Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 kwiecień 2017 11:12

Dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego

Sprzęt rehabilitacyjny nigdy nie należał do tanich rzeczy, jednakże w wielu przypadkach jest on wręcz nie do zastąpienia podczas kuracji.

 

Wiele osób w wyniku choroby lub wypadku musi zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt ortopedyczny oraz inne środki pomocnicze, dzięki którym będzie im łatwiej zmierzyć się z takim wyzwaniem. Na całe szczęście, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na taki sprzęt i właśnie tej sprawie pragniemy poświęcić niniejszy artykuł.

Refundację możemy uzyskać między innymi na takie sprzęty, jak kołnierze ortopedyczne, kule, laski, gorsety ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe oraz wiele innych. Jeżeli chcemy uzyskać jeden z takich refundowanych wyrobów medycznych, to w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do osoby uprawnionej, która może nam wystawić dokument poświadczający o faktycznej potrzebie posiadania danego sprzętu.

Jeżeli już będziemy posiadać odpowiedni dokument, to należy potwierdzić go w swoim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Zlecenie na refundowany sprzęt medyczny musi zostać potwierdzone przez oddział NFZ, na obszarze którego pacjent jest zarejestrowany oraz oczywiście ubezpieczony. Najszybciej można to załatwić udając się osobiście do oddziału NFZ lub za pośrednictwem poczty.

Ostatnim krokiem jest odebranie sprzętu od świadczeniodawcy, który ma zawartą umowę z NFZ odnośnie zaopatrzenia w wyroby medyczne. Jeżeli posiadamy potwierdzone zlecenie, to wystarczy udać się do takiej placówki i odebrać swój sprzęt. Wybór placówki, w której chcemy zakupić zrefundowany sprzęt należy tylko i wyłącznie do pacjenta – nie istnieje żadna rejonizacja ani z góry ustalone zasady odnośnie tej kwestii. Warto o tym pamiętać, gdyż produkty w różnych punktach mogą się różnić jakością oraz oczywiście ceną, co zapewne jest bardzo ważnym czynnikiem podczas zaopatrywania się w sprzęty medyczne. Jeżeli okazałoby się, że cena sprzętu wybranego przez pacjenta jest wyższa niż ta określona w limicie, to pacjent jest zobowiązany do dopłacenia różnicy pomiędzy ceną brutto, a wartością kwoty refundacji.

Czytany 490 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?