Polecane artykuły

 • 1
środa, 24 październik 2018 11:41

Jak zachwycić gości przystawkami?

Podczas każdego przyjęcia menu gra niezwykle ważną rolę. Główne dania mają kluczowe znaczenie, jednak nie można zapomnieć o istocie przystawek. Choć to drobny przerywnik między większymi potrawami to należy zadbać nie tylko o ich smak, ale również prezencję. Estetyka każdego dania powinna być przemyślana zgodnie z powiedzeniem, że „je się oczami”.

Dekoracje

Świeże zioła wykorzystywane są nie tylko do przyprawiania potraw, ale od wieków stosuje się je jako element dekoracyjny. Posiekana natka pietruszki czy jasnozielone listki bazylii lub mięty dodadzą daniu wyjątkowej świeżości, apetycznego wyglądu oraz sprawiają, że całość zaprezentuje się bardzo estetycznie.

Barwne połączenia

Wielokolorowe przystawki na pewno wprawią gości w zachwyt! Do uzyskania tego efektu wystarczy zastosować warzywa lub owoce i różnych kolorach i zestawić je razem. Przykładem takiej przystawki mogą być koreczki caprese, gdzie na długiej wykałaczce umieszczone są czerwone pomidorki, białe kulki mozzarelli oraz zielone listki bazylii. Inną przekąską jest sałatka z rukolą, fetą, pomidorkami i granatem, która przygotowywana jest w połówce awokado. Więcej podobnych inspiracji znaleźć można na najlepszewkuchni.pl.

Smak

Główny powód zachwytu. Do sukcesu w uzyskaniu wyjątkowych połączeń smakowych prowadzi odpowiednie zestawienie wszystkich składników. Brak umiejętności kucharskich może nie dać oczekiwanych rezultatów, dlatego zawsze warto opierać swoje pomysły na sprawdzonych przepisach. Dzięki temu można być pewnym, że przystawka będzie prawdziwą ucztą dla podniebienia.

Jakie przystawki najczęściej występują na polskich stołach?

O  dziwo jest to bruschetta, która nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi, polskimi potrawami. Typowo włoska przystawka składająca się z pieczywa i wybranych dodatków. Na najlepszewkuchni.pl znaleźć można wiele pomysłów na tego typu element menu, na przykład bruschetta z mozzarellą. Do innych, niezwykle szybkich w przygotowaniu przystawek zaliczyć można koreczki z arbuzem, serem i jeżyną. Nie tylko wyśmienicie smakują, ale również doskonale się prezentują.

Czytany 315 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.