wtorek, 02 wrzesień 2014 20:56

Nadwaga lubi hemoroidy

Ruskorex- skuteczny lek na hemoroidy Ruskorex- skuteczny lek na hemoroidy

Nadwaga obecnie staje się niemalże chorobą cywilizacyjną. Siedzący tryb pracy, bierny odpoczynek, unikanie ćwiczeń fizycznych, zła dieta, lub po prostu częste jedzenie „na mieście” wcale nie sprzyjają naszej sylwetce. Za to nadmierne kilogramy bardzo sprzyjają powstawaniu hemoroidów. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale rzadko kto rezygnuje z pasywnego trybu życia dopóki nie jest to konieczne. Mądry Polak po szkodzie.

 Jeśli borykamy się problemem hemoroidów, warto sięgnąć po skuteczny lek. No i oczywiście wprowadzić zmiany w naszym stylu życia. Proponujemy jak zacząć i rozwiązać wstydliwy problem.

Dieta. Nie zbyt restrykcyjna, po prostu wspomagająca.
Nawet drobne zmiany w jadłospisie pomogą zmniejszyć zaparcia, które często stają się przyczyną zapalenia guzków krwawniczych. Wystarczy zadbać o ilość błonnika w diecie. Im więcej, tym lepiej. Bogatym źródłem tej substancji jest pełnoziarniste pieczywo, kasze, płatki owsiane, a także nabiał. Warto pamiętać, żeby wybierać produkty przetworzone, jak kefir, czy jogurt, ponieważ samo mleko posiada kazeinę, która niekorzystnie wpływa na układ trawienny. Owoce i warzywa są nieodłącznym elementem zdrowej diety. Jeśli ich nie lubisz, spróbuj zastąpić je naturalnym sokiem, lub musem. Warto podzielić posiłki na kilka mniejszych porcji, które będziemy spożywać częściej. To pomoże uregulować trawienie i nie obciąży przewodu pokarmowego. Staraj się również więcej pić, głównie wody i herbat ziołowych.
Dieta, oprócz wzbogacania o różne produkty wymaga niestety wyłączenia niektórych z nich. W walce z zaparciami na pewno nie pomoże kakao i czekolada, które należy ograniczyć do minimum. Podobnie z kawą, mocną herbatą, alkoholem, orzechami i tłustymi potrawami.

Ćwiczenia:
Często osoby z nadwagą, dla szybkich efektów, rozpoczynają mordercze treningi. Często z pozytywnym skutkiem. Jednak jeśli borykasz się z problemem hemoroidów – taki wysiłek odpada. Trzeba zastosować metodę małych kroczków. Na pewno takie osoby powinny unikać jazdy konnej i długich przejażdżek rowerowych. Najlepiej sprawdzą się spacery na świeżym powietrzu, taniec, czy nordic walking.

Co potem?
Często osoby borykające się z zapaleniem guzków krwawniczych, oprócz zmian w sposobie życia, wymagają konsultacji specjalisty, który przepisze nam odpowiednią kurację. Jednak kolejki do lekarzy są długie, a problem hemoroidów, co najmniej niekomfortowy. Dlatego warto zacząć działać na własną rękę i wybrać się do apteki po preparat, który złagodzi dolegliwości. Szukając odpowiedniego specyfiku, należy zwrócić uwagę, aby wykazywał właściwości: znieczulające, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz uszczelniające naczynia krwionośne.


Ruskorex – co to i dlaczego to?
Ruskorex to preparat dystrybuowany przez Angelini Pharm, należący do grupy specyfików leczących chorobę hemoroidalną. Z myślą o różnorodnych potrzebach, produkt występuje w postaci maści i czopków. Ruskorex wykazuje działanie ściągające, znieczulające, przeciwzapalnie, uszczelniająco i przeciobrzękowo. Takie kompleksowe działanie jest możliwe dzięki zawartości dwóch substancji czynnych: ruskogeniny oraz chlorowodorku tetrakainy.

Czytany 8588 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.