wtorek, 02 maj 2017 12:51

Na co zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Zamierzasz rozpocząć kurację odchudzającą, aby zrzucić nadmierne kilogramy? To dobra decyzja! Zanim jednak zaczniesz, sprawdź razem z nami, w jaki sposób przygotować się do odchudzani, aby już na wstępie nie popełnić błędów, które będą miały wpływ na efekty.

 

Odchudzanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Często możemy spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę wystarczy tylko jedzenie o połowę mniej niż dotychczas czy wyeliminować słodycze. Znajdziemy też wiele różnych diet, które obiecują cuda, podobnie jak suplementów diety, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Pomyśl o wizycie u dietetyka

Samodzielne przygotowanie zdrowej diety może być wyzwaniem. Nie powinniśmy przechodzić na diety eliminacyjne, które mogą pogorszyć zdrowie. Także czasami trudno jest samodzielnie obliczyć właściwą ilość kalorii i składników odżywczych potrzebnych organizmowi. W efekcie może dojść do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego dietetyka, który przygotuje indywidualną dietę.

Zacznij się ruszać

Jeżeli dotychczas nie uprawiałeś czy nie uprawiałaś żadnego sportu, warto to zmienić. Chociaż ruch nie jest niezbędny do chudnięcia, to jednak dzięki niemu możemy przyspieszyć ten proces, aktywować metabolizm i po prostu czuć się lepiej. Nie rzucaj się jednak od razu na głęboką wodę. Zacznij od prostych i nieforsownych ćwiczeń.

Naucz się wybierać zdrowe produkty

Dotychczas na zakupach składy produktów i tabele wartości odżywczych dla ciebie nie istniały? Trzeba to także zmienić. Naucz się rozpoznawać zdrowe produkty, aby wiedzieć, że jesz to, co ma najwięcej wartościowych składników. Możesz też kupować je on-line, na przykład w sklepie Guiltfree.pl, który prowadzi sprzedaż produktów dietetycznych.

Sklep internetowy Guiltfree.pl to szeroka gama produktów dla osób na diecie oraz chcących odżywiać się zdrowo. Kupisz tu między innymi zdrowe tłuszcze, produkty wysokobiałkowe, słodziki, produkty zero kalorii. Sprawdź już teraz!

Czytany 544 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.