czwartek, marzec 28, 2024
czwartek, 10 marzec 2022 12:19

Implanty zębów – jak wygląda leczenie implantologiczne?

Implanty Katowice Implanty Katowice pixabay

Implanty to skuteczna metoda, dzięki której można efektywnie uzupełnić ubytki zębowe. Są bezpieczne dla zdrowia, a zabieg w znieczuleniu jest całkowicie bezbolesny.

Co więcej, implanty zębowe to w wielu przypadkach rozwiązanie na całe życie. Zastanawiasz się, czy warto rozpocząć leczenie implantologiczne? Przeczytaj, jak wygląda zabieg i poznaj zalety implantów.

Nowoczesne implanty zębów, czyli leczenie implantologiczne dla pięknych zęby

Implanty zębów do złudzenia przypominają naturalne zęby. Dotyczy to zarówno kwestii praktycznych, jak i samej estetyki, dlatego implant nie zaburza prawidłowej wymowy i niczym nie różni się od pozostałych zębów, co gwarantuje pełen komfort użytkowania. Doskonale sprawdzają się też u pacjentów korzystających z ruchomej protezy – zapewniają większą stabilność, co daje pewność, że proteza się nie obluzuje.

Solidne podstawy naukowe, na których opiera się proces leczenia implantologicznego pozwalają odzyskać pełną jakość życia – zapewniają zdolność żucia, pomagają uzyskać wyraźną wymowę i przywracają naturalny wygląd twarzy. Implanty Katowice to pełniące funkcje korzeni małe tytanowe śruby umieszczane w miejscu, w którym znajdował się utracony ząb. Mogą zastąpić ubytki zębowe różnego rodzaju, służą do odbudowania korony zęba albo umieszczenia elementu retencyjnego.

Leczenie implantologiczne wymaga dokładnego zbadania pacjenta i sprawdzenia, czy nie istnieją ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Dopiero potem ustalana jest odpowiednia terapia stanowiąca uzupełnienie leczenia stomatologicznego.

Dlaczego warto wykonać implanty zębów?

Leczenie implantologiczne jest niemal bezbolesne (obrzęk i dyskomfort poszczepienny znika po kilku dniach) i bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Wykonane z tytanu implanty zębów cechuje wysoka biozgodność, co oznacza, że są dobrze tolerowane przez organizm i nie powodują reakcji alergicznych. Według branżowych statystyk wszczepione implanty bardzo rzadko zostają odrzucone – blisko 96% zabiegów kończy się powodzeniem.

Warto wiedzieć, że zadanie implantów to odtworzenie funkcji korzeni, dlatego są stabilną i bardzo wytrzymałą podstawą dla uzupełnienia protetycznego. Co istotne, wszczepienie implantów nie wiąże się ze szlifowaniem sąsiadujących z nimi zębów, nie obciążają też one naturalnego uzębienie pacjenta.

Ważny aspekt to kwestie finansowe, które często mają wpływ na wybór leczenia. Implanty wyróżnia wysoka opłacalność. Jest to rozwiązanie długoterminowe, a prawidłowa higiena oraz regularne wizyty kontrolne pozwalają komfortowo korzystać z nich nawet przez całe życie.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy pacjent może zdecydować się na leczenie implantologiczne. U młodych osób przeciwwskazania do implantów to przede wszystkim proces kształtowania się kości, u osób starszych problemem jest osteoporoza. Zabieg uzależniony jest przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta oraz stanu uzębienia, ale znaczenie mają też inne czynniki, na przykład budowa jamy ustnej.