Polecane artykuły

 • 1

środa, 10 lipiec 2019 15:54

Dentysta od zadań specjalnych

Stomatolog Stomatolog

Nic tak nie dodaje nam urody jak piękne i zadbane zęby. Często słyszymy również, że uśmiech potrafi zdziałać cuda.

To prawda. Uśmiech jest zaraźliwy, a osoby, które często się uśmiechają są odbierane przez otoczenie jako przyjaźnie nastawione do życia i szczęśliwe. Warto więc uśmiechać się jak najczęściej i pamiętać, że kluczem do pięknego uśmiechu są zdrowe zęby.

Dbanie o uśmiech jest coraz łatwiejsze, gdyż nowoczesna stomatologia oferuje nam coraz bardziej komfortowe i wszechstronne leczenie.

Co możemy zrobić dla naszego uśmiechu?

Podstawą jest tutaj odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Odpowiednia pielęgnacja i leczenie na bieżąco ubytków to pierwszy krok do pięknego uśmiechu i dobrego samopoczucia - mówi dr Maria Kostusiak z kliniki stomatologicznej w Łodzi. - Najlepiej jest ustalić ze swoim stomatologiem harmonogram wszystkich niezbędnych zabiegów higienicznych i konsekwentnie go realizować. Regularne usuwanie osadu i kamienia nazębnego to już w tej chwili standard opieki stomatologicznej.

Warto również zweryfikować ze specjalistą, czy sposób w jaki dbamy o zęby w domu jest prawidłowy, gdyż odpowiednia pielęgnacja przedłuży pozytywne efekty wizyt w gabinecie.

Wyleczone zęby i co dalej?

Zdarza się, że nawet jeśli mamy zadbane i zdrowe zęby nasz uśmiech odbiega jeszcze od ideału. Przytrafiają się braki w uzębieniu, martwe lub krzywe zęby. Co wtedy? - Tutaj w zależności od potrzeb pacjenta i stanu jego uzębienia możemy zaproponować usługi z zakresu ortodoncji, stomatologii estetycznej lub nawet implantologii - podkreśla dr Kostusiak.

Wspólnie z pacjentem podejmujemy decyzję o zakresie i metodzie dalszego leczenia zębów.

W przypadku braków w uzębieniu mamy cały wachlarz możliwości aby odbudować lub wstawić brakujące zęby. Jeśli pacjent ma wadę zgryzu proponujemy leczenie ortodontyczne i tutaj również mamy wiele możliwości leczenia, różne typy aparatów ortodontycznych i systemów korekcji wad. W przypadku niewielkich przesunięć zębów z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, która pozwala za pomocą licówek skorygować kształt zębów bez konieczności leczenia ortodontycznego.

Wisienka na torcie.

W ostatnim czasie obserwujemy modę na wybielanie zębów. Czy jest to niezbędny zabieg dla zdrowego uśmiechu? - Wybielanie zębów to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej - podkreśla stomatolog dr Kostusiak ze Stomatologii na Księżym Młynie w Łodzi - nie jest on niezbędny, ale w tej chwili śnieżnobiałe zęby są synonimem pięknego i zdrowego uśmiechu. Dla większości pacjentów najważniejsze jest, żeby zęby były zdrowe, ale dla części z nich wybielenie zębów to zwieńczenie całego procesu leczenia - dodaje. A czy wybielanie zębów nam nie szkodzi? - W tej chwili mamy do dyspozycji nowoczesne metody wybielania zębów takie jak laser czy specjalne lampy, które są bezpieczne dla pacjentów.

Jaki dentysta?

Najlepiej wybrać miejsce, gdzie leczenie może odbyć się kompleksowo, czyli takie ośrodki, które mają szeroki zakres usług. Ważne są też kwalifikacje lekarzy i personelu, a także nowoczesny sprzęt, dzięki któremu można być nie tylko pewnym co do jakości wdrożonego leczenia, ale także komfortu samej wizyty. 

Warto też wspomnieć o tym, że leczenie zębów nie musi być bolesne i należy o tym pamiętać wybierając gabinet stomatologiczny. Gabinety takie jak Stomatologia na Księżym Młynie (Łódź), oferują nowoczesne metody leczenia, a profesjonalny dentysta zapewnia komfort bezbolesnych zabiegów.

Dbanie o zęby oprócz uśmiechu godnego pozazdroszczenia przynosi wiele korzyści, wbrew pozorom także finansowych. Niestety nasze podstawowe ubezpieczenie nie pokrywa zbyt wielu kosztów leczenia stomatologicznego co powoduje, że jesteśmy zmuszeni do korzystania z prywatnych klinik i gabinetów oraz do pokrywania kosztów leczenia zębów z własnej kieszeni. Kontrolowanie stanu zdrowia uzębienia i szybkie reagowanie na stany zapalne w jamie ustnej czy powstające ubytki sprawia, że ponosimy mniejsze koszty leczenia niż gdybyśmy trafili do gabinetu z bardzo uszkodzonym zębem lub rozwiniętym stanem zapalnym. Więc dbajmy o swoje piękne uśmiechy i wpiszmy wizyty u stomatologa na stałe do swojego kalendarza, bo im wcześniej rozpoczniemy leczenie tym będzie ono krótsze i mniej kosztowne, a w nagrodę za regularne dbanie o zęby będziemy mogli długo cieszyć się pięknym uśmiechem.

Czytany 156 razy

Artykuły powiązane

 • 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka

  Infekcje u dziecka to ogromne wyzwanie dla małego organizmu, ale też duży stres dla rodziców, bo nawet niepozorne przeziębienie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone może nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia powikłania. Właśnie dlatego już od pierwszych lat życia warto zadbać o to, aby nasz przedszkolak był zdrowy, niezależnie choćby od pogody za oknem.

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.