Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 02 luty 2014 18:51

Kobiecy zawał

Zawał kobiety Zawał kobiety

Ból w klatce piersiowej to nie jedyny symptom zawału u kobiet. Zobacz, jakie są inne objawy zawału. Do zawału najczęściej dochodzi w wyniku zatkania którejś z tętnic wieńcowych (zaopatrują serce w krew).  W przypadku mężczyzn jego objawy zwykle mają bardzo typowy przebieg. Pojawia się silny, trwający co najmniej 20 minut, ból za mostkiem.

Często bólowi towarzyszą także: duszność, zawroty głowy, zimne poty, ogromne zmęczenie, nie raz lęk. Gdy tak się dzieje, trzeba bez chwili zastanowienia wezwać pogotowie.Niestety, u kobiet rozpoznanie zagrożenia jest o wiele trudniejsze… 

Oto lista objawów, które powinny nas zaniepokoić:

1.Pieczenie lub ucisk w tzw. dołku – często przypomina zgagę, ale nie ustępuje po zażyciu środków zobojętniających kwas żołądkowy.

2.Nagły przerywany ból mięśni – może mu towarzyszyć bezwładność rąk.

3.Trudności z oddychaniem – oddech jest przyspieszony, spłycony i nie wiąże się to z intensywnym wysiłkiem czy silnym stresem.

4.Nudności, a nawet wymioty – które nie mają związku z ciążą czy zatruciem pokarmowym lub wirusowym.

5.Bardzo duże zmęczenie – odbierane jako nagłe ogólne osłabienie (może prowadzić do omdleń!)

6.Trudny do określenia ból – może wystąpić za mostkiem (ale nie tak silny, jak przy typowym zawale). Potrafi też się umiejscowić pod lewym łukiem żebrowym, czy łopatką (lewą bądź prawą).

 

Czytany 1132 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.