Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 30 lipiec 2019 15:57

Profesjonalny masaż w gabinecie medycznym

Gabinet masażu w Łodzi Gabinet masażu w Łodzi

Sztuka masażu znana jest od tysięcy lat. O jego leczniczym wpływie przekonywał między innymi Hipokrates.

Dzisiaj popularne są różne rodzaje masażu, które pozwalają walczyć nie tylko z chorobami ciała, ale także ze stresem, zmęczeniem czy depresją. Warto jednak pamiętać o tym, że leczniczy masaż może być wykonywany jedynie w profesjonalnych gabinetach masażu, gdyż osoba wykonująca masaż powinna wykazać się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Gdzie zatem szukać pomocy, gdy chcemy skorzystać z masażu? Z jakiego masażu warto skorzystać?

Jakie są rodzaje masaży?

Odwiedzając gabinet masażu w Łodzi lub w innym mieście można przekonać się, że w ofercie znajduje się wiele rodzajów masażu. Najczęściej są to:

 • masaż klasyczny – zazwyczaj stosowany w celu odprężenia i poprawy samopoczucia;

 • masaż leczniczy – stosowany w fizjoterapii np. po urazach narządów ruchu czy problemach ze stawami i mięśniami;

 • masaż sportowy – przeznaczony dla osób, które na co dzień narażone są na duży wysiłek fizyczny i ryzyko wystąpienia kontuzji, szczególnie dla sportowców;

 • masaże relaksujące i poprawiające urodę – chętnie z nich korzystają przede wszystkim panie, które chcą poprawić jędrność skóry, a także wyszczuplić sylwetkę. Z masaży relaksujących korzystają osoby, które chcą odetchnąć od codzienności, odstresować się i poprawić swoje samopoczucie. Niejednokrotnie wykonywane przy pomocy olejków do aromaterapii.

Profesjonalny gabinet masażu – dlaczego warto?

Jak to zostało wspomniane we wstępie, jeżeli decyduje się na masaż, szczególnie leczniczy, należy udać się do profesjonalnego gabinetu masażu, który zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów. Gabinet masażu w Łodzi specjalizuje się masażu leczniczym właśnie. Można tutaj skorzystać także z masażu relaksującego czy ujędrniającego skórę. Ale dlaczego korzystanie z usług profesjonalistów jest tak ważne? Masaż wykonywany przez osobę, która nie ma odpowiedniej wiedzy, zamiast pomóc może wręcz zaszkodzić np. w sytuacji, gdy mięsień czy nerw zostaną źle uciśnięte. W gabinecie w Łodzi pracują osoby z odpowiednim wykształceniem i wieloletnią praktyką, co gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z ich usług.

Czytany 138 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.