piątek, marzec 29, 2024
niedziela, 06 styczeń 2019 14:40

Na czym polega laseroterapia dentystyczna?

Zastosowanie laseroterapii w gabinetach stomatologicznych z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wykorzystanie innowacyjnego urządzenia wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również komfortowego obycia się ze sprzętem. W związku z tym wielu stomatologów przechodzi profesjonalne szkolenia, dzięki którym zastosowanie laseroterapii w codziennej praktyce jest po prostu możliwe.

Dziś postanowiliśmy skupić się na laseroterapii dentystycznej z punktu widzenia pacjenta. Na czym polega? Dlaczego warto się na nią zdecydować? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule!

Na czym polega laseroterapia stomatologiczna?

Zabieg stomatologiczny z wykorzystaniem lasera określany jest mianem biostymulacji. Na czym on polega? W zabiegu wykorzystywana jest słaba wiązka laserowa. Długość fali świetlnej wynosi od 630 do 1100 nm. Emitowane światło naświetla dane miejsce, w celu odblokowania bądź przyspieszenia procesów zachodzących we wnętrzu komórek. Zalet wykorzystania niskoenergetycznej wiązki laserowej jest wiele! Poprawa mikokrążenia, pobudzanie systemu immunologicznego do wydajnej pracy, efektywne zmniejszanie się liczby powikłań po przeprowadzonych zabiegach stomatologicznych… moglibyśmy wymieniać tak w nieskończoność. Dodając do tego nieinwazyjność i bezbolesność zabiegu, otrzymujemy mieszankę doskonałą. To natomiast świetna wiadomość nie tylko dla dorosłych, ale również najmłodszych pacjentów – wreszcie dentysta nie będzie kojarzył się z uciążliwym i nieprzyjemnym borowaniem!

Laseroterapia stomatologiczna – do czego jest wykorzystywana?

Wcześniej zabiegi chirurgii stomatologicznej były bardzo bolesne, a proces gojenia się ran dość mozolny, wymagający ogromnych pokładów cierpliwości. Aktualnie biostymulacja przyspiesza gojenie się powstałych obrzęków i ran np. po wszczepianiu implantów, ekstrakcji zębów czy resekcji. Co więcej, laseroterapia stomatologiczna wyróżnia się niezwykłymi właściwościami sterylizującymi, dlatego też wykazuje działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. W związku z tym likwiduje ogniska zapalne, łagodzi objawy bólowe oraz zmniejsza krwawienie!

Laseroterapia stomatologiczna coraz chętniej wykorzystywana jest w leczeniu próchnicy, chirurgii, endodoncji, implantologii czy ortodoncji!

Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zabieg, w którym główną rolę odegra laseroterapia stomatologiczna, to czym prędzej zapisuj się na wizytę, najlepiej do profesjonalnego gabinetu - http://www.dentsm.pl/