sobota, luty 24, 2024
czwartek, 04 sierpień 2022 13:47

Wskazówki dotyczące stosowania diety Sirt

dieta Sirt dieta Sirt pixabay

Chociaż dieta Sirt może być pomocna w odchudzaniu. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać podczas stosowania diety Sirt.

Pamiętaj też, że możesz sprawić, by dieta Sirt działała dla Ciebie, jeśli przestrzegasz zdrowych wzorców żywieniowych.

Ograniczenie spożycia kalorii

Jeśli rozważasz rozpoczęcie diety Sirt, powinieneś rozważyć zdrową i zrównoważoną dietę z dużą ilością owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych i zdrowych  tłuszczów. Powinieneś dążyć do wypełnienia połowy talerza warzywami, a resztę w białko i błonnik, taką jak fasola, soczewica i słodkie ziemniaki. Możesz też wypić trochę czerwonego wina i zjeść gorzkiej czekolady, ale powinieneś spożywać je z umiarem.

Faza pierwsza to 7-dniowa dieta z jednym posiłkiem i trzema napojami bogatymi w sirtfood dziennie. Faza druga to dłuższa faza, trwająca dwa tygodnie. Podczas gdy pierwsza faza wymaga spożywania 1000 kalorii dziennie, nadal będziesz mógł jeść więcej w fazie drugiej. Ta faza pomoże Ci powoli schudnąć. Następnie przejdziesz do fazy drugiej, w której będziesz jeść trzy posiłki bogate w sirtfood dziennie. Możesz nawet dodać sirtfoods do swoich regularnych posiłków.

Dieta Sirtfood pozwala na picie wszystkich płynów, w tym kawy, o ile jest czarna, a nie bezkofeinowa. Kofeina może wpływać na wchłanianie składników odżywczych przez organizm, dlatego, zamiast napojów bezkofeinowych należy pić czarną kawę. Kofeina wiąże się również z wysokim ciśnieniem krwi, bezsennością i bólami głowy. Ograniczenie spożycia kalorii podczas stosowania diety Sirt może sprawić, że poczujesz się głodny i zmęczony, ale jest to również świetny sposób na utratę wagi.

Ograniczanie wyborów żywieniowych

Ograniczanie wyborów żywieniowych podczas stosowania diety sirt niesie ze sobą wiele zagrożeń. Chociaż początkowo możesz schudnąć, najprawdopodobniej będzie to waga wody, a nie tłuszczu. Zwiększenie kalorii prawdopodobnie doprowadzi do odzyskania wagi. Jeśli jesteś nowy w diecie, wypróbuj program w stylu Sirt przez tydzień lub dwa, a następnie zobacz, jak idzie. Możesz być mile zaskoczony wynikami.

Pierwsza faza diety jest najbardziej restrykcyjna. Dieta ogranicza Cię do spożywania zaledwie dwudziestu procent pokarmów, które spożywasz na co dzień. To ogranicza twoją różnorodność i może prowadzić do niedoboru witamin i minerałów. W pierwszej fazie powinieneś również pić dużo zielonego soku. W zależności od preferencji możesz również dodać dwa kawałki Sirtfood do posiłków jako część przekąski.

Kolejną częścią diety jest ograniczanie tego, co możesz jeść. Dieta spożywcza Sirt zachęca do spożywania pokarmów bogatych w sirtuiny. Są to naturalnie występujące związki, które mogą pomóc Twojemu ciału spalić tłuszcz i schudnąć. Zostały nazwane „sirtfoods” przez Gogginsa i Mattena i twierdzą, że niektóre polifenole mogą naśladować efekty ćwiczeń i postu. Sirtuiny są również znane jako „regulatory cichej informacji” i odgrywają ważną rolę w sposobie, w jaki nasz organizm przetwarza cukier i tłuszcz.

Brak błonnika

Dieta Sirtfood z umiarem kładzie nacisk na białka i żywność pochodzenia roślinnego. W diecie podkreśla się również czerwone wino i zieloną herbatę jako napoje przeciwzapalne. Napoje te zawierają przeciwutleniacze i związki ochronne, które są powiązane ze zdrowiem metabolicznym i sercowo-naczyniowym. Dodatkowo sirtfoods są doskonałym źródłem błonnika. Planując swój dzienny plan posiłków, staraj się wypełnić połowę talerza warzywami, a drugą połowę białkiem. Bogate w błonnik skrobie, takie jak produkty pełnoziarniste, groch, soczewica, fasola i owoce, powinny uzupełniać dietę.

Stosując dietę Sirt, możesz stopniowo zwiększać spożycie błonnika. Zwiększenie spożycia błonnika pozwoli organizmowi na dostosowanie się. Ponadto możesz dodać więcej błonnika do swoich ulubionych potraw. Owoce i warzywa są doskonałym źródłem błonnika, zwłaszcza gdy je się je ze skórą. Aby dodać więcej błonnika, w miarę możliwości wybieraj odmiany organiczne. Rośliny strączkowe są doskonałym źródłem błonnika. Jedna filiżanka zawiera do 12 gramów błonnika. Dodaj je do sałatek, przepisów na zupy i dań z ryżu.

Jeśli chcesz schudnąć, odpowiedzią może być dieta Sirtfood. Dieta oparta jest na pokarmach bogatych w składniki odżywcze i zielonych sokach. Top 20 sirtfoods obejmuje owoce, warzywa, ziarna, zielone warzywa liściaste, przyprawy, orzechy, kawę i czerwone wino. Pomimo restrykcyjnego charakteru diety, w dłuższej perspektywie może przynosić pozytywne korzyści zdrowotne. Jeśli zastanawiasz się nad włączeniem się do diety, staraj się nie ignorować znaczenia błonnika.