środa, lipiec 24, 2024
sobota, 24 wrzesień 2022 14:36

Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o powiększaniu piersi?

powiększanie piersi w Lublinie powiększanie piersi w Lublinie pixabay

Nieustający rozwój medycyny i chirurgii plastycznej spowodował, że obecnie możemy skorygować wygląd twarzy i całego ciała bez obaw o konsekwencje zdrowotne.

Udoskonalanie kształtów ciała oraz korygowanie defektów umożliwia współczesnym kobietom w pełni świadomie i dobrowolnie kreować swój wizerunek. Dla wielu Pań operacja plastyczna oznacza wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości, co zaś wiąże się z lepszą kondycją psychiczną. Powiększanie piersi to drugi w kolejności najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie metody są obecnie dostępne i z czym wiąże się operacja biustu. 

Powiększanie piersi w Lublinie - dostępne metody 

Zabieg powiększania piersi w Lublinie można przeprowadzać zarówno w zakresie zmiany ich wielkości jak i kształtu. Operacja odbywa się przy miejscowym znieczuleniu pacjentki lub w całkowitej narkozie. Jednak zanim do niej dojdzie lekarze muszą przeprowadzić stosowny wywiad z pacjentką i zlecić wykonanie potrzebnych badań. Po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu weryfikuje się potrzeby kobiety i jej preferencje, co do wyglądu piersi. Pacjentki mają do wyboru trzy główne metody przeprowadzenia operacji. 

Implanty piersiowe

Charakteryzują się tym, że mogą mieć zarówno okrągły jak i anatomiczny kształt. Wypełnienie składa się zwykle z silikonu lub soli fizjologicznej. Pacjentka jest usypiana na czas zabiegu, a lekarz wykonuje odpowiednie nacięcia na skórze i umieszcza implanty wewnątrz ciała pod gruczołem piersiowym. Aby efekt był zadowalający, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji ran, noszeniu dedykowanych ubrań zaciskowych oraz innych zaleceniach lekarza. Okres rekonwalescencji po operacji trwa około 6 tygodni. 

Wykorzystanie autogennej tkanki tłuszczowej 

To metoda charakteryzująca się małą inwazyjnością oraz minimalnym poziomem ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Wypełnienie piersi autogeniczna tkanką tłuszczową odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wstrzykuje do piersi tkankę tłuszczową pobraną z innej części ciała pacjentki. Ten dwuetapowy zabieg wiąże się koniecznością stosowania odzieży kompresyjnej, ale odczucia bólowe są naprawdę niewielkie i ustępują w ciągu kilkudziesięciu godzin. 

Wypełnienie żelem hialuronowym 

Wypełnienie żelem hialuronowym opartym na kwasie hialuronowym stanowi najbardziej nowoczesne rozwiązanie stosowane w medycynie estetycznej. Za pomocą żelu można dowolnie modyfikować kształt piersi w bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny sposób. Powiększanie piersi żelem może dać efekt dodatkowych dwóch rozmiarów bez większych dolegliwości bólowych. 

Jak długo utrzymuje się ból po zabiegu? 

Jak można wyczytać z powyższego akapitu, najdłuższa rekonwalescencja i ból z nią związany występuje po chirurgicznym powiększeniu piersi.  W tym przypadku dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się kilka tygodni, ale na pocieszenie, można dodać, że kobeity ceniają ten ból jako średniej intensywności, który łatwo uśmierzyć podstawowymi lekami przeciwbólowymi. Pozostałe dwa opisane zabiegi są mniej inwazyjne, a więc też wiąże się z mniejszym bólem pozabiegowym, który szybko znika. 

Jaki jest koszt powiększania piersi? 

Cena powiększania piersi zależy w głównej mierze od zastosowanej metody i wybranych wypełniaczy. Za implanty piersiowe trzeba zapłacić kwotę rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Zaś przeszczep własnej tkanki tłuszczowej kosztuje około 10 tysięcy. Najmniej kosztowne okazuje się wypełnienie piersi kwasem hialuronowym - kwota rzędu kilku tysięcy złotych w zależności od ilości wstrzykniętego materiału.