Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 10:51

Na co zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Zamierzasz rozpocząć kurację odchudzającą, aby zrzucić nadmierne kilogramy? To dobra decyzja! Zanim jednak zaczniesz, sprawdź razem z nami, w jaki sposób przygotować się do odchudzani, aby już na wstępie nie popełnić błędów, które będą miały wpływ na efekty.

 

Odchudzanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Często możemy spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę wystarczy tylko jedzenie o połowę mniej niż dotychczas czy wyeliminować słodycze. Znajdziemy też wiele różnych diet, które obiecują cuda, podobnie jak suplementów diety, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Pomyśl o wizycie u dietetyka

Samodzielne przygotowanie zdrowej diety może być wyzwaniem. Nie powinniśmy przechodzić na diety eliminacyjne, które mogą pogorszyć zdrowie. Także czasami trudno jest samodzielnie obliczyć właściwą ilość kalorii i składników odżywczych potrzebnych organizmowi. W efekcie może dojść do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego dietetyka, który przygotuje indywidualną dietę.

Zacznij się ruszać

Jeżeli dotychczas nie uprawiałeś czy nie uprawiałaś żadnego sportu, warto to zmienić. Chociaż ruch nie jest niezbędny do chudnięcia, to jednak dzięki niemu możemy przyspieszyć ten proces, aktywować metabolizm i po prostu czuć się lepiej. Nie rzucaj się jednak od razu na głęboką wodę. Zacznij od prostych i nieforsownych ćwiczeń.

Naucz się wybierać zdrowe produkty

Dotychczas na zakupach składy produktów i tabele wartości odżywczych dla ciebie nie istniały? Trzeba to także zmienić. Naucz się rozpoznawać zdrowe produkty, aby wiedzieć, że jesz to, co ma najwięcej wartościowych składników. Możesz też kupować je on-line, na przykład w sklepie Guiltfree.pl, który prowadzi sprzedaż produktów dietetycznych.

Sklep internetowy Guiltfree.pl to szeroka gama produktów dla osób na diecie oraz chcących odżywiać się zdrowo. Kupisz tu między innymi zdrowe tłuszcze, produkty wysokobiałkowe, słodziki, produkty zero kalorii. Sprawdź już teraz!

Czytany 418 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?