Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 02 maj 2017 10:51

Na co zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Zamierzasz rozpocząć kurację odchudzającą, aby zrzucić nadmierne kilogramy? To dobra decyzja! Zanim jednak zaczniesz, sprawdź razem z nami, w jaki sposób przygotować się do odchudzani, aby już na wstępie nie popełnić błędów, które będą miały wpływ na efekty.

 

Odchudzanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Często możemy spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę wystarczy tylko jedzenie o połowę mniej niż dotychczas czy wyeliminować słodycze. Znajdziemy też wiele różnych diet, które obiecują cuda, podobnie jak suplementów diety, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Pomyśl o wizycie u dietetyka

Samodzielne przygotowanie zdrowej diety może być wyzwaniem. Nie powinniśmy przechodzić na diety eliminacyjne, które mogą pogorszyć zdrowie. Także czasami trudno jest samodzielnie obliczyć właściwą ilość kalorii i składników odżywczych potrzebnych organizmowi. W efekcie może dojść do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego dietetyka, który przygotuje indywidualną dietę.

Zacznij się ruszać

Jeżeli dotychczas nie uprawiałeś czy nie uprawiałaś żadnego sportu, warto to zmienić. Chociaż ruch nie jest niezbędny do chudnięcia, to jednak dzięki niemu możemy przyspieszyć ten proces, aktywować metabolizm i po prostu czuć się lepiej. Nie rzucaj się jednak od razu na głęboką wodę. Zacznij od prostych i nieforsownych ćwiczeń.

Naucz się wybierać zdrowe produkty

Dotychczas na zakupach składy produktów i tabele wartości odżywczych dla ciebie nie istniały? Trzeba to także zmienić. Naucz się rozpoznawać zdrowe produkty, aby wiedzieć, że jesz to, co ma najwięcej wartościowych składników. Możesz też kupować je on-line, na przykład w sklepie Guiltfree.pl, który prowadzi sprzedaż produktów dietetycznych.

Sklep internetowy Guiltfree.pl to szeroka gama produktów dla osób na diecie oraz chcących odżywiać się zdrowo. Kupisz tu między innymi zdrowe tłuszcze, produkty wysokobiałkowe, słodziki, produkty zero kalorii. Sprawdź już teraz!

Czytany 430 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.