Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 21 listopad 2016 20:13

Sposoby na piękny uśmiech. Co powinieneś wiedzieć o wybielaniu i implantach zębów?

Jak pewnie większość ludzi na świecie marzysz o tym, by Twój uśmiech był perfekcyjny; kompletne i proste uzębienie podkreślone lśniącym, śnieżnobiałym odcieniem. Nie tylko gwiazdy Hollywood mogą uśmiechać się od ucha do ucha bez żadnych kompleksów. Ty również – pomoże Ci w tym wybielanie w parze z implantami zębów.

 

Implant nie taki straszny jak go malują

Być może implant kojarzy Ci się z czymś radykalnym, ostatecznością w ratowaniu swojego uśmiechu i w dodatku połączoną z poważnym zabiegiem. Najwyższa pora, byś zmienił swoje myślenie. 
Implant to nie jest cały, tzw. sztuczny ząb. To swego rodzaju śrubka wykonana z tytanu, która zastępuje korzeń zęba (jego dolną część niewidoczną na pierwszy rzut oka). Dopiero na nim można zamontować koronę lub mosty będące odmiennym elementem protetyki.

Co musisz wiedzieć o implancie:

 • mocuje się go raz na zawsze,
 • pracuje na takiej samej zasadzie jak prawdziwy korzeń,
 • organizm akceptuje implant bez problemu, więc nie ma ryzyka, że się nie przyjmie,
 • zabieg wszczepienia implantu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym,
 • zabieg jest krótki i trwa mniej więcej tyle, co wypełnianie światłoutwardzalne.

Implanty są bardzo częstym rozwiązaniem w przypadku braku pojedynczych, a nawet wszystkich zębów. Pamiętaj, że decydując się na nie, nie tylko poprawiasz swoją urodę, ale też dbasz o zdrowie. Implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki oraz usprawniają proces gryzienia i rozdrabniania, a w efekcie – trawienia pokarmu. To także sposób na zapobieganie przesuwania się naturalnych zębów.

Biało, coraz bielej

OK, masz już implanty – pora zająć się istniejącymi zębami. Zgodnie z zasadą, że zabiegi estetyczne przeprowadza się na końcu, przyszedł czas na wybielanie zębów. Rodzajów wybielania jest mnóstwo i tak naprawdę można by napisać o tym nawet całą książkę, jednak poniżej znajdują się te, na które warto zwrócić szczególną uwagę:
Metoda nakładkowa jest zdecydowanie najczęściej wybierana ze względu na swoją łatwą dostępność, brak innowacyjności i przystępność cenową. Polega na noszeniu silikonowych nakładek przez kilka godzin dziennie na okres ok. 14 dni. Z kolei wybielanie preparatem „PREVDENT” to jeszcze innowacyjna metoda, ale jej efekty sprawiają, że staje się coraz popularniejsza. Wystarczy jedna wizyta, by zobaczyć różnicę w odcieniu zębów przed i po.

O musisz wiedzieć o wybielaniu zębów:

 • przed wybielaniem zęby muszą być zdrowe i pozbawione jakichkolwiek zabrudzeń (kamień, osad),
 • jeśli chcesz wyglądać naturalnie, rozjaśnij zęby o jeden lub dwa tony,
 • nie wszystkie zęby da się rozjaśnić – np. te z niektórymi wyplenieniami czy koronami,
 • osoby o nadwrażliwych zębach powinny raczej zrezygnować z wybielania, bo istnieje prawdopodobieństwo, że po tym zabiegu zęby staną się jeszcze bardziej wrażliwsze,
 • zębów nie wybiela się raz na zawsze – zabieg należy powtarzać co 3-5 lat, w zależności od wybranej metody.

Oto Twój przepis na piękny uśmiech. Zwalcz swoje kompleksy za pomocą wybielania i implantów zębów!

Artykuł został opracowany we współpracy z Centrum Zdrowia i Urody Estelime z Katowic.

Czytany 1056 razy

Artykuły powiązane