Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 02 luty 2014 18:51

Kobiecy zawał

Zawał kobiety Zawał kobiety

Ból w klatce piersiowej to nie jedyny symptom zawału u kobiet. Zobacz, jakie są inne objawy zawału. Do zawału najczęściej dochodzi w wyniku zatkania którejś z tętnic wieńcowych (zaopatrują serce w krew).  W przypadku mężczyzn jego objawy zwykle mają bardzo typowy przebieg. Pojawia się silny, trwający co najmniej 20 minut, ból za mostkiem.

Często bólowi towarzyszą także: duszność, zawroty głowy, zimne poty, ogromne zmęczenie, nie raz lęk. Gdy tak się dzieje, trzeba bez chwili zastanowienia wezwać pogotowie.Niestety, u kobiet rozpoznanie zagrożenia jest o wiele trudniejsze… 

Oto lista objawów, które powinny nas zaniepokoić:

1.Pieczenie lub ucisk w tzw. dołku – często przypomina zgagę, ale nie ustępuje po zażyciu środków zobojętniających kwas żołądkowy.

2.Nagły przerywany ból mięśni – może mu towarzyszyć bezwładność rąk.

3.Trudności z oddychaniem – oddech jest przyspieszony, spłycony i nie wiąże się to z intensywnym wysiłkiem czy silnym stresem.

4.Nudności, a nawet wymioty – które nie mają związku z ciążą czy zatruciem pokarmowym lub wirusowym.

5.Bardzo duże zmęczenie – odbierane jako nagłe ogólne osłabienie (może prowadzić do omdleń!)

6.Trudny do określenia ból – może wystąpić za mostkiem (ale nie tak silny, jak przy typowym zawale). Potrafi też się umiejscowić pod lewym łukiem żebrowym, czy łopatką (lewą bądź prawą).

 

Czytany 1125 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?