Polecane artykuły

 • 1

sobota, 15 listopad 2014 13:02

Łuszczyca co to za choroba, jak z nią walczyć?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris

Łuszczyca jest dolegliwością, która nie zyskuje sobie aprobaty społeczeństwa. Oszpeca naszą skórę i pomimo tego, że nie jest zaraźliwa, potrafi skutecznie zniechęcić do nas ludzi. Najczęściej pojawia się u osób pomiędzy 15, a 30 rokiem życia, co nie znaczy, że nie może się pojawić u ludzi po 50 roku życia. Co warto o niej wiedzieć?

 1. Na czym polega problem łuszczycy?

Naskórek każdego człowieka ulega złuszczaniu. Na miejscu martwego, pojawiają się nowe komórki nazywane keratynocytami. Cały proces „wymiany” skóry u zdrowego człowieka trwa przeciętnie 4 tygodnie. U osób cierpiących na łuszczycę, trwa to około 4 dni. Keratynocyty są produkowane w morderczym tempie, jednocześnie wytwarzając substancje, które sprzyjają stanom zapalnym.

2. Jak to wygląda?
Skóra osoby chorej na łuszczycę przypomina trochę rybią łuskę. Jest sucha, popękana, nabierając przez to srebrzystego odcienia. Przez tak wysoki poziom wysuszenia, skóra zaczyna swędzieć. Po rozdrapaniu, często pojawiają się krwawienia.

3. Co sprzyja reemisji?
Pomimo tego, że łuszczyca często jest uwarunkowana genetycznie, to istnieje szereg czynników, które potrafią „wybudzić” łuszczycę po okresie remisji. Najbardziej popularne z nich to: urazy, oparzenia, stany zapalne, a także infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ważnym czynnikiem jest także stres!

4. Jak zatroszczyć się o skórę dotkniętą łuszczycą?
Emolienty, emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty. Są one podstawą pielęgnacji w przypadku skóry łuszczycowej. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne składniki aktywne, takie jak: mocznik, kwas salicylowy czy ichtiol. Każdy z nich znajdzie się w produktach z serii P, polskiej marki Pharmaceris. Pharmaceris stworzył całą serię kosmetyków do pielęgnacji skóry łuszczycowej, która obejmuje:

ICHTILIUM Natłuszczająco-łagodzący krem do twarzy

PURI-ICHTILIUM Żel do mycia ciała i skóry głowy

BODY-ICHTILIUM Kojąco-natłuszczający krem do ciała

Czytany 8820 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce