Polecane artykuły

  • 1

sobota, 15 listopad 2014 14:02

Łuszczyca co to za choroba, jak z nią walczyć?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris

Łuszczyca jest dolegliwością, która nie zyskuje sobie aprobaty społeczeństwa. Oszpeca naszą skórę i pomimo tego, że nie jest zaraźliwa, potrafi skutecznie zniechęcić do nas ludzi. Najczęściej pojawia się u osób pomiędzy 15, a 30 rokiem życia, co nie znaczy, że nie może się pojawić u ludzi po 50 roku życia. Co warto o niej wiedzieć?

 1. Na czym polega problem łuszczycy?

Naskórek każdego człowieka ulega złuszczaniu. Na miejscu martwego, pojawiają się nowe komórki nazywane keratynocytami. Cały proces „wymiany” skóry u zdrowego człowieka trwa przeciętnie 4 tygodnie. U osób cierpiących na łuszczycę, trwa to około 4 dni. Keratynocyty są produkowane w morderczym tempie, jednocześnie wytwarzając substancje, które sprzyjają stanom zapalnym.

2. Jak to wygląda?
Skóra osoby chorej na łuszczycę przypomina trochę rybią łuskę. Jest sucha, popękana, nabierając przez to srebrzystego odcienia. Przez tak wysoki poziom wysuszenia, skóra zaczyna swędzieć. Po rozdrapaniu, często pojawiają się krwawienia.

3. Co sprzyja reemisji?
Pomimo tego, że łuszczyca często jest uwarunkowana genetycznie, to istnieje szereg czynników, które potrafią „wybudzić” łuszczycę po okresie remisji. Najbardziej popularne z nich to: urazy, oparzenia, stany zapalne, a także infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ważnym czynnikiem jest także stres!

4. Jak zatroszczyć się o skórę dotkniętą łuszczycą?
Emolienty, emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty. Są one podstawą pielęgnacji w przypadku skóry łuszczycowej. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne składniki aktywne, takie jak: mocznik, kwas salicylowy czy ichtiol. Każdy z nich znajdzie się w produktach z serii P, polskiej marki Pharmaceris. Pharmaceris stworzył całą serię kosmetyków do pielęgnacji skóry łuszczycowej, która obejmuje:

ICHTILIUM Natłuszczająco-łagodzący krem do twarzy

PURI-ICHTILIUM Żel do mycia ciała i skóry głowy

BODY-ICHTILIUM Kojąco-natłuszczający krem do ciała

Czytany 8884 razy

Artykuły powiązane

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce