czwartek, 16 sierpień 2018 15:26

Pięć powodów, dla których warto korzystać z porad dietetyka

Pomoc dietetyka jest nieoceniona nie tylko wtedy, gdy chodzi o redukcję masy ciała. Oto pięć powodów, dla których warto korzystać z jego porad!

Pomoc nie tylko w razie odchudzania

Dietetyk to specjalista wspierający swoich pacjentom w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Najczęściej konsultacja dietetyczna kojarzona jest z odchudzaniem się, ale warto wskazać, że jego porady są pomocne również w wielu innych przypadkach.

Z usług dietetycznych korzystają między innymi sportowcy, osoby mające określone choroby wymagające utrzymania właściwej diety, na przykład takie jak cukrzyca, choroby serca, choroby tarczycy. Ze wsparcia dietetyków mogą korzystać również inne osoby, którym zależy na zdrowszym życiu.

 Kompleksowe wsparcie przy przygotowaniu programu dietetycznego

Dietetyk pomaga swoim pacjentom przede wszystkim przez przygotowanie odpowiedniego programu dietetycznego – zawiera on najczęściej nie tylko wykaz posiłków na każdy dzień, ale również przepisy niezbędne do ich wykonania.

Program dietetyczny jest dopasowany indywidualnie do pacjenta – jego ciężaru i wzrostu, stanu zdrowia, gustu, dlatego jest o wiele skuteczniejszy niż gotowe diety z poradników.

 Dodatkowa motywacja do osiągnięcia obranego celu

Samodzielne skomponowanie diety także jest możliwe, ale wtedy, gdy zostanie ona przygotowana z pomocą dietetyka, możemy uzyskać dodatkową motywację do jej utrzymania.

Właśnie dlatego konsultacje dietetyczne są zalecane każdemu, kto chce dążyć do obranego celu, ale ma z tym problemy ze względu na brak motywacji.

Lepsze samopoczucie

Wsparcie dietetyka to nie tylko szansa na schudnięcie i poprawę stanu zdrowia – to również lepsze samopoczucie, które odczuwane jest każdego dnia. Więcej wigoru i energii przyda się w każdym wieku!

 Pomoc dietetyka także bez wychodzenia z domu

Z konsultacji dietetycznych można korzystać nie tylko w gabinetach, ale również bez wychodzenia z domu. Serwis Konsultexpert pozwala na korzystanie z usług dietetycznych on-line w formie czatu oraz rozmowy wideo. Konsultexpert to pełna gama specjalistów oferujących swoje wsparcie całkowicie on-line – wygodnie, szybko, anonimowo i w niskich cenach

Czytany 348 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.