Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 12:51

Na co zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Zamierzasz rozpocząć kurację odchudzającą, aby zrzucić nadmierne kilogramy? To dobra decyzja! Zanim jednak zaczniesz, sprawdź razem z nami, w jaki sposób przygotować się do odchudzani, aby już na wstępie nie popełnić błędów, które będą miały wpływ na efekty.

 

Odchudzanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Często możemy spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę wystarczy tylko jedzenie o połowę mniej niż dotychczas czy wyeliminować słodycze. Znajdziemy też wiele różnych diet, które obiecują cuda, podobnie jak suplementów diety, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Pomyśl o wizycie u dietetyka

Samodzielne przygotowanie zdrowej diety może być wyzwaniem. Nie powinniśmy przechodzić na diety eliminacyjne, które mogą pogorszyć zdrowie. Także czasami trudno jest samodzielnie obliczyć właściwą ilość kalorii i składników odżywczych potrzebnych organizmowi. W efekcie może dojść do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego dietetyka, który przygotuje indywidualną dietę.

Zacznij się ruszać

Jeżeli dotychczas nie uprawiałeś czy nie uprawiałaś żadnego sportu, warto to zmienić. Chociaż ruch nie jest niezbędny do chudnięcia, to jednak dzięki niemu możemy przyspieszyć ten proces, aktywować metabolizm i po prostu czuć się lepiej. Nie rzucaj się jednak od razu na głęboką wodę. Zacznij od prostych i nieforsownych ćwiczeń.

Naucz się wybierać zdrowe produkty

Dotychczas na zakupach składy produktów i tabele wartości odżywczych dla ciebie nie istniały? Trzeba to także zmienić. Naucz się rozpoznawać zdrowe produkty, aby wiedzieć, że jesz to, co ma najwięcej wartościowych składników. Możesz też kupować je on-line, na przykład w sklepie Guiltfree.pl, który prowadzi sprzedaż produktów dietetycznych.

Sklep internetowy Guiltfree.pl to szeroka gama produktów dla osób na diecie oraz chcących odżywiać się zdrowo. Kupisz tu między innymi zdrowe tłuszcze, produkty wysokobiałkowe, słodziki, produkty zero kalorii. Sprawdź już teraz!

Czytany 465 razy

Artykuły powiązane

 • Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód? Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód?

  Jedną z przyczyn pojawienia się problemu ze sztywnością mięśni może być choroba tkanki łącznej o podłożu zapalnym. Polimialgia reumatyczna jest schorzeniem układowym na której obecność mogą wskazywać poranne bóle i sztywność mięśni, zapalenie stawów czy pojawienie się obrzęku stóp i rąk.

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?