Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 16 sierpień 2018 13:26

Pięć powodów, dla których warto korzystać z porad dietetyka

Pomoc dietetyka jest nieoceniona nie tylko wtedy, gdy chodzi o redukcję masy ciała. Oto pięć powodów, dla których warto korzystać z jego porad!

Pomoc nie tylko w razie odchudzania

Dietetyk to specjalista wspierający swoich pacjentom w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Najczęściej konsultacja dietetyczna kojarzona jest z odchudzaniem się, ale warto wskazać, że jego porady są pomocne również w wielu innych przypadkach.

Z usług dietetycznych korzystają między innymi sportowcy, osoby mające określone choroby wymagające utrzymania właściwej diety, na przykład takie jak cukrzyca, choroby serca, choroby tarczycy. Ze wsparcia dietetyków mogą korzystać również inne osoby, którym zależy na zdrowszym życiu.

 Kompleksowe wsparcie przy przygotowaniu programu dietetycznego

Dietetyk pomaga swoim pacjentom przede wszystkim przez przygotowanie odpowiedniego programu dietetycznego – zawiera on najczęściej nie tylko wykaz posiłków na każdy dzień, ale również przepisy niezbędne do ich wykonania.

Program dietetyczny jest dopasowany indywidualnie do pacjenta – jego ciężaru i wzrostu, stanu zdrowia, gustu, dlatego jest o wiele skuteczniejszy niż gotowe diety z poradników.

 Dodatkowa motywacja do osiągnięcia obranego celu

Samodzielne skomponowanie diety także jest możliwe, ale wtedy, gdy zostanie ona przygotowana z pomocą dietetyka, możemy uzyskać dodatkową motywację do jej utrzymania.

Właśnie dlatego konsultacje dietetyczne są zalecane każdemu, kto chce dążyć do obranego celu, ale ma z tym problemy ze względu na brak motywacji.

Lepsze samopoczucie

Wsparcie dietetyka to nie tylko szansa na schudnięcie i poprawę stanu zdrowia – to również lepsze samopoczucie, które odczuwane jest każdego dnia. Więcej wigoru i energii przyda się w każdym wieku!

 Pomoc dietetyka także bez wychodzenia z domu

Z konsultacji dietetycznych można korzystać nie tylko w gabinetach, ale również bez wychodzenia z domu. Serwis Konsultexpert pozwala na korzystanie z usług dietetycznych on-line w formie czatu oraz rozmowy wideo. Konsultexpert to pełna gama specjalistów oferujących swoje wsparcie całkowicie on-line – wygodnie, szybko, anonimowo i w niskich cenach

Czytany 181 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?