poniedziałek, 11 grudzień 2017 11:51

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Dietetyka kojarzy nam się przede wszystkim z chęcią schudnięcia. Najczęściej myślimy, że do specjalistów dietetyków zgłaszają się głównie osoby z nadwagą, które chciałyby bezpiecznie i w zdrowy sposób stracić nadprogramowe kilogramy. Warto jednak wiedzieć, że z pomocy dietetyka można też korzystać w innych przypadkach.

 

Dietetyk dla osoby odchudzającej się

Pacjenci walczący domowymi sposobami z nadprogramowymi kilogramami i nieosiągający przez dłuższy czas zadowalających efektów, często decydują się odwiedzić specjalistę, by uzyskać fachową pomoc i wsparcie. Współpracując z dietetykiem mają nie tylko szansę na uzyskanie lepszych, ale przede wszystkim trwalszych efektów, bez zagrożenia efektem jo-jo. Dodatkowo warto wiedzieć, że diety odchudzające ułożone przez specjalistów specjalnie dla danej osoby są też bezpieczniejsze i zdrowsze. Gwarantują, że nawet przy znacznym obniżeniu kaloryczności jadłospisu, organizm otrzyma wszelkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Przyczynia się to nie tylko do zachowania zdrowia, ale również utrzymania dobrego samopoczucia i energii, co przy układaniu menu samodzielnie nie jest takie proste.

Dietetyk pomocny w innych przypadkach

Do dietetyków przychodzą także osoby, które są bardzo szczupłe i mają problem z przybraniem na wadze, a nie chcą zdobywać dodatkowych kilogramów poprzez spożywanie tzw. śmieciowego jedzenia. Wolą zrobić to zdrowo i trwale.

Kolejną grupę stanowią wszystkie osoby, u których zdiagnozowano choroby na tle pokarmowym, jak np. różnego rodzaju alergie czy nietolerancje. U specjalistów pojawiają się również pacjenci po operacjach lub hospitalizacji, którzy potrzebują przez pewien czas stosować specjalną, wzmacniającą dietę, bogatą w składniki odżywcze i witaminy. Dużą grupą pacjentów są też osoby z zaburzeniami łaknienia, czyli np. cierpiące na anoreksję lub bulimię.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z pomocy dietetyka, to konieczne wejdź na stronę www.dietetyka.alsand.eu.

Czytany 738 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.