Polecane artykuły

 • 1

środa, 26 kwiecień 2017 11:12

Dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego

Sprzęt rehabilitacyjny nigdy nie należał do tanich rzeczy, jednakże w wielu przypadkach jest on wręcz nie do zastąpienia podczas kuracji.

 

Wiele osób w wyniku choroby lub wypadku musi zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt ortopedyczny oraz inne środki pomocnicze, dzięki którym będzie im łatwiej zmierzyć się z takim wyzwaniem. Na całe szczęście, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na taki sprzęt i właśnie tej sprawie pragniemy poświęcić niniejszy artykuł.

Refundację możemy uzyskać między innymi na takie sprzęty, jak kołnierze ortopedyczne, kule, laski, gorsety ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe oraz wiele innych. Jeżeli chcemy uzyskać jeden z takich refundowanych wyrobów medycznych, to w pierwszej kolejności powinniśmy się udać do osoby uprawnionej, która może nam wystawić dokument poświadczający o faktycznej potrzebie posiadania danego sprzętu.

Jeżeli już będziemy posiadać odpowiedni dokument, to należy potwierdzić go w swoim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Zlecenie na refundowany sprzęt medyczny musi zostać potwierdzone przez oddział NFZ, na obszarze którego pacjent jest zarejestrowany oraz oczywiście ubezpieczony. Najszybciej można to załatwić udając się osobiście do oddziału NFZ lub za pośrednictwem poczty.

Ostatnim krokiem jest odebranie sprzętu od świadczeniodawcy, który ma zawartą umowę z NFZ odnośnie zaopatrzenia w wyroby medyczne. Jeżeli posiadamy potwierdzone zlecenie, to wystarczy udać się do takiej placówki i odebrać swój sprzęt. Wybór placówki, w której chcemy zakupić zrefundowany sprzęt należy tylko i wyłącznie do pacjenta – nie istnieje żadna rejonizacja ani z góry ustalone zasady odnośnie tej kwestii. Warto o tym pamiętać, gdyż produkty w różnych punktach mogą się różnić jakością oraz oczywiście ceną, co zapewne jest bardzo ważnym czynnikiem podczas zaopatrywania się w sprzęty medyczne. Jeżeli okazałoby się, że cena sprzętu wybranego przez pacjenta jest wyższa niż ta określona w limicie, to pacjent jest zobowiązany do dopłacenia różnicy pomiędzy ceną brutto, a wartością kwoty refundacji.

Czytany 500 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.