Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 04 marzec 2014 20:10

Problematyczny kobiecy pęcherz

Zakażenie układu moczowego to infekcja bakteryjna układu moczowego. Zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn, przy czym połowa kobiet miała je przynajmniej raz w życiu. Dlaczego tak się dzieje? Oczywiście, duża aktywność seksualna ma znaczenie, lecz nie tylko. Przewód moczowy kobiety jest zdecydowanie krótszy, przez co łatwiej dostać się tam niepożądanym bakteriom.

Zakażenie pęcherza moczowego jest także często nazywane "syndromem miesiąca miodowego". Wiąże się to ze wzmożoną aktywnością seksualną właśnie w czasie miesiąca miodowego. W czasie współżycia może dojść do zainfekowania okolic ujścia cewki moczowej bakteriami, które często pochodzą z organizmu partnera. Ryzyko infekcji rośnie, kiedy powstają mikro urazy związane z otarciami. Zakażeniu pęcherza moczowego towarzyszą bardzo niemiłe dolegliwości. Jak walczyć? 

Najczęściej przyczyną zakażeń układu moczowego jest bakteria Escherchia Coli. Bakteria ta odpowiada za prawie 90 proc. zakażeń pęcherza moczowego. Naturalnym środowiskiem bytowania E.Coli są jelita, ale kiedy bakterie mają okazje przedostania się do dróg moczowych, wykorzystują to. Namnażają się w zastraszająco szybkim tempie i najczęściej powodują zakażenie. 

Do najważniejszych czynników ryzyka należy bycie kobietą. Absurdalne, jednak prawdziwe. Kamica dróg moczowych, częste współżycie (2-3 razy dziennie) czy stosowanie niehormonalnych środków antykoncepcyjnych zajmują drugie miejsce na liście. Antybiotykoterapia czy cukrzyca także są sporym zagrożeniem dla pęcherza moczowego. Ciąża to ostatni czynnik, jednak profilaktyka czyni cuda. 

Jak rozpoznać zakażenie pęcherza moczowego? Szczypanie, pieczenie, ból podczas oddawania moczu to pierwsze oznaki. Kiedy do wyżej wymienionych objawów dojdą bóle w podbrzuszu i okolicy krzyżowej, potrzeba częstego oddawania moczu, trudności w czasie tej czynności lub podwyższona temperatura, to znak by wybrać się do apteki. 

UroFuraginum to numer jeden wśród wybieranych leków bez recepty na zakażenie pęcherza moczowego. UroFuraginum to jedyny dostępny bez recepty lek, który zawiera furaginę. Substancja ta skutecznie leczy zakażenie dolnych dróg moczowych. Działa na przyczynę infekcji – leczy, a nie tylko wspomaga terapię. Zawiera substancję o działaniu przeciwbakteryjnym, działa już po pierwszym zastosowaniu.

Jakie są zalety leku uroFuraginum? Działa szybko oraz dokładnie w miejscu infekcji. Zawiera furagine, jako jedyny lek dostępny bez recepty.

Skład: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy (Furaginum), substancja pomocnicza: 13,75 mg sacharozy.

Wskazania: Zakażenie dolnych dróg moczowych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą, I trymestr ciąży, w okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka, dzieci w wieku do 3 miesięcy,  niewydolność nerek z klirensem kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy, rozpoznana polineuropatia, np. cukrzycowa, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. 

Czytany 7892 razy

Artykuły powiązane

 • Zapalenie pęcherza – nie daj się zaskoczyć! Zapalenie pęcherza – nie daj się zaskoczyć!

  Zapalenie układu moczowego jest wyjątkowo uciążliwą dolegliwością. Dla wielu kobiet poza intensywnym bólem, łączy się również z dyskomfortem życia codziennego. Często czują się one zawstydzone i nieatrakcyjne, a przy nawrocie choroby zmuszone są do wycofania się z wszelkich aktywności, rezygnacji ze swojego hobby, życia seksualnego, spotkań towarzyskich lub domowych obowiązków.

 • Zdrowy pęcherz na wakacjach Zdrowy pęcherz na wakacjach

  Zbliżają się długo wyczekiwane wakacje! Od dawna skrupulatnie planujesz ich przebieg oraz analizujesz zawartość urlopowej walizki. Pakując się pamiętaj, że oprócz kremów z filtrami chroniących skórę, letnich, przewiewnych sukienek i wygodnych butów, w walizce powinna znaleźć się także wakacyjna apteczka. Bandaż, plastry na rany i odciski, woda utleniona, preparaty na najczęściej spotykane urlopowe dolegliwości, mogą się przydać i uratować sytuację w najmniej oczekiwanym momencie.

 • Pęcherz jest kobietą Pęcherz jest kobietą

  Badania wykazują, że infekcje układu moczowego zdarzają się nawet kilkanaście razy częściej u kobiet między 20 a 50 rokiem życia, niż u mężczyzn w tym samym wieku. Dlaczego zapalenie pęcherza woli kobiety? Wynika to z anatomii: szeroka i krótka cewka moczowa (ok. 4 cm) ułatwia bakteriom szybkie dotarcie do pęcherza. Jej położenie, w obrębie przedsionka pochwy w niewielkim oddaleniu od okolicy odbytu, również sprzyja przenoszeniu bakterii w obręb cewki, a stąd do pęcherza.

 • Zabawki intymne a zdrowie kobiety Zabawki intymne a zdrowie kobiety

  Wibrator to wspaniała zabawka erotyczna dla każdej kobiety. Dzięki niej możemy urozmaicić swoje życie seksualne, ale nie tylko... Należy pamiętać, że ze względu na bardzo intymny charakter, przy niewłaściwym stosowaniu, może okazać się źródłem zakażeń lub innych chorób.

 • Zakażenie wirusem HIV – czy jest szansa na normalne życie? Zakażenie wirusem HIV – czy jest szansa na normalne życie?

  Pierwsza myśl o dalszym życiu zakażonego wirusem HIV – to koniec.  W rzeczywistości to nie jest koniec, chociaż nic nie będzie już takie jak dawniej. Jak żyć z wirusem HIV?