Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 wrzesień 2014 20:56

Nadwaga lubi hemoroidy

Ruskorex- skuteczny lek na hemoroidy Ruskorex- skuteczny lek na hemoroidy

Nadwaga obecnie staje się niemalże chorobą cywilizacyjną. Siedzący tryb pracy, bierny odpoczynek, unikanie ćwiczeń fizycznych, zła dieta, lub po prostu częste jedzenie „na mieście” wcale nie sprzyjają naszej sylwetce. Za to nadmierne kilogramy bardzo sprzyjają powstawaniu hemoroidów. Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale rzadko kto rezygnuje z pasywnego trybu życia dopóki nie jest to konieczne. Mądry Polak po szkodzie.

 Jeśli borykamy się problemem hemoroidów, warto sięgnąć po skuteczny lek. No i oczywiście wprowadzić zmiany w naszym stylu życia. Proponujemy jak zacząć i rozwiązać wstydliwy problem.

Dieta. Nie zbyt restrykcyjna, po prostu wspomagająca.
Nawet drobne zmiany w jadłospisie pomogą zmniejszyć zaparcia, które często stają się przyczyną zapalenia guzków krwawniczych. Wystarczy zadbać o ilość błonnika w diecie. Im więcej, tym lepiej. Bogatym źródłem tej substancji jest pełnoziarniste pieczywo, kasze, płatki owsiane, a także nabiał. Warto pamiętać, żeby wybierać produkty przetworzone, jak kefir, czy jogurt, ponieważ samo mleko posiada kazeinę, która niekorzystnie wpływa na układ trawienny. Owoce i warzywa są nieodłącznym elementem zdrowej diety. Jeśli ich nie lubisz, spróbuj zastąpić je naturalnym sokiem, lub musem. Warto podzielić posiłki na kilka mniejszych porcji, które będziemy spożywać częściej. To pomoże uregulować trawienie i nie obciąży przewodu pokarmowego. Staraj się również więcej pić, głównie wody i herbat ziołowych.
Dieta, oprócz wzbogacania o różne produkty wymaga niestety wyłączenia niektórych z nich. W walce z zaparciami na pewno nie pomoże kakao i czekolada, które należy ograniczyć do minimum. Podobnie z kawą, mocną herbatą, alkoholem, orzechami i tłustymi potrawami.

Ćwiczenia:
Często osoby z nadwagą, dla szybkich efektów, rozpoczynają mordercze treningi. Często z pozytywnym skutkiem. Jednak jeśli borykasz się z problemem hemoroidów – taki wysiłek odpada. Trzeba zastosować metodę małych kroczków. Na pewno takie osoby powinny unikać jazdy konnej i długich przejażdżek rowerowych. Najlepiej sprawdzą się spacery na świeżym powietrzu, taniec, czy nordic walking.

Co potem?
Często osoby borykające się z zapaleniem guzków krwawniczych, oprócz zmian w sposobie życia, wymagają konsultacji specjalisty, który przepisze nam odpowiednią kurację. Jednak kolejki do lekarzy są długie, a problem hemoroidów, co najmniej niekomfortowy. Dlatego warto zacząć działać na własną rękę i wybrać się do apteki po preparat, który złagodzi dolegliwości. Szukając odpowiedniego specyfiku, należy zwrócić uwagę, aby wykazywał właściwości: znieczulające, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz uszczelniające naczynia krwionośne.


Ruskorex – co to i dlaczego to?
Ruskorex to preparat dystrybuowany przez Angelini Pharm, należący do grupy specyfików leczących chorobę hemoroidalną. Z myślą o różnorodnych potrzebach, produkt występuje w postaci maści i czopków. Ruskorex wykazuje działanie ściągające, znieczulające, przeciwzapalnie, uszczelniająco i przeciobrzękowo. Takie kompleksowe działanie jest możliwe dzięki zawartości dwóch substancji czynnych: ruskogeniny oraz chlorowodorku tetrakainy.

Czytany 8518 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce