środa, 04 grudzień 2019 09:39

Niezwykłe właściwości yerba mate

Yerba Mate - Zielony Targ Yerba Mate - Zielony Targ

Yerba mate, czyli wysuszone liście ostrokrzewu paragwajskiego i przyrządzany z nich napój znane są już od wielu lat. Yerba pełna jest mikro i makroelementów korzystnych dla zdrowia człowieka, ale najbardziej znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości pobudzających.

Do dzisiaj w wielu krajach ten napój jest tak samo popularny przynajmniej tak samo, jak kawa i herbata. Jak działa yerba mate i jakie są jej właściwości zdrowotne?

Yerba mate właściwości zdrowotne i pobudzające

Wyobraźmy sobie bardzo wczesny poranek gdzieś na granicy Paragwaju i Brazylii. Słońce jeszcze nie wstało i nie wstanie przez jakiś czas, a my musimy szybko się obudzić i zbierać do pracy. Wtedy sięgamy po matero, bombillę i suszoną yerbę i rozpoczynamy jak co rano ceremoniał parzenia. Pierwsze matero sprawia, że oczy się otwierają szerzej, a umysł zaczyna pracować szybciej i o wiele jaśniej. Drugie to zastrzyk energii, dzięki któremu jesteśmy gotowi zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą dzień!

Tak właśnie działa yerba mate. Wielu mieszkańców Ameryki Południowej używa tego napoju codziennie. Zazwyczaj pije się go kilka razy w ciągu dnia, parząc w specjalnym naczyniu – czyli bombilli – te same liście. Yerba nie tylko świetnie zastępuje kawę, ale również jest od niej zdecydowanie zdrowsza. Wypicie kilku porcji w ciągu dnia nie tylko pobudza, ale również bardzo pozytywnie wpływa na organizm. Yerba zawiera dużą ilość witamin (głównie z grupy B), oraz mikroelementów – przede wszystkim magnez, żelazo, wapń, potas, fosfor i wiele innych.

Komu najbardziej poleca się picie yerba mate?

Ze względu na zawartość naturalnej kofeiny po mate powinny sięgać zwłaszcza osoby aktywne, ale też wszyscy ci, którym do codziennych aktywności brakuje energii. Ze względu na mniejszą szkodliwość, yerba może być pita kilka razy w ciągu dnia, dlatego jest bardzo polecana jako zamiennik kawy, czy coraz bardziej popularnych napojów energetycznych – zwłaszcza, że nie tylko nie szkodzi, ale również pomaga zachować dobrą formę. Yerba mate polecana jest sportowcom, studentom i wszystkim tym, którzy potrzebują zachować wysoki poziom koncentracji w ciągu dnia. Jak udowodniono, może być również dużym wsparciem dla osób odchudzających się. Więcej informacji na temat yerba mate i jej właściwości można znaleźć na stronie: https://zielonytarg.pl/9-wlasciwosci-yerba-mate-o-ktorych-musisz-wiedziec.html.

Czytany 152 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.