Polecane artykuły

 • 1
sobota, 15 listopad 2014 14:02

Łuszczyca co to za choroba, jak z nią walczyć?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris Kosmetyki do pielęgnacji skóry łuszczycowej Pharmmaceris

Łuszczyca jest dolegliwością, która nie zyskuje sobie aprobaty społeczeństwa. Oszpeca naszą skórę i pomimo tego, że nie jest zaraźliwa, potrafi skutecznie zniechęcić do nas ludzi. Najczęściej pojawia się u osób pomiędzy 15, a 30 rokiem życia, co nie znaczy, że nie może się pojawić u ludzi po 50 roku życia. Co warto o niej wiedzieć?

 1. Na czym polega problem łuszczycy?

Naskórek każdego człowieka ulega złuszczaniu. Na miejscu martwego, pojawiają się nowe komórki nazywane keratynocytami. Cały proces „wymiany” skóry u zdrowego człowieka trwa przeciętnie 4 tygodnie. U osób cierpiących na łuszczycę, trwa to około 4 dni. Keratynocyty są produkowane w morderczym tempie, jednocześnie wytwarzając substancje, które sprzyjają stanom zapalnym.

2. Jak to wygląda?
Skóra osoby chorej na łuszczycę przypomina trochę rybią łuskę. Jest sucha, popękana, nabierając przez to srebrzystego odcienia. Przez tak wysoki poziom wysuszenia, skóra zaczyna swędzieć. Po rozdrapaniu, często pojawiają się krwawienia.

3. Co sprzyja reemisji?
Pomimo tego, że łuszczyca często jest uwarunkowana genetycznie, to istnieje szereg czynników, które potrafią „wybudzić” łuszczycę po okresie remisji. Najbardziej popularne z nich to: urazy, oparzenia, stany zapalne, a także infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ważnym czynnikiem jest także stres!

4. Jak zatroszczyć się o skórę dotkniętą łuszczycą?
Emolienty, emolienty, emolienty i jeszcze raz emolienty. Są one podstawą pielęgnacji w przypadku skóry łuszczycowej. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne składniki aktywne, takie jak: mocznik, kwas salicylowy czy ichtiol. Każdy z nich znajdzie się w produktach z serii P, polskiej marki Pharmaceris. Pharmaceris stworzył całą serię kosmetyków do pielęgnacji skóry łuszczycowej, która obejmuje:

ICHTILIUM Natłuszczająco-łagodzący krem do twarzy

PURI-ICHTILIUM Żel do mycia ciała i skóry głowy

BODY-ICHTILIUM Kojąco-natłuszczający krem do ciała

Czytany 8923 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce