Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 31 grudzień 2015 15:04

Skuteczne środki przeciw komarom – co wybrać?

Wraz z nastaniem ciepłych dni, gdy coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz i otwieramy szeroko okna naszych domów, pojawia się bzyczący problem – komary. Te owady są w stanie zepsuć nawet najlepsze przyjęcie w ogrodzie, spacer po lesie, a także smaczny sen, pozostawiając po sobie swędzące ukąszenia. Obecnie jednak do dyspozycji są skuteczne środki przeciw komarom. Na co warto się zdecydować?

Na dwór:

DEET

Obecnie jednym z najskuteczniejszych środków na komary, który ma udowodnioną naukowo efektywność, jest DEET, czyli N,N-dietylo-meta-toluamid. Środek ten blokuje zmysł powonienia u komarów, co powoduje, że stajemy się dla nich niewidoczni. Sprawdza się on przede wszystkim u osób dorosłych, nie zaleca się jego stosowania w dużych ilościach u dzieci. Należy też pamiętać o tym, żeby zmywać go ze skóry, gdy ochrona przeciw komarom nie będzie już potrzebna.

Olejki eteryczne

Komary nie przepadają także za olejkami eterycznymi o intensywnym zapachu, między innymi olejkami eukaliptusowymi, lawendowymi, z drzewa herbacianego, goździkowymi, paczulowymi czy z trawy cytrynowej. Są one także bezpieczne dla dzieci. Najlepiej wybrać olejki w formie sprayu na komary, które są łatwe w aplikacji, lub przygotować je samemu. Aby ochronić nimi dom, najlepiej stosować je w kominkach zapachowych.

Do domu:

Moskitiera

Taka siatka na owady to prosty i sprawdzony sposób na zabezpieczenie domu przed komarami. Można kupić ją jako gotową lub zamówić na wymiar. Po okresie inwazji komarów może być także zdemontowana z okna czy drzwi balkonowych. Dzięki niej można cieszyć się świeżym i orzeźwiającym powietrzem bez ryzyka dostania się różnych owadów do wnętrza.

Elektrofumigator

Urządzenia tego rodzaju wyposażone są w płyny lub płytki, które zawierają środki owadobójcze. Po włączeniu do kontaktu urządzenie zaczyna wydzielać bezwonne opary wypełniające pokój i zabijające owady. Wystarczy włączyć je na około 3 godziny, nie zapominając o zamknięciu okien – w przeciwnym przypadku, gdy okno ma pozostać otwarte, urządzenie powinno działać przez całą noc.

Gdy jednak dojdzie już do ukąszenia, przydadzą się specjalne środki przeznaczone do zmniejszenia swędzenia w formie maści, sprayów oraz plastrów na ukąszenia– doskonałe także dla dzieci.

Czytany 2095 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media