Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 21 listopad 2016 20:13

Sposoby na piękny uśmiech. Co powinieneś wiedzieć o wybielaniu i implantach zębów?

Jak pewnie większość ludzi na świecie marzysz o tym, by Twój uśmiech był perfekcyjny; kompletne i proste uzębienie podkreślone lśniącym, śnieżnobiałym odcieniem. Nie tylko gwiazdy Hollywood mogą uśmiechać się od ucha do ucha bez żadnych kompleksów. Ty również – pomoże Ci w tym wybielanie w parze z implantami zębów.

 

Implant nie taki straszny jak go malują

Być może implant kojarzy Ci się z czymś radykalnym, ostatecznością w ratowaniu swojego uśmiechu i w dodatku połączoną z poważnym zabiegiem. Najwyższa pora, byś zmienił swoje myślenie. 
Implant to nie jest cały, tzw. sztuczny ząb. To swego rodzaju śrubka wykonana z tytanu, która zastępuje korzeń zęba (jego dolną część niewidoczną na pierwszy rzut oka). Dopiero na nim można zamontować koronę lub mosty będące odmiennym elementem protetyki.

Co musisz wiedzieć o implancie:

 • mocuje się go raz na zawsze,
 • pracuje na takiej samej zasadzie jak prawdziwy korzeń,
 • organizm akceptuje implant bez problemu, więc nie ma ryzyka, że się nie przyjmie,
 • zabieg wszczepienia implantu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym,
 • zabieg jest krótki i trwa mniej więcej tyle, co wypełnianie światłoutwardzalne.

Implanty są bardzo częstym rozwiązaniem w przypadku braku pojedynczych, a nawet wszystkich zębów. Pamiętaj, że decydując się na nie, nie tylko poprawiasz swoją urodę, ale też dbasz o zdrowie. Implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki oraz usprawniają proces gryzienia i rozdrabniania, a w efekcie – trawienia pokarmu. To także sposób na zapobieganie przesuwania się naturalnych zębów.

Biało, coraz bielej

OK, masz już implanty – pora zająć się istniejącymi zębami. Zgodnie z zasadą, że zabiegi estetyczne przeprowadza się na końcu, przyszedł czas na wybielanie zębów. Rodzajów wybielania jest mnóstwo i tak naprawdę można by napisać o tym nawet całą książkę, jednak poniżej znajdują się te, na które warto zwrócić szczególną uwagę:
Metoda nakładkowa jest zdecydowanie najczęściej wybierana ze względu na swoją łatwą dostępność, brak innowacyjności i przystępność cenową. Polega na noszeniu silikonowych nakładek przez kilka godzin dziennie na okres ok. 14 dni. Z kolei wybielanie preparatem „PREVDENT” to jeszcze innowacyjna metoda, ale jej efekty sprawiają, że staje się coraz popularniejsza. Wystarczy jedna wizyta, by zobaczyć różnicę w odcieniu zębów przed i po.

O musisz wiedzieć o wybielaniu zębów:

 • przed wybielaniem zęby muszą być zdrowe i pozbawione jakichkolwiek zabrudzeń (kamień, osad),
 • jeśli chcesz wyglądać naturalnie, rozjaśnij zęby o jeden lub dwa tony,
 • nie wszystkie zęby da się rozjaśnić – np. te z niektórymi wyplenieniami czy koronami,
 • osoby o nadwrażliwych zębach powinny raczej zrezygnować z wybielania, bo istnieje prawdopodobieństwo, że po tym zabiegu zęby staną się jeszcze bardziej wrażliwsze,
 • zębów nie wybiela się raz na zawsze – zabieg należy powtarzać co 3-5 lat, w zależności od wybranej metody.

Oto Twój przepis na piękny uśmiech. Zwalcz swoje kompleksy za pomocą wybielania i implantów zębów!

Artykuł został opracowany we współpracy z Centrum Zdrowia i Urody Estelime z Katowic.

Czytany 1085 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.