Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 21 listopad 2016 19:13

Sposoby na piękny uśmiech. Co powinieneś wiedzieć o wybielaniu i implantach zębów?

Jak pewnie większość ludzi na świecie marzysz o tym, by Twój uśmiech był perfekcyjny; kompletne i proste uzębienie podkreślone lśniącym, śnieżnobiałym odcieniem. Nie tylko gwiazdy Hollywood mogą uśmiechać się od ucha do ucha bez żadnych kompleksów. Ty również – pomoże Ci w tym wybielanie w parze z implantami zębów.

 

Implant nie taki straszny jak go malują

Być może implant kojarzy Ci się z czymś radykalnym, ostatecznością w ratowaniu swojego uśmiechu i w dodatku połączoną z poważnym zabiegiem. Najwyższa pora, byś zmienił swoje myślenie. 
Implant to nie jest cały, tzw. sztuczny ząb. To swego rodzaju śrubka wykonana z tytanu, która zastępuje korzeń zęba (jego dolną część niewidoczną na pierwszy rzut oka). Dopiero na nim można zamontować koronę lub mosty będące odmiennym elementem protetyki.

Co musisz wiedzieć o implancie:

 • mocuje się go raz na zawsze,
 • pracuje na takiej samej zasadzie jak prawdziwy korzeń,
 • organizm akceptuje implant bez problemu, więc nie ma ryzyka, że się nie przyjmie,
 • zabieg wszczepienia implantu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym,
 • zabieg jest krótki i trwa mniej więcej tyle, co wypełnianie światłoutwardzalne.

Implanty są bardzo częstym rozwiązaniem w przypadku braku pojedynczych, a nawet wszystkich zębów. Pamiętaj, że decydując się na nie, nie tylko poprawiasz swoją urodę, ale też dbasz o zdrowie. Implanty zapobiegają zanikowi kości szczęki oraz usprawniają proces gryzienia i rozdrabniania, a w efekcie – trawienia pokarmu. To także sposób na zapobieganie przesuwania się naturalnych zębów.

Biało, coraz bielej

OK, masz już implanty – pora zająć się istniejącymi zębami. Zgodnie z zasadą, że zabiegi estetyczne przeprowadza się na końcu, przyszedł czas na wybielanie zębów. Rodzajów wybielania jest mnóstwo i tak naprawdę można by napisać o tym nawet całą książkę, jednak poniżej znajdują się te, na które warto zwrócić szczególną uwagę:
Metoda nakładkowa jest zdecydowanie najczęściej wybierana ze względu na swoją łatwą dostępność, brak innowacyjności i przystępność cenową. Polega na noszeniu silikonowych nakładek przez kilka godzin dziennie na okres ok. 14 dni. Z kolei wybielanie preparatem „PREVDENT” to jeszcze innowacyjna metoda, ale jej efekty sprawiają, że staje się coraz popularniejsza. Wystarczy jedna wizyta, by zobaczyć różnicę w odcieniu zębów przed i po.

O musisz wiedzieć o wybielaniu zębów:

 • przed wybielaniem zęby muszą być zdrowe i pozbawione jakichkolwiek zabrudzeń (kamień, osad),
 • jeśli chcesz wyglądać naturalnie, rozjaśnij zęby o jeden lub dwa tony,
 • nie wszystkie zęby da się rozjaśnić – np. te z niektórymi wyplenieniami czy koronami,
 • osoby o nadwrażliwych zębach powinny raczej zrezygnować z wybielania, bo istnieje prawdopodobieństwo, że po tym zabiegu zęby staną się jeszcze bardziej wrażliwsze,
 • zębów nie wybiela się raz na zawsze – zabieg należy powtarzać co 3-5 lat, w zależności od wybranej metody.

Oto Twój przepis na piękny uśmiech. Zwalcz swoje kompleksy za pomocą wybielania i implantów zębów!

Artykuł został opracowany we współpracy z Centrum Zdrowia i Urody Estelime z Katowic.

Czytany 1027 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.