Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 02 maj 2017 12:51

Na co zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Zamierzasz rozpocząć kurację odchudzającą, aby zrzucić nadmierne kilogramy? To dobra decyzja! Zanim jednak zaczniesz, sprawdź razem z nami, w jaki sposób przygotować się do odchudzani, aby już na wstępie nie popełnić błędów, które będą miały wpływ na efekty.

 

Odchudzanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Często możemy spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę wystarczy tylko jedzenie o połowę mniej niż dotychczas czy wyeliminować słodycze. Znajdziemy też wiele różnych diet, które obiecują cuda, podobnie jak suplementów diety, które mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia. Zatem, na co powinniśmy zwrócić uwagę na początku odchudzania?

Pomyśl o wizycie u dietetyka

Samodzielne przygotowanie zdrowej diety może być wyzwaniem. Nie powinniśmy przechodzić na diety eliminacyjne, które mogą pogorszyć zdrowie. Także czasami trudno jest samodzielnie obliczyć właściwą ilość kalorii i składników odżywczych potrzebnych organizmowi. W efekcie może dojść do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy profesjonalnego dietetyka, który przygotuje indywidualną dietę.

Zacznij się ruszać

Jeżeli dotychczas nie uprawiałeś czy nie uprawiałaś żadnego sportu, warto to zmienić. Chociaż ruch nie jest niezbędny do chudnięcia, to jednak dzięki niemu możemy przyspieszyć ten proces, aktywować metabolizm i po prostu czuć się lepiej. Nie rzucaj się jednak od razu na głęboką wodę. Zacznij od prostych i nieforsownych ćwiczeń.

Naucz się wybierać zdrowe produkty

Dotychczas na zakupach składy produktów i tabele wartości odżywczych dla ciebie nie istniały? Trzeba to także zmienić. Naucz się rozpoznawać zdrowe produkty, aby wiedzieć, że jesz to, co ma najwięcej wartościowych składników. Możesz też kupować je on-line, na przykład w sklepie Guiltfree.pl, który prowadzi sprzedaż produktów dietetycznych.

Sklep internetowy Guiltfree.pl to szeroka gama produktów dla osób na diecie oraz chcących odżywiać się zdrowo. Kupisz tu między innymi zdrowe tłuszcze, produkty wysokobiałkowe, słodziki, produkty zero kalorii. Sprawdź już teraz!

Czytany 488 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.