poniedziałek, 30 marzec 2020 19:41

Kiedy człowiek potrzebuje pomocy...

 akcesoria ortopedyczne akcesoria ortopedyczne

W dzisiejszych czasach przeprowadza się wiele zabiegów nie tylko ratujących życie, ale także poprawiających jego komfort. Jednymi z takich zabiegów są operacje ortopedyczne. Po ich przebyciu wiele osób potrzebuje wsparcia w postaci specjalnych akcesoriów medycznych.

 

Sprzęt ortopedyczny w służbie chorym

Coraz to dłuższe życie wymaga od nas, ludzi, pewnych poświęceń. Jednym z takich poświęceń są właśnie dysfunkcje różnych elementów układu ruchu, który w starszym wieku nieraz wymaga pewnej poprawy w postaci wykonania operacji. Najczęściej operowanym stawem jest staw biodrowy. Wynika to z wielu różnych uwarunkowań, jednak takim naczelnym wydaje się fakt, iż praktycznie większość ciężaru ciała człowieka spoczywa właśnie na stawach biodrowych. Po takiej operacji dość szybko można dojść do pełnej sprawności. Warto jednak zaopatrzyć się uprzednio w kule ortopedyczne, które znacznie ułatwią stawanie na nogi. Pomocne mogą być w tym także specjalne łóżka rehabilitacyjne, w które powinien być wyposażony każdy oddział rehabilitacji. Ułatwiają one ułożenie pacjenta w takiej pozycji, aby mógł jak najlepiej wykorzystać swoje mięśnie, a jednocześnie nie nadwerężać chorej kończyny. Oczywiście takie łóżka służą także tym chorym, którzy są operowani po różnych wypadkach. W ich przypadku bardzo ważne jest prawidłowe ułożenie ciała, którego ci chorzy nie są w stanie zapewnić sobie sami. 

Kiedyś przyjdzie ten czas...

Nawet w przypadkach ludzi młodych i pełnych energii - a zarazem uważających na siebie i swoje zachowanie - sprzęt ortopedyczny może się przydać. Nie chodzi tutaj o wypadki i inne tego typu sprawy, które co prawda się zdarzają, ale zdecydowanie nie należą do miłych doświadczeń. Mowa tutaj raczej o osiągnięciu takiego wieku, w którym każda pomoc jest na wagę złota. Wystarczy tylko spojrzeć za okno, aby przekonać się jak wiele starszych osób wykorzystuje tzw. balkoniki do poruszania się na niewielkie odległości. Wózki inwalidzkie wydają się już być koniecznością, niemniej jednak przy znacznych problemach z poruszaniem czasami należy sięgnąć i po takie rozwiązanie. Wiele osób bierze je pod uwagę, jednak zastosowanie odciąga w czasie. Warto zaznaczyć także, iż w przypadku osób starszych, które bardzo często mają problem z wyjście z łóżka, należy zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, które niejako ułatwią im spędzenie czasu w łóżku. Takim rozwiązaniem są materace przeciwodleżynowe. Zapewniają one wysoki poziom pielęgnacji osób starszych, a także długo leżących w łóżku z innych przyczyn - np. po rozległych operacjach. 

Zastosowanie sprzętu ortopedycznego

Zastosowań tego typu sprzętu jest naprawdę wiele. Warto jednak zaznaczyć, iż należy go używać z rozwagą. Najlepiej po zakupie każdego - nawet najprostszego - sprzętu należy zapoznać się z jego instrukcją obsługi. To, co często wydaje się być jasne, proste i intuicyjne w praktyce okazuje się nieco bardziej zawiłe.  

OrtMed - najlepsze akcesoria ortopedyczne.

Czytany 187 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.