poniedziałek, 23 marzec 2020 16:26

Jak szybko znaleźć ośrodek rehabilitacji w Warszawie

rehabilitacja na NFZ Warszawa rehabilitacja na NFZ Warszawa

W dzisiejszych dynamicznych czasach, wszyscy bierzemy na siebie sporo obowiązków i zajmujemy się wieloma rzeczami. Coraz częściej też jesteśmy przemęczeni i zależy nam na odpoczynku. Niekiedy pojawiają się pewne dolegliwości, które potrafią być uciążliwie. Wiele osób skarży się na bóle pleców.

 

Ćwiczenie i zdrowy styl życia ważne dla kręgosłupa

Kręgosłup wymaga odpowiedniej dbałości, a jeśli nie dbamy o jego dobrą kondycję to może się to kiepsko skończyć, dlatego warto pamiętać o aktywności fizycznej na przykład w pływaniu i gimnastyce. To bardzo dobre sposoby na to, aby nasz kręgosłup nam nie dokuczał. Czasami jednak potrzebujemy rehabilitacji, która staje się koniecznością w sytuacji kiedy ulegamy wypadkowi lub jesteśmy po wylewie czy zawale. Na szczęście jednak w większości osoby na rehabilitacjach zmagają się z niegroźnymi urazami, kontuzjami czy skrzywieniami kręgosłupa. Takie zwyrodnienia mogą dawać o sobie znać zwłaszcza w sytuacjach kiedy ktoś ma siedzącą pracę i zaniedbuje aktywność fizyczną.

Nieprawidłowa postawa podczas siedzenia również może się przyczyniać do bólu pleców. Jeżeli zastanawiamy się, jak szybko znaleźć rehabilitację na NFZ w Warszawie to warto popytać znajomych, którzy mają w tej kwestii jakieś doświadczenie. Na ogół są to szpitale, jak również samodzielne zakłady opieki zdrowotnej, a kiedy trafimy na dobrego fizjoterapeutę, możemy pokonać różne dolegliwości. Najczęściej rehabilitacja to jakieś 10 zabiegów, które będą dopasowane bezpośrednio do naszych potrzeb. Potrzebne będzie nam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Może on nam również zlecić wykonanie zdjęcia razem z opisem, na którym będzie widoczne co dokładnie jest nie tak jak być powinno. Na zajęcia rehabilitacyjne będzie trzeba trochę poczekać. Rehabilitacja na NFZ w Warszawie to duża kolejka chętnych. 

Basen i aktywność po ukończonej rehabilitacji

Po ukończonej rehabilitacji warto pamiętać o tym, aby regularnie ćwiczyć, ponieważ tylko aktywność i ruch jest remedium na bóle kręgosłupa. Bardzo ważne jest również, aby pić dużo wody i ogólnie dużo płynów, ponieważ to nawadnia nasz organizm, który może dzięki temu prawidłowo funkcjonować. Także ogólna dieta i zdrowy styl życia są bardzo ważne. Jeżeli nie lubimy sportu to zmotywowanie się do niego może być trudne. Warto jednak podjąć wyzwanie lub robić coś, co rzeczywiście sprawia nam przyjemność. Świetnym ratunkiem dla kręgosłupa jest basen, ponieważ podczas pływania pracują właśnie mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę.

To bardzo ważne, aby ćwiczyć mięśnie brzucha. Jeśli są one mocne to nie będziemy mieli większych problemów z kręgosłupem. Odpowiednie ćwiczenia zleci nam fizjoterapeuta i podpowie, jaka gimnastyka będzie dla nas najlepsza. Dzięki temu będziemy mogli w domu samodzielnie polepszyć stan swojego zdrowia. Sprawdzą się ćwiczenia z piłką jak również rozciąganie i ćwiczenia mające na celu rozwijanie równowagi. Ważna jest tutaj regularność, dlatego warto wprowadzić do swojego harmonogramu systematyczną gimnastykę, a przekonamy się, jakie dobre rezultaty może to przynieść. 

Czytany 117 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.