Polecane artykuły

 • 1

sobota, 15 listopad 2014 13:02

Łuszczyca co to za choroba, jak z nią walczyć?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris

Łuszczyca jest dolegliwością, która nie zyskuje sobie aprobaty społeczeństwa. Oszpeca naszą skórę i pomimo tego, że nie jest zaraźliwa, potrafi skutecznie zniechęcić do nas ludzi. Najczęściej pojawia się u osób pomiędzy 15, a 30 rokiem życia, co nie znaczy, że nie może się pojawić u ludzi po 50 roku życia. Co warto o niej wiedzieć?

 1. Na czym polega problem łuszczycy?

Naskórek każdego człowieka ulega złuszczaniu. Na miejscu martwego, pojawiają się nowe komórki nazywane keratynocytami. Cały proces „wymiany” skóry u zdrowego człowieka trwa przeciętnie 4 tygodnie. U osób cierpiących na łuszczycę, trwa to około 4 dni. Keratynocyty są produkowane w morderczym tempie, jednocześnie wytwarzając substancje, które sprzyjają stanom zapalnym.

2. Jak to wygląda?
Skóra osoby chorej na łuszczycę przypomina trochę rybią łuskę. Jest sucha, popękana, nabierając przez to srebrzystego odcienia. Przez tak wysoki poziom wysuszenia, skóra zaczyna swędzieć. Po rozdrapaniu, często pojawiają się krwawienia.

3. Co sprzyja reemisji?
Pomimo tego, że łuszczyca często jest uwarunkowana genetycznie, to istnieje szereg czynników, które potrafią „wybudzić” łuszczycę po okresie remisji. Najbardziej popularne z nich to: urazy, oparzenia, stany zapalne, a także infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ważnym czynnikiem jest także stres!

4. Jak zatroszczyć się o skórę dotkniętą łuszczycą?
Emolienty, emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty. Są one podstawą pielęgnacji w przypadku skóry łuszczycowej. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne składniki aktywne, takie jak: mocznik, kwas salicylowy czy ichtiol. Każdy z nich znajdzie się w produktach z serii P, polskiej marki Pharmaceris. Pharmaceris stworzył całą serię kosmetyków do pielęgnacji skóry łuszczycowej, która obejmuje:

ICHTILIUM Natłuszczająco-łagodzący krem do twarzy

PURI-ICHTILIUM Żel do mycia ciała i skóry głowy

BODY-ICHTILIUM Kojąco-natłuszczający krem do ciała

Czytany 8838 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce