na zdrowszym życiu.

 Kompleksowe wsparcie przy przygotowaniu programu dietetycznego

Dietetyk pomaga swoim pacjentom przede wszystkim przez przygotowanie odpowiedniego programu dietetycznego – zawiera on najczęściej nie tylko wykaz posiłków na każdy dzień, ale również przepisy niezbędne do ich wykonania.

Program dietetyczny jest dopasowany indywidualnie do pacjenta – jego ciężaru i wzrostu, stanu zdrowia, gustu, dlatego jest o wiele skuteczniejszy niż gotowe diety z poradników.

 Dodatkowa motywacja do osiągnięcia obranego celu

Samodzielne skomponowanie diety także jest możliwe, ale wtedy, gdy zostanie ona przygotowana z pomocą dietetyka, możemy uzyskać dodatkową motywację do jej utrzymania.

Właśnie dlatego konsultacje dietetyczne są zalecane każdemu, kto chce dążyć do obranego celu, ale ma z tym problemy ze względu na brak motywacji.

Lepsze samopoczucie

Wsparcie dietetyka to nie tylko szansa na schudnięcie i poprawę stanu zdrowia – to również lepsze samopoczucie, które odczuwane jest każdego dnia. Więcej wigoru i energii przyda się w każdym wieku!

 Pomoc dietetyka także bez wychodzenia z domu

Z konsultacji dietetycznych można korzystać nie tylko w gabinetach, ale również bez wychodzenia z domu. Serwis Konsultexpert pozwala na korzystanie z usług dietetycznych on-line w formie czatu oraz rozmowy wideo. Konsultexpert to pełna gama specjalistów oferujących swoje wsparcie całkowicie on-line – wygodnie, szybko, anonimowo i w niskich cenach

Czytany 200 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.